To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Yra trys būdai kaip išsaugoti sveikus dantis...

Yra trys būdai kaip išsaugoti sveikus dantis:
Rytą vakarą valytis dantis,
Kas pusę metų lankytis pas odontologą,
Nekišti nosies į svetimus reikalus.

  • Naudokite dezodorantą vietoj antiperspiranto, nes pastarieji gali įtakoti krūties vėžio atsiradimą.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Alkoholio vartojimo sumažėjimas 10 proc. sumažina vyrų mirtingumą nuo su alkoholiu siejamų priežasčių apie 20 proc. ir 5 proc. sumažina mirtinų nelaimingų atsitikimų, žmogžudysčių ...

Higienos instituto ekspertai prisidės prie pacientų saugos Europoje gerinimo

Higienos instituto ekspertai, kartu su kolegomis iš Didžiosios Britanijos, Norvegijos, Vokietijos, Prancūzijos, Čekijos ir Italijos dalyvavo Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) organizuotame pasitarime, kurio metu aptartos tyrimais pagrįstos hospitalinių infekcijų prevencijos priemonės.

Su sveikatos priežiūra susijusios infekcijos (Lietuvoje dažniausiai vadinamos hospitalinėmis infekcijos) - viena dažniausių ES ir potencialiai kenksmingiausių netyčinės žalos pacientui priežasčių. Manoma, kad ji paveikia vieną iš dvidešimties hospitalizuotų pacientų, t.y. per 4,1 mln. visos ES gyventojų kasmet. Remiantis Lietuvoje 2003, 2005 ir 2007 metais atliktais tyrimais, nustatyta, kad mūsų šalyje hospitalinių infekcijų paplitimas nėra didesnis nei kitų ES šalių vidurkis.

„Svarbu kuo greičiau spręsti su pacientų sauga susijusius klausimus dėl senėjančios visuomenės, augančių jos lūkesčių bei bendros medicinos pažangos. ECDC sudarytos ekspertų grupės tikslas - parengti metodines gaires, kurios padėtų ES šalims-narėms įgyvendinti baigiamas rengti ir vasaros pradžioje numatomas patvirtinti Europos Tarybos rekomendacijas, kuriomis siekiama pagerinti pacientų saugą, užtikrinti tinkamą su sveikatos priežiūra susijusių infekcijų prevenciją", - sakė pasitarime dalyvavusi Higienos instituto sveikatos tyrimų skyriaus vedėja Rolanda Valintėlienė, pažymėjusi, jog Lietuvos atstovai buvo įtraukti į šią tarptautinių ekspertų grupę, įvertinus šalies patirtį ir pasiekimus.

Anot R. Valintėlienės, infekcijų mąstą ligoninėse lemia keletas esminių veiksnių. Tai - ir didelis lovų užimtumas, didėjantis pacientų judėjimas sveikatos priežiūros sistemoje, medicinos personalo trūkumas, nepakankama rankų higiena ir kita infekcijų prevencijos praktika. Taip pat - ir netinkamai sveikatos priežiūros darbuotojų naudojamos invazinės priemonės.

Dažniausiai hospitalines infekcijas sukelia bakterijos, taip pat virusai. Tarp kitų hospitalinių infekcijų rizikos veiksnių yra ir vis didėjantis bakterijų atsparumas antibiotikams. Šios problemos sprendimui Europos Taryba ir Komisija skiria itin didelį dėmesį.

Europos Komisija kartu su Europos ligų prevencijos ir kontrolės centru toliau skatins keitimąsi gerąja patirtimi, teiks daugiau mokymosi galimybių, padės valstybėms narėms parengti infekcijų kontrolės specialistų bei sveikatos priežiūros darbuotojų mokymo planus ir kitas priemones

Europos Tarybos rekomendacijose ES narės bus skatinamos pasirengti ir įgyvendinti infekcijų prevencijos strategijas. Ekspertų rengiamas dokumentas, pateiks moksliniais tyrimais pagrįstas prevencijos priemones, kurios minimaliais resursais padės užtikrinti pacientų saugą ir su sveikatos priežiūra susijusių infekcijų prevenciją.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai