To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Daktarėli, mane dusulys kamuoja...

Bobutė pas gydytoją:
- Daktarėli, mane dusulys kamuoja.
- Gydytojas apžiūri bobulę ir nieko neranda. Klausia:
- O, sakykite, kada jus tas dusulys kamuoja?
- Kai bandau pasivyti troleibusą. - sako bobulė.

  • Gausios mėnesinės - kai higieninį paketą reikia keisti dažniau nei kas 2 valandas. Tai priežastis kreiptis į ginekologą.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Pasyvus rūkymas - tai reiškinys, kuomet rūkančio žmogaus įkvėptus ir iškvėptus rūkalų dūmus įkvepia kitas žmogus.

Lyg velnias užsėdo ant mano sprando

Statistika rodo, kad 70-85 procentai ne tik senyvo amžiaus, bet dažnai ir jaunų šalies gyventojų kenčia nuo skausmų kaklo srityje.

Kaklo osteochondrozė - šiuolaikinės visuomenės rykštė. Nemalonus jausmas, kai skausmas kankina - tarsi velnias būtų užsėdęs ant sprando. Ar galima juo kaip nors atsikratyti?

Kas yra kaklo osteochondrozė?

Kaklas sudarytas iš 7 slankstelių, tarp kurių yra tarpslanksteliniai diskai. Šie diskai - tai kremzlinės pagalvėlės, skiriančios vieną stuburo slankstelį nuo kito. Žmogui senstant, veikiant kitiems veiksniams, kremzlės dėvisi greičiau, mažėja diskų elastingumas ir tarpai tarp slankstelių, diskai plokštėja. Kaklo srityje yra daug kraujagyslių ir nervų, maitinančių kak lo, kaukolės, veido audinius. Viena stambiausių arterijų - stuburo - eina būtent per stuburo ataugų ertmes. Tie kanalai yra siauri, todėl mažiausias kaklo slankstelių poslinkis gali sukelti stuburo arterijos spazmus, o jeigu pradeda ją nuolat spausti, atsiranda kaklo osteochondrozei būdingi simptomai - galvos skausmas, svaigulys, padidėjęs kraujospūdis, aptemsta akys.

Osteochondroze gali sirgti įvairaus amžiaus žmonės - tiek vyresni, tiek jauni, tiek sportuojantys, tiek vengiantys sporto. Nelengva skirti veiksmingą gydymą.

Tenka išmokti gyventi su skausmu, nuolat rūpintis savo stuburu.

Kodėl taip skauda?

Gydytoja terapeutė Vida Klezienė, Baltijos-Amerikos klinikoje konsultuojanti reumatiniais skausmais besiskundžiančius pacientus, sako, kad net nežymūs stuburo pokyčiai arba padidėjusi jo apkrova sutrikdo visų stuburo dalių veiklą - spaudžia arba paslenka nervus, kraujagysles, stuburo smegenis. Tas spaudimas kak lo srityje pažeidžia ypač daug audinių ir funkcijų. Vienas kaklo osteochondrozės simptomų - deginantis skausmas. Jis gali būti visoks - maudžiantis, badantis, tempiantis. Taip pat sutrinka kaklo, veido, rankų odos ir raumenų jautrumas. Ilgainiui sunku pakelti rankas, o jas keliant atsiranda jausmas, tarsi per rankas nuo kaklo eitų elektros srovė. Kaklo osteochondrozės simptomu gali būti ir liežuvio nutirpimas ar patinimas.

Galvos ir kaklo skausmai gali stiprėti, jei ilgai nejudame, esame sustingę vienodoje padėtyje. Kai kuriems žmonėms kaklo osteochondrozė sukelia skausmus net po šonkauliais.

Padeda tempimas ir masažas

Kaip sumažinti kaklo osteochondrozės sukeliamus skausmus? Geriausiai padeda masažas. Jis sušildo, atpalaiduoja raumenis, atleidžia spazmus. Dabar populiarus profi - laktikos būdas - stuburo tempimas. Tai - seniai žinomas metodas, tačiau jo trūkumas yra tas, kad tempimo aparatūra yra gremėzdiška, ja sunku palaipsniui didinti krūvį. Namuose galima dėvėti pripučiamą apykaklę, kuri lėtai temptų ir atpalaiduotų kaklo raumenis. Taip sumažėja skausmas, pašalinami kaklo ir pečių raumenų spazmai, sumažėja nugaros ir kaklo apkrova, lengviau sukioti galvą ir kaklą, nebesvaigsta galva, nepykina, pagerėja atmintis, klausa, rega, praeina depresija ir įtampa, nes atstatoma normali galvos, stuburo smegenų, kaklo, pečių kraujotaka.

Labai naudinga gydomoji gimnastika, tačiau reikėtų vengti pernelyg aktyvių kaklo tempimo bei sukiojimo pratimų, nes tai traumuoja slankstelių diskus.
Kuprinės ir krepšiai - ant ratukų

Norėdami apsisaugoti nuo kaklo osteochondrozės arba sušvelninti jos poveikį, gyvenkite sveikai: taisyklingai maitinkitės, nerūkykite, daugiau vaikščiokite gryname ore. Kad neprasidėtų kaklo skausmai, jau mažus vaikus pratinkite nešioti daiktus kuprinėje, atsipalaiduoti ir mankštintis.

Osteochondrozė gali pradėti progresuoti, jeigu dažnai patiriate didelių ir mažų traumų, statiškų ir dinaminių apkrovų. Jei vaikystėje žnektelėjote ant ledo, žinokite, tai nepraeis veltui. Kaklo skausmai nesiliaus, tik stiprės, jei jums darbe dažnai tenka sukiotis ir lankstytis, kilnoti sunkų svorį. Kenkia ir netaisyklinga laikysena: jei esate įpratę netaisyklingai sėdėti, stovėti, gulėti, dažnai nešiojate sunkius pirkinius. Beje, kada moterys nustos viena ranka tempti sunkius nešulius iš turgaus ar prekybos centrų? Europoje nieko nebestebina pirkinių krepšiai ant mažų ratukų, kuriais žmonės veža maistą iš parduotuvių.

Gydytoja V.Klezienė perspėja ir pernelyg uolius sportininkus: jei užsibrėšite pernelyg daug ir sportuosite nepaisydami trenerio patarimų, sveikatą turintys sustiprinti pratimai gali jums dar labiau pakenkti.

Gytytoja pataria

Keletas pratimų, kuriuos gydytoja rekomenduoja atlikti kiekvieną dieną. Šie pratimai suteiks žvalumo, sustiprins kaklo raumenis, grąžins judrumą, pagerins kraujo apykaitą.

1. Gulėdami ant nugaros 10-15 sekundžių stipriai spauskite pakaušiu neaukštą kietoką pagalvę. Po to pasisukite ant pilvo ir pagalvę spauskite kakta. Nesulaikykite kvėpavimo.

2. Gulėdami ant pilvo, nuleiskite galvą nuo lovos ir palaikykite rankose svorį 15 sekundžių. Tai pat darykite pasisukę ant dešinio, kairio šono ir nugaros.

3. Sėskitės ant kėdės, kojas išskėskite, rankas laisvai nuleiskite. Lėtai palenkite galvą į priekį, bandydami smakru paliesti krūtinę, tada stipriai atloškite galvą. Kartokite 2-6 kartus.

4. Vidutiniu tempu sukite ratu pečius į priekį ir atgal (4-6 kartus).

5. Sukiokite galvą į dešinę ir į kairę (2-6 kartus).

6. Palenkite galvą į dešinę ir į kairę, bandydami pasiekti pečius (4- 6 kartus).

7. Pakelkite dešinę ranką į viršų, sulenkite ją virš galvos ir kairiosios ausies. Tą patį darykite kita ranka (4 kartus).

8. Imituokite plaukimą.

9. Spauskite delnu kaktą. Pečius nuleiskite žemyn, o galvą tempkite į viršų.
Siekdami sumažinti apkrovą stuburui, laikykitės šių taisyklių:

- Visada nugarą laikykite tiesiai;
- Stenkitės nekilnoti sunkių daiktų. Jei būtina, kelkite pritūpę, o ne pasilenkę.
- Daugiau judėkite, neleiskite raumenims tinginiauti ir atrofuotis.
- Daugiau plaukiokite.
- Judesiai turi būti lėti ir ilgi, negalima staigiai sukinėti galvos.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai