To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Psichiatras klausia paciento...

Psichiatras klausia paciento:
- Ir dėl ko jums prasidėjo depresija?
- Mano buvusi žmona susipažino su mano dabartine žmona. Iš pradžių jos susibarė, paskui susitaikė ir sumušė mano būsimą žmoną.

  • 80-iai proc. vyrų impotencijos atsiradimas paaiškinamas fiziologinėmis priežastimis ir signalizuoja apie rimtesnes ligas.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Alkoholio vartojimas nėštumo metu yra dažniausia apsigimimų, vystymosi, augimo ir elgesio sutrikimų priežastis. Šis sindromas sukelia vaikui sunkių, nesugrąžinamų pakenkimų.

Liga ir charakteris

Nemažai žmonių, ilgai laikiusių save sveikais, išgirdus nepagydomos lėtinės ligos diagnozę užklumpa depresija, apima bejėgiškumas. Jiems atrodo neteisinga, kad ši nelaimė ištiko kaip tik juos, o sveikata negalintys skųstis aplinkiniai kelia susierzinimą.

Medicinos galimybėmis tokie ligoniai nelabai tiki, tik keikia savo likimą ir lieja pyktį ant artimųjų ir net mažai pažįstamų žmonių.

Vis dėlto melancholikai suvokia, kad serga, ir trokšta pasveikti, deja, apie laimingą ligos baigtį nedrįsta nė svajoti. Įveikti jų skepticizmą, pažadinti norą pagelbėti sau ir tinkamai gydytis galima dėmesiu ir kantrybe. Šeimos nariai arba draugai turėtų padėti „nepaguodžiamiesiems" pamatyti ir šviesesnes gyvenimo spalvas.

Patys ar su artimų žmonių pagalba nepagydomi ligoniai turėtų susipažinti su savo ligos „kolegomis". Tai padėtų jiems patikėti, kad situacija nėra beviltiška, daugeliui tokia liga sergančiųjų pavyksta gyventi visavertį gyvenimą ir patirti džiaugsmo dėl daugelio malonių dalykų. Be to, bendraujant daugiau sužinoma apie ligą ir būdus palengvinti savo dalią.

O pyktis, susierzinimas, liūdesys tik silpnina organizmo gyvybines galias, kurios turėtų padėti sveikti ir geriau jaustis.

Atkaklūs nihilistai

Kai kurie žmonės, sužinoję, kad serga sunkia liga, tiesiog neįstengia tuo patikėti.

Baimė nepasveikti kartais būna tokia didelė, kad apie ilgą gydymąsi ir nelinksmas perspektyvas nenorima nė girdėti.

Tokiai reakcijai neturi įtakos nei išsilavinimas, nei intelektas, nei visuomeninė padėtis. Ligos neigėjai gali ne vienus metus gyventi ir elgtis taip, lyg nė nežinotų diagnozės.

Ligos nepripažinimas kartais leidžia palaikyti dvasios stiprybę, atkakliai kovoti dėl gyvenimo pilnatvės ir, net jei gresia neįgalumas, kuo ilgiau nepasiduoti negandai.

Vis dėlto kada nors vis tiek tenka pripažinti tikrovę ir liautis guostis iliuzijomis. O tada jau galima iš tikrųjų susiremti su liga ir stengtis pasveikti.

Pernelyg ilgas delsimas atsimerkti ir pamatyti problemą gali būti mirtinai pavojingas.

Smalsūs tyrinėtojai

Yra ir tokių žmonių, kurie medicininėje kortelėje atsiradus įrašui apie lėtinę ligą anaiptol nenuleidžia rankų ir netgi pajunta energijos antplūdį, nes trokšta ir stengiasi pasveikti.

Šie ligoniai nekvaršina galvos klausimais, kodėl taip atsitiko, juos domina tik viena - kaip sau pagelbėti.

Tyrinėtojai tuoj ima rinkti informaciją apie veiksmingiausius vaistus, naujausius gydymo būdus ir autoritetingiausius gydytojus.

Jie skaito ne tik populiariąją, bet ir medikams skirtą literatūrą, žiūri televizijos laidas apie savo ligą, bendrauja su daugeliu žmonių, ištiktų tokios pat nelaimės.

Su savo gydytojais tokie ligoniai visada turi apie ką pašnekėti, domisi net nelabai reikšmingomis smulkmenomis ir gali su specialistu ne tik pasiginčyti, bet ir pasiūlyti tinkamesnį, jų įsitikinimu, gydymo metodą.

Aktyviai besidomintys savo liga žmonės nelinkę pernelyg išgyventi dėl to, kad serga, iš dalies ir todėl, kad nuolat užsiėmę bendravimu, žinių kaupimu ir protingos išeities iš esamos padėties ieškojimu.

Blogai tik tai, kad tokie ligoniai ne visada pasitiki gydytojais, juos neretai keičia ir mėgsta reikalauti gydyti tokiais metodais, kurie jiems netinka, nors kai kam yra padėję. Be to, siekdami išbandyti viską, kas įmanoma, jie kartais linkę pasitikėti įvairiais žiniuoniais ir žolininkais, o tai labai pavojinga.

Išskirtiniai ligoniai

Kad ir kaip būtų keista, kai kurie asmenys savo liga didžiuojasi - esą tai jų išskirtinumo ženklas. Jei liga laikoma nepadoria arba jai būdingos kokios nors asmenybę žeminančios apraiškos, kartais siekiama ją pavaizduoti kaip suteikiančią pranašumą prieš kitus, „eilinius" žmones.

Pasitaiko manančiųjų, kad kai kurios negalios, tokios kaip epilepsija, narkomanija, alkoholizmas, tuberkuliozė, sifilis, skatina kūrybinius gebėjimus, taigi kai kurie ligoniai net nenori pasveikti, bijodami prarasti „talentą".

Įsitikinimas, kad liga - tai ypatinga likimo dovana, padeda iškęsti visuomenės atstumtojo dalią - juk tokių ligonių šalinamasi. Iš tikrųjų mokslinių duomenų, pagrindžiančių kai kurių ligų „ypatingumą" ir poveikį kūrybiškumui, iki šiol nėra, tai tik saviapgaulė.

Tiesa, nemarių kūrinių yra sukūrę ir apsvaigę nuo alkoholio ar kitų kvaišalų meistrai, o Floberui, Dostojevskiui rašyti šedevrus nesutrukdė epilepsija. Tačiau liga veikiau ne padėjo, o tik atėmė daug laiko, kurį galima buvo skirti kūrybai.

Susitaikiusieji su negalia

Kai kurios ligos, ypač užklumpančios vyresnio amžiaus žmones, yra nepagydomos ir pareikalauja nuolatinių pastangų rūpintis savo sveikata ir savijauta.

Taip tenka gyventi kelerius arba net keliasdešimt metų, ir liga tampa nuolatine palydove.

Ligoniai susitaiko su šia neganda ir išmoksta elgtis taip, kad ji keltų kuo mažiau nepatogumų. Tai pasakytina apie sergančiuosius hipertonija, astma, alergija, širdies ligomis.

Prie ligos požymių ilgainiui priprantama, prisitaikoma, išmokstama atpažinti artėjantį priepuolį ir užbėgti jam už akių. Taigi daugelį lėtinių sveikatos sutrikimų įmanoma kontroliuoti ir jaustis gana gerai.

Bet dėl tokio santykio su savo liga dažnai padidėja ligonių įtarumas, jie pernelyg sutelkia dėmesį į savo pojūčius, įpranta prie tų pačių gydymo būdų ir nustoja domėtis medicinos naujovėmis.

Be to, liga kartais daro neigiamą įtaką gyvenimo būdui ir netgi asmenybei, todėl su tokiu žmogumi darosi nelengva bendrauti. Šiuos sunkumus galima įveikti padedamiems geranoriškų ir taktiškų šeimos narių, artimųjų.

Gyvenimas ir liga

Liga gali arba sugniuždyti, arba paskatinti ryžtą pasveikti. Jau prieš daugelį metų daktarai žinojo, kad nuo psichologinės ligonio būklės pasveikimo galimybė priklauso labiausiai, o tinkamas nusiteikimas skatina organizmo gyvybines galias, nes pasitelkiami vidiniai sveikatos rezervai.

Medicinos specialistų nuomonė nepasikeitė iki šiol. Tad ligos eiga nuo paties sergančiojo priklauso nė kiek ne mažiau nei nuo vaistų ir gydytojų.

Tik svarbu susirgus lėtine nepagydoma liga nemėginti sau įteigti, kad greitai vėl viskas bus kaip iki sužinant diagnozę. Juk beveik visos ligos, išskyrus kai kurias infekcines, organizme palieka pėdsakus, o kartais ir „apsigyvena" visam laikui. Svarbiausia nepagydomo ligonio užduotis - išmokti gyventi ir sugyventi su savo liga.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai