To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Kalbasi dvi karvės...

Kalbasi dvi karvės:
- Klausyk, ar tu girdėjai apie  tą baisią karvių ligą - kempinlygę?
- Taip, tikras košmaras. Gerai, kad mums pingvinams, tai negresia...

  • Kūdikiui nuo 3 sav. iki 1,5 metų duokite po 500 TV vitamino D per dieną rachito profilaktikai.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • 97,5 proc. Didžiosios Britanijos moterų nežino, jog gimdos kaklelio vėžį sukelia lytiškai plintantis žmogaus papilomos virusas (ŽPV).

Gimdymo etapai

Knygose apie gimdymą sutartinai rašoma, kad jis skirstomas į tris etapus. Tą patį Jums pasakys ir gimdymo mokykloje, tačiau kiekviena moteris gimdo kitaip. Pirmą kartą gimdančiai jis vidutiniškai trunka 14 valandų, pasitaiko daug moterų, kurioms gimdymas užsitęsia ilgiau kaip dvidešimt valandų, o kai kurioms laimingosioms jis būna daug trumpesnis. Kiti gimdymai vidutiniškai trunka aštuonetą valandų.

Pirmasis etapas (atsidarymo laikotarpis)

Pirmajame gimdymo etape visiškai (iki 10 centimetrų) atsidaro gimdos kaklelis. Šis etapą sudaro trys fazės: pradinė, aktyvioji ir pereinamoji.

Kas vyksta?

Pradinėje fazėje, kuri dar vadinama užslėptąja, sutrumpėja ir iki penkių centimetrų prasiveria gimdos kaklelis, kuris ruošiasi gimdymui. Šioje fazėje Tu greičiausiai galėsi vaikštinėti po namus, eiti pasivaikščioti, žiūrėti filmą, išsimaudyti šiltoje vonioje, o gal net ir nusnūsti.

Kiek laiko tai trunka?

Ši fazė gali tęstis nuo 12 iki 14 valandų; jeigu moteris yra gimdžiusi kelis kartus, pradinė fazė gali būti labai trumpa.

Kaip jautiesi?

Paprastai sąrėmiai yra reguliarūs, stiprūs ir gerokai skausmingesni už Brakstono Hikso sąrėmius gimdymo pabaigoje. Kartais sąrėmiai gimdymo pradžioje būna labai skausmingi, o pats procesas vyksta lėtai. Jeigu taip atsitiks, nesijaudink, nes kiekviena moteris gimdo savaip. (Kai kurios gimdyvės ankstyvųjų sąrėmių nepajunta, jos sąrėmius ima jausti tik prasidėjus pradinei fazei).

Aktyvioji fazė (pirmasis etapas)

Kas vyksta?

Prasidėjus aktyviajai fazei sąrėmiai veikiausiai bus labai stiprūs bei dažni ir gydytojas patars Tau vykti į ligoninę. Šioje fazėje gimdos kaklelis vis greičiau traukiasi ir trumpėja, atsidaro iki aštuonių centimetrų. Sąrėmiai dažnėja, jie kartojasi kas tris keturias minutes ir trunka 40 - 60 sekundžių. Vėliau jie tampa dar dažnesni.

Kiek laiko tai trunka?

Ši fazė gali užtrukti nuo šešių minučių iki šešių valandų. Jos eiga būna įvairi. Jeigu dar nenutekėjo vaisiaus vandenys, galbūt gydytojas pradurs vaisiaus dangalą.

Kaip jautiesi?

Jeigu ryžaisi anestezijai, užuot pajutusi skausmą, gali pajusti spaudimą dubens srityje. Tada Tau reikia atsigulti. Jeigu nutarei apsieiti be skausmą malšinančių vaistų, Tau prasidėjo tikras darbymetis. Dabar labai pravers kvėpavimo pratimai ir atsipalaidavimo technika bei gimdant dalyvaujančio asmens parama. Jeigu nori pakeisti kūno padėtį ar pavaikščioti po kambarį, gali tai padaryti, jeigu gimdomas vaikas gerai jaučiasi. Gimdant padeda gravitacijos jėga. Šiuo metu, jeigu įmanoma, labai praverstų išsimaudyti po dušu arba šiltoje vonioje. Šiltas vanduo malšina skausmą. Dažnai pasitaiko, kad prieš moteriai išsimaudant vonioje, gimdos kaklelis būna atsidaręs penkis šešis centimetrus, o jai atsipalaidavus šiltoje vonioje, po valandos kaklelis atsidaro iki galo.

Pereinamoji fazė (pirmasis etapas)

Kas vyksta?

Pereinamoje fazėje gimdos kaklelis atsidaro nuo aštuonių iki dešimties centimetrų, vidutiniškai po vieną centimetrą kas penkiolika minučių. Sąrėmiai trunka maždaug vieną, pusantros minutės ir kartojasi kas dvi tris minutes.

Kiek laiko tai trunka?

Laimei ši fazė yra trumpesnė negu dvi ankstesnės. Ji vidutiniškai trunka nuo 15 minučių iki dviejų valandų.

Kaip jautiesi?

Net ir veikiant skausmą malšinantiems vaistams Tau šiuo metu labiau skaudės, jausi didesnį spaudimą. Moterims, gimdančioms be minėtųjų vaistų, tai daugiausia dvasinių ir fizinių jėgų reikalaujanti gimdymo fazė. Sąrėmiai vis dažnėja ir darosi stipresni. Drebulys ir pykinimas - įprasti šios fazės simptomai.

Antrasis etapas (išvarymo laikotarpis)

Kai gimdos kaklelis atsiveria 10 centimetrų, prasideda vaiko gimimas.

Kas vyksta?

Tavo vaikas gimsta stumiamas pro atsidariusį gimdos kaklelį gimdymo takais žemyn. Tai stiprus jausmas. Užėjus sąrėmiui, gimdyvė dažnai jaučia nevalingą poreikį stangintis. Moteris, kurioms skausmas buvo malšinamas vaistais, kartais reikia instruktuoti, kaip ir kada stangintis. Čia labai svarbų vaidmenį atlieka akušerė ir gimdant dalyvaujantis asmuo.

Kiek laiko tai trunka?

Pirmą kartą gimdančių šis laikotarpis neturi trukti ilgiau kaip 2 val., o kartotinai gimdančių moterų ne ilgiau kaip 1 val.

Kaip jautiesi?

Net ir suleidus skausmą malšinančių vaistų, šiuo metu gali jausti nevalingą poreikį stangintis. Gydytojas, akušerė arba seselė patars, kaip Tau elgtis, pasakys, kada stangintis ir kada susilaikyti. Patirsi daugybę labai stiprių pojūčių, pavyzdžiui, drebulį ir pykinimą, bei didžiulį palengvėjimą, pagalvojus, kad viskas greitai baigsis. Nesvarbu, koks būtų gimdymas, kai vaikas paliks Tavo kūną, paėmusi jį į glėbį veikiausiai pajusi neapsakomą džiaugsmą.

Trečiasis etapas (placentinis laikotarpis)

Kas vyksta?

Trečiojoje fazėje gimdoma placenta. Gimus vaikui, po kelių minučių vėl prasideda sąrėmiai, kurie kartojasi kas penkias minutes, ir yra daug silpnesni. Per sąrėmius placenta atsiskiria nuo gimdos sienelės ir kartu su vaisiaus dangalais išstumiama iš gimdymo takų. Gydytojas arba akušerė atidžiai viską apžiūri, norėdami įsitikinti, ar iš gimdos pasišalino visa placenta.

Kiek laiko tai trunka?

Placentos gimdymas gali trukti nuo penkių iki trisdešimties minučių, dažniausiai 15-20 min. Dar 2 valandas po gimdymo, gydytojas arba akušerė stebi Tave. Prireikus jie susiuva įkirptą arba įplyšusią tarpvietę.

Naujagimis pridedamas prie krūties ir žindomas ne vėliau kaip per pirmąsias 2 valandas po gimdymo.

Kaip jautiesi?

Dabar Tavo dėmesio centre yra vaikas. Galimas daiktas, kad šiuo metu sunkiai nutuoki, kas dedasi Tavo kūne, juolab jeigu buvo naudotasi nejautra. Gali krėsti drebulys, nes, kai kūnas po gimdymo staigiai prisitaiko prie naujų sąlygų, padidėja adrenalino kiekis. Kai kurios daug kartų gimdžiusios mamos būna nustebusios dėl jas kankinančių stiprių ir dažnų skausmų jau po gimdymo. Jie kartosis keletą dienų iš eilės, bet labiausiai jie Tave vargins tik ką pagimdžius. Jeigu spazmai bus labai skausmingi, paprašyk gydytojo, kad duotų skausmą malšinančių vaistų. Tačiau visi šie negalavimai yra niekis, palyginti su tuo, kad galų gale glėbyje laikai savo vaiką.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai