To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Pacientas sako psichiatrui...

Pacientas sako psichiatrui:
- Ačiū, daktare! Išgydėte mane nuo didybės manijos. Kiek milijonų aš jums skolingas?

  • Naujagimį bent iki 6 - 12 mėnesių maitinkite krūtimi. Taip jis gaus reikalingiausias medžiagas vystymuisi bei augs sveikas ir protingas.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Maždaug 8 proc. JAV gyventojų kenčia nuo specifinių fobijų. Šios fobijos paprastai prasideda vaikystėje arba paauglystėje, ankstyvoje jaunystėje ir negydomos gali tęstis ...

Pasaulis juda link vieningos medicinos

Šių metų gruodžio 3-4 dienomis Berlyne įvyko jau trečiasis Europos kongresas už integruotą mediciną (3rd European Congress for Integrative Medicine). Jo metu medikai iš viso pasaulio ieškojo būdų, kaip sujungti Vakarų ir alternatyviosios medicinos metodus.

Europos integruotos medicinos kongrese jau antrą kartą dalyvavo Natūraliosios terapijos centro direktorė, gyd. homeopatė Daiva Jakubonienė. Jos nuomone, svarstomų temų aktualumas Lietuvai abejonių nekelia.

„Mūsų šalyje pacientai norėtų, kad būtų atsižvelgiama ne tik į jų fizinius bet ir į emocinius poreikius. Jie norėtų, kad gydytojas įsigilintų į kiekvieno iš jų ligos savitumą. Ligonių klausimai apie kitokio, bet irgi patikimo gydymo galimybes dažnai nesulaukia tinkamo atsako. Tik Kauno sveikatos mokslų universitete yra dėstomas homeopatijos pasirenkamasis kursas studentams bei besitobulinantiems gydytojams. O į paciento klausimą apie gydymo alternatyvas dažnai atsakoma „kito gydymo nėra" vietoje „aš kito gydymo nežinau". Ypač nuskriausti yra onkologiniai ligoniai ir jų artimieji, nes dėl didelio onkologų ir šeimos gydytojų darbo krūvio jie priversti patys ieškoti sprendimų, kaip stiprinti savo sveikatą, o nebūdami profesionalais, dažnai daro klaidų", - sakė gydytoja homeopatė Daiva Jakubonienė

Jos nuomone, kongrese nagrinėtos temos ypatingai aktualios Lietuvos gydytojams bei kitiems sveikatos priežiūros specialistams, dirbantiems su ligoniais. Ne viename pranešime buvo paminėta, kad net du iš trijų gydytojų patiria išsekimo sindromą dėl didelės psichologinės įtampos darbe, buvo pateikiamos rekomendacijos, kaip to išvengti. Gydytojams buvo rekomenduojama stengtis būti fiziškai aktyviems, saugoti ir stiprinti socialinius ryšius, mokytis relaksacijos technikų.

Trečiojo Europos kongreso šūkis - visapusiškos paciento priežiūros ateitis. Kongreso organizatoriai - Berlyno Charité universitetinio medicinos centro Socialinės medicinos, epidemiologijos ir sveikatos ekonomikos institutas - iškėlė susirinkusiems tikslą surasti metodus, kaip apjungti skirtingas medicinos kryptis (Vakarų medicina, homeopatija, fitoterapija, Ajurveda ir kt.) į vieningą sistemą. Poliklinikose ir ligoninėse dirbantys medikai, alternatyvios ir komplementinės (papildomos, paremtos skirtingose kultūrose atsiradusios patirties, žinių, įgūdžių ir praktikos, įsitikinimų visuma) medicinos ekspertai, mokslininkai, sveikatos politikai dalinosi savo patirtimi, kad kartu sukurtų integruotos medicinos sistemą.

„Pasaulyje yra daugybė kenčiančių žmonių. Vieniems pacientams reikia vakarietiškosios medicinos žinių ir metodų, kitiems - alternatyviosios medicinos. Dabar kalbama apie tai, kad medikai, nesvarbu, koks būtų jų gydymo būdas ar kokiomis žiniomis jie besivadovautų savo darbe, turi bendradarbiauti, siekdami kuo geriau padėti sergantiems, grąžinant jiems sveikatą ir gerinant gyvenimo kokybę. Laikas nustoti vieniems kitus neigti. Turime pradėti dalintis patirtimi," - sako D. Jakubonienė.

Integruota medicina jungia įprastinę Vakarų mediciną su komplementiniais gydymo metodais, tokiais kaip natūropatija, homeopatija, akupunktūra ir kt.

Europos kongrese dalyvavo virš 600 žmonių ne tik iš Europos, bet ir iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Indijos, Kinijos, Bangladešo bei kitų pasaulio šalių. Buvo nagrinėjamos aktualios temos: vėžio, alergijų, psichikos sutrikimų, skausmo gydymas, mokslinis gydymo efektyvumo pagrindimas. Taip pat didelis dėmesys buvo skiriamas organizaciniams klausimams, nagrinėjami įvairūs komplementinės ir alternatyvios medicinos integracijos į paciento priežiūrą modeliai, svarstoma neatidėliotina būtinybė įtraukti komplementinės ir alternatyvios medicinos mokymą į medicinos specialistų ikidiplominį ir podiplominį ruošimą, pateikti tokio įtraukimo teigiami pavyzdžiai.

Kongrese aptarti moksliniai darbai alternatyvios ir komplementinės medicinos integravimo efektyvumui įvertinti. Didelio susidomėjimo susilaukė ir filosofiniu, ir neurofiziologiniu, ir praktiniu lygmeniu nagrinėta placebo tema. Renginyje buvo pateikta virš 100 stendinių pranešimų, išleistas specialus žurnalo „European Journal of integrative medicine" numeris.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai