To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Viena įkyri pacientė ilgai skundžiasi savo gydytojui...

Viena įkyri pacientė ilgai skundžiasi savo gydytojui. Šis padėjo į šalį stetoskopą ir paprašė ligonės:
- O dabar iškiškite ir palaikykite liežuvį tol, kol baigsiu rašyti receptą.

 • Jeigu profilaktiškai vartojate vaistažolių arbatas, jomis nepiktnaudžiaukite ilgai. Gerkite kuo įvairesnes ir kuo trumpesnį laiką.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
 • Apie 3,1 mln. JAV 12-25 metų amžiaus asmenų vartoja vaistus nuo peršalimo ir kosulio svaiginimosi tikslais. Šis skaičius yra panašus kaip ir vartojančių LSD bei žymiai didesnis nei ...

Tikslesnė statistika – geresnei nėščiųjų ir kūdikių sveikatai

Gerinant motinos ir vaiko sveikatos priežiūrą Europos Sąjungos šalyse vykdomas Europos Komisijos finansuojamas EURO-PERISTAT projektas. Projekto tikslas - sukurti visoms Europos Sąjungos šalims tinkančią, veiksmingą perinatalinės sveikatos priežiūros vertinimo ir kontrolės sistemą. Įvertintinus problemas ir jų priežastis - sukurti nenutrūkstamą perinatalinės sveikatos priežiūros kokybės sistemą.

Šiame projekte Lietuvai atstovauja Lietuvos sveikatos informacijos centras ir Vilniaus universiteto Neonatologijos centras.

Lyginant motinos ir vaiko sveikatos priežiūros 2004 metų rodiklius Europos Sąjungos šalyse, remiantis EURO-PERISTAT projekto duomenimis, rezultatai labai skiriasi:

 • Negyvų gimusių skaičius 1000-čiui gimusiųjų (skaičiuojant tik nuo 28-tos gestacijos savaitės) 2004 metais svyravo nuo 2,0/1000 Slovakijoje ir Suomijoje iki 4,9/1000 Latvijoje ir Prancūzijoje; Lietuvoje buvo 3,9/1000.
 • Naujagimių mirtingumas svyravo nuo 2,0/1000 gyvų gimusiųjų Kipre, Švedijoje ir Norvegijoje iki 4,6/1000 Lietuvoje ir 5,7/1000 Latvijoje.
 • Mažos gimimo kūno masės naujagimiai (<2500 g) sudarė 4,2 - 4,3proc. tarp visų gyvų gimusiųjų Estijoje, Suomijoje, Švedijoje, 4,7proc. Lietuvoje, 8,5proc. Graikijoje, 8,3proc. Vengrijoje ir 7,4proc. Ispanijoje. Ryškūs geografiniai skirtumai: daugiau mažos gimimo kūno masės naujagimių gimsta pietinėse šalyse.
 • Priešlaikiniai gimdymai svyravo nuo 11,4proc. Austrijoje, 8,9proc. Vokietijoje iki 5,3proc. Lietuvoje, 5,5proc. Airijoje, 5,6proc. Suomijoje, 5,7proc. Latvijoje.
 • Cerebrinio paralyžiaus, kuris gali asocijuotis su nepalankiomis perinatalinėmis išeitimis, dažnis Europoje - 1,04 - 2,5/1000 gyvų gimusiųjų.
 • Cezario pjūvio operacijų dažnis svyravo nuo 14proc. Olandijoje ir 15proc. Slovėnijoje, 17,4proc. Lietuvoje iki 33proc. Portugalijoje ir 38proc. Italijoje.
 • Instrumentinių gimdymų (replių, vakuumo pagalba) dažnis svyravo nuo mažiau negu 3proc. tarp visų gimdymų Airijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Slovakijoje, Slovėnijoje iki daugiau negu 12proc. Portugalijoje, Ispanijoje.
 • Gimdymo sužadinimas taikytas mažiau negu 9proc. tarp visų gimdymų Lietuvoje ir Estijoje, bet daugiau negu 30proc. Šiaurės Airijoje ir Maltoje.

EURO-PERISTAT rekomenduotų perinatalinės sveikatos priežiūros rodiklių duomenys už 2004 metus surinkti iš 25 Europos Sąjungos šalių ir Norvegijos. Panaudoti duomenys iš kitų trijų Europos sveikatos projektų: SCPE (Europos cerebrinio paralyžiaus registro), EUROCAT (Europos įgimtų anomalijų registro), EuroNeoStat (Europos informacinės sistemos, skirtos labai mažos gimimo masės naujagimių trumpalaikio ir ilgalaikio sergamumo stebėjimui bei jų sveikatos priežiūros kokybės gerinimui).

Projekto pagrindu paruoštame Europos perinatalinės sveikatos pranešime http://www.europeristat.com yra visapusiška rodiklių analizė. 280-ties puslapių apimties pranešimas - tai didžiulis Europos mokslininkų perinatologų ir statistikų-epidemiologų bendro darbo rezultatas.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
 • You may quote other posts using [quote] tags.
 • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai