To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Atbega moteris pas daktara ir sako...

Atbega moteris pas daktara ir sako:
-man su atmintim blogai.
Daktaras:
-o kada tai prasidėjo?
-kas kada???

  • Naujagimį bent iki 6 - 12 mėnesių maitinkite krūtimi. Taip jis gaus reikalingiausias medžiagas vystymuisi bei augs sveikas ir protingas.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Maždaug 8 proc. JAV gyventojų kenčia nuo specifinių fobijų. Šios fobijos paprastai prasideda vaikystėje arba paauglystėje, ankstyvoje jaunystėje ir negydomos gali tęstis ...

Daiva Ausėnaitė. Ar žinote, su kuo jūs miegate?

Nepagalvokite, kad lendu su intymiais klausimais. Jokiu būdu! Tiesiog medikai teigia, kad kasnakt atsigulę į lovą esame ne vieni. Patalynėje, lovoje, kilimuose, lovų užtiesaluose kartu su mumis miega šimtai tūkstančių erkučių. Jas vadina namų dulkių erkėmis. 100 milijonų pasaulio gyventojų yra jautrūs šiems mikroskopiniams padarams.

Turtingų žmonių liga

„Alergija vadinama civilizacijos rykšte ir gerovės liga. Alergija namų dulkių erkėms proporcingai didėja augant urbanizacijai, aplinkos užterštumui, plintant vakarietiškam gyvenimo būdui, kai žmonės daug laiko praleidžia uždarose, dirbtinai vėdinamose patalpose. Galima vaizdžiai sakyti, kad tai turtingų žmonių liga", - sakė doc. Eduardas Razgauskas, Vilniaus universitetinės Antakalnio ligoninės Alergologijos centro vadovas. Pirmasis klinikinės alergologijos specialistas Lietuvoje prisiminė savo tyrimus, darytus 1972 metais. Pasak docento, tuomet iš 50 tūkstančių vieno kaimo gyventojų tik vienas buvo alergiškas. Manoma, kad dabar Lietuvoje apie 6-12 proc. žmonių yra alergiški namų dulkių erkėms.

2002-aisiais buvo atliekamas tyrimas vaikų darželiuose. Tuomet dulkių erkių nemažai rasta vaikų lovytėse: čiužiniuose, žaisluose ir kilimuose. Pirmuose aukštuose erkių buvo rasta daugiau nei viršutiniuose aukštuose.

„Bėda, kad ilgą laiką žmonės jaučia įvairius nemalonius simptomus ir net neįtaria, kad juos sukelia erkės. Neturintis polinkio netinkamai reaguoti į alergenus, visai nejaus erkių buvimo šalia. Tačiau jeigu žmogaus imuninė sistema netinkamai reaguoja į įvairius aplinkos dirgiklius, jis gali dažniau sirgti sloga, jam perštės gerklę, gali net kamuoti astma. Kai kuriems pasireiškia konjunktyvitas (akių uždegimas), būna įvairūs odos bėrimai, niežėjimai ir net egzemos", - vardijo medikas.

Alergija namų dulkėms nuo kitų alergijų skiriasi tuo, kad ji nėra sezoniška. Tad žmogus gali visus metus prabusti su sloga ar perštinčia gerkle. Taip pat tipiška alerginė reakcija, jeigu naktį staiga prabundate nuo kosulio, slogos ar čiaudulio priepuolio. Tokia alergija gali sukelti lėtinį nuovargį, nes erkės, papuolusios į kvėpavimo takus, apsunkino kvėpavimą miego metu.

Susipažinkite - mažas voragyvis

Namų dulkių erkės žiūrint pro mikroskopą primena vorus. Jos turi aštuonias kojytes ir yra apaugusios šereliais. Vidutinis erkių dydis - 0,2 mm. Erkės nėra matomos plika akimi. Ir netgi jeigu jų prisiveis jūsų pagalvėje be galo daug - vis tiek jų nepamatysite. Galite tik iš pasunkėjusios pagalvės suvokti, kad jų jau susikaupė pakankamai daug. Po poros metų naudojimo (jeigu nesirūpinama patalpų vėdinimu) penktadalį pagalvės svorio sudaro gyvos ir negyvos dulkių erkės. Čiužinyje jų gali būti keli milijonai.

Erkė gyvena vos mėnesį, tačiau per tą laiką spėja padėti nuo 100 iki 300 kiaušinių. Dar nemalonesnis faktas - per savo neilgą gyvenimą erkė pasituština apie du tūkstančius kartų. O būtent erkių ekskrementuose ir yra tos medžiagos, kurios sukelia žmonėms alergiją.

Maisto erkėms mūsų namuose tikrai niekada nepritrūks. Apie 80 proc. namų dulkių yra mūsų pačių negyvos odos ląstelės. Per parą nuo žmogaus nubyra apie pusantro gramo negyvos odos. „Ląstelės iš odos sluoksnių pasišalina per poras su riebalais. Po to jos išdžiūsta, pradeda skraidyti ore, nusėda ant daiktų paviršių. Šiomis ląstelėmis erkutės kasdien ir užkandžiauja", - šypteli medikas.

Praverkite langus ir žiemą!

Situacija nėra beviltiška - erkes galima išnaikinti. Jeigu jus kamuoja bent vienas anksčiau aprašytas simptomas ar tiesiog norėtumėte daugiau privatumo miegamajame, dažniau vėdinkite patalpas. Dulkių erkės labai mėgsta šiltas, nevėdinamas patalpas. Daugiausia jų būna tekstilės gaminiuose: pagalvėse, minkštose balduose, užtiesaluose, minkštuose žaisluose ir čiužiniuose.

„Kovojant su erkėmis reikia ypač kruopščiai valyti namus. Svarbiausia - vėdinimas ir drėgnas dulkių valymas. Dulkes reikia valyti nuo grindų, baldų, radiatorių, užuolaidų, gėlių lapų ir kitų paviršių. Ultravioletiniai spinduliai ir šaltis (ne mažiau kaip 20 laipsnių šalčio) naikina erkes. Tad patalynę keiskite ne rečiau kaip kartą per savaitę, lyginkite lygintuvu ir laikykite ją saulėje arba šaltyje. Saulėje arba šaltyje rekomenduojama kelias valandas palaikyti ir kilimus", - patarė gydytojas.

Žmonėms, kurie žino, kad yra alergiški, patariama miegamuosiuose nelaikyti gobelenų, kilimų ar kiliminės dangos, tekstiline medžiaga aptrauktų baldų, taip pat siūloma nelaikyti namuose kailinių žvėrelių - šunų, kačių, jūros kiaulyčių ir pan.

„Ligos turi savo ciklus. Tuberkuliozė, raupai, sifilis - buvo laikas, kai žmonija manė, kad šių ligų jau nėra. Tačiau jos grįžo... Tas pat ir su dulkių erkėmis. Jų tai padaugėja, tai sumažėja. Apsisaugoti nuo jų nieko nekainuoja, o alergijos sukeltas ligas teks gydyti ilgai, ir tai nemažai kainuos. Tad turime išmokti su jomis gyventi", - sakė docentas E. Razgauskas.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai