To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Gydytojas klausia...

Gydytojas klausia pacientą:
- Alkoholį vartojate?
- Tik per didžiuosius įvykius.
- O kokie tai įvykiai?
- Kai turiu ką išgerti!

  • 80-iai proc. vyrų impotencijos atsiradimas paaiškinamas fiziologinėmis priežastimis ir signalizuoja apie rimtesnes ligas.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Gyvenimo eigoje kas antram australui nustatoma kuri nors odos vėžio forma. Kasmet nuo šios ligos Australijoje miršta 1600 asmenų.

Ką slepia dažnoje etiketėje sutinkamas ženklas E ?

Dažikliai, konservantai, antioksidantai, spalvos fiksatoriai, emulsikliai, stabilizatoriai, saldikliai... Šimtai įvairių priedų vartojama, kad maisto produktai ilgiau išsilaikytų, viliotų patrauklia išvaizda, skoniu ir aromatu, o kartais - ir žemesne kaina.

Gamintojas nori gaminti išvaizdžius, ilgai išsilaikančius, tinkančius transportuoti produktus, tuo tarpu vartotojui reikia geros kokybės maisto - natūralių, mažai apdorotų produktų be nebūtinų ar pavojingų maisto priedų.

Ne visi maisto priedai yra palankūs mūsų sveikatai, todėl svarbu mokėti juos atpažinti ir vengti. Kai kurių, net ir Lietuvos higienos normos HN 53 leidžiamų maisto priedų vartojimas gali turėti nepageidaujamų pasekmių. Tas faktas, kad iš leidžiamų vartoti maisto priedų sąrašo išbraukiami anksčiau saugiais laikyti maisto priedai, kad kai kurie priedai, leidžiami vartoti Europos Sąjungoje, kitose valstybėse uždrausti, kelia pagrįstas abejones, ar tikrai pas mus įteisinti maisto priedai nekenkia vartotojų sveikatai.

Daugelis maisto priedų yra organizmo toleruojami ir gali būti vartojami be apribojimų. Kai kurie maisto priedai yra toksiški, bet, neviršijant leidžiamos paros dozės, sveikatai nekenkia, nors perdozavimas gresia ilgalaikiu sveikatos sutrikimu ar net mirtimi. Tačiau, nepageidaujamą poveikį sveikatai gali sukelti ne tik toksiški, bet ir natūralūs ar net būtini žmogaus organizmui maisto priedai, jeigu viršijamos leidžiamos paros dozės, pvz., natūralių tokoferolių ekstraktai bei mišiniai E306-E 309 (vitaminas E) gali sukelti nepageidaujamą poveikį, dėl kurio skydliaukė pasisavina daugiau jodo, o per didelis kiekis vitamino E - daugiau kaip 1000 mg/kg - yra potencialiai toksiškas (leistina paros dozė - nuo 0,15 iki 2,00 mg/kg kūno masės).

Neigiamų savybių turinčių ir Lietuvoje leistinų maisto priedų sąrašas

Maisto priedai

Maisto priedai

Kenksmingi ir Lietuvoje draudžiami naudoti maisto priedai:
E103, E105, E106, E111, E125, E126, E130, E152, E191

Vieningos nuomonės, kurie priedai yra vartotini ir kurie ne, nėra.  Vien jau tai, kad dalis priedų vienose šalyse yra uždrausti, kitose leis- tini, rodo, kad jų poveikis sveikatai nėra pakankamai ištirtas. Maisto pramonės atstovai, gindami savo pozicijas, argumentuoja, kad į  maisto produktus dedami maži priedų kiekiai ir saikingai juos vartojant jokio pavojaus sveikatai nėra. Kaip bebūtų gaila, peržvelgus maisto produktus parduotuvių lentynose, visur sutinkame daugiau ar mažiau ženkliukų E ir diena iš dienos suvalgome kur kas didesnius jų kiekius, nei įsivaizduojame.

Tikimės, kad ši informacija paskatins šiek tiek atidžiau rinktis maisto produktus ir padės suprasti, ką valgome, bei kokią įtaką mais- tas gali turėti mūsų sveikatai ir kasdienei savijautai.

Daugiau apie maisto priedus

 

 

www.sveikasirjaunas.lt


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai