To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Sunku pasakyti, kokia liga jus sergate...

- Sunku pasakyti, kokia liga jus sergate. Tikriausiai čia kaltas alkoholis.
- Gerai, daktare, aš ateisiu, kai jūs būsite blaivus.

  • Gausios mėnesinės - kai higieninį paketą reikia keisti dažniau nei kas 2 valandas. Tai priežastis kreiptis į ginekologą.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Krūties vėžys - dažniausia moterų onkologinė liga: ši liga sudaro trečdalį visų moterų piktybinių navikų.

Japonijoje sukurta universali vakcina nuo gripo

Japonijos mokslininkai skelbia sukūrę vakciną nuo visų gripo viruso atmainų. Jeigu jos klinikiniai bandymai bus sėkmingi, jau po kelerių metų žmonija galės apsiginti ir nuo šimtus milijonus gyvybių galinčios nusinešti paukščių gripo pandemijos.

Vakciną kūrusių Japonijos nacionalinio Infekcinių ligų instituto mokslininkų grupei vadovavusio Tetsuya Uchida teigimu ji jau sėkmingai išbandyta su laboratorinėmis pelėmis, kurioms buvo implantuoti žmogaus genai. Nustatyta, kad vakcina veikia net ir tuo atveju, jeigu gripo virusai mutuoja, pranešė „The MedGuru.com".

Šiuo metu vakcinose nuo gripo naudojami išoriniai viruso baltymai, tačiau jie sparčiai keičiasi, todėl vakcinos tampa neefektyvios. Gripo virusą sudaro 4 vadinamieji išoriniai ir 4 vidiniai baltymai. Skirtingai nei sparčiai mutuojantys išoriniai, vidiniai baltymai iš esmės nepasikeitė per visą gripo viruso tyrimų laiką. Todėl mokslininkai jau seniai siekė sukurti vakciną, kuri veiktų nekintančius šio viruso baltymus. Jei tai pavyktų, ji būtų veiksminga prieš visas šio viruso atmainas, tačiau iki šiol tokie bandymai būdavo nesėkmingi.

Pasak T. Uchida, kuriant bandomąją vakciną buvo naudojami „Soviet-A" ir „Honkong-A" tipo virusai bei mirtinai pavojingas paukščių gripo štamas H5N1.

Nacionalinio Infekcinių ligų instituto, Hokaido universiteto, Saitamo medicinos universiteto ir farmacinės bendrovės „NOF Corp." mokslininkai nekintančius viruso baltymus veikiančią naująją vakciną bandė su pelėmis, kurioms buvo implantuoti imuninės sistemos atsaką reguliuojantys žmogaus genai. Vakcinuotos pelės buvo užkrečiamos labiausiai paplitusiais A tipo gripo virusais ir paukščių gripo atmaina H5N1. Nustatyta, kad visais atvejais vakcina veikė efektyviai. Nors bandymai buvo atliekami tik su A tipo virusais, japonų virusologų teigimu ji turėtų apsaugoti ir nuo B tipo gripo virusų.

„Mes tikimės, kad ji bus veiksminga ir naudojant prieš naujas grėsmingojo H5N1 štamo atmainas bei įprastinius gripo virusus", - pareiškė Tetsuya Uchida. Pasak mokslininko, egzistuoja nemaža tikimybė, kad artimiausiais metais paukščių gripo virusas gali pradėti mutuoti ir imti plisti nuo žmogaus prie žmogaus. Kol kas žmones juo gali užkrėsti tik H5N1 pernešantys paukščiai. Jei paukščių virusas iš tikrųjų mutuotų, Pasaulio sveikatos apsaugos organizacijos duomenimis kiltų šimtus milijonus žmonių gyvybių galinti nusinešti gripo pandemija.

Nors Japonijos mokslininkai pirmieji pranešė apie sėkmingus universalios gripo vakcinos laboratorinius bandymus, panašūs eksperimentai vykdomi ir kitose šalyse. T. Uchida atskirai paminėjo Oksfordo universitete (D. Britanija) atliekamus vidinių gripo viruso baltymų tyrimus.

Naujosios vakcinos nuo gripo dar laukia bandymai su stambiais gyvūnais ir kruopštūs jos saugumo tyrimai. Jeigu jų rezultatai bus teigiami, bus pereita ir prie klinikinių bandymų su žmonėmis. Japonijos mokslininkų teigimu vakcinos veiksmingumui patikrinti ir visiems reikiamiems bandymams gali prireikti kelerių metų. Jei viskas klostytis sėkmingai, žmonija netrukus galės apsiginti nuo įvairiausių gripo virusų atmainų.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis per sezonines gripo epidemijas, žiemą kylančias Šiauriniame ir Pietiniame planetos pusrutulyje, kasmet suserga nuo 5 iki 20 proc. visų žmonių, mažiau nei 1 proc. (nuo 250 000 iki 500 000) - daugiausia vyresniojo amžiaus žmonės - miršta. Žurnale „Nature" 2005 m. paskelbtais ekspertų vertinimais nauja gripo pandemija, jeigu ji prasidėtų, apimtų 20 proc. pasaulio populiacijos ir nusineštų 7,5 mln. gyvybių. Tačiau mokslininkai atkreipia dėmesį, kad tokie rezultatai prognozuojami tik pagal „optimistinį" atliktų skaičiavimų scenarijų. Kai kuriais vertinimais nauja pasaulinė gripo pandemija pražudytų apie 140 - 150 mln. žmonių. Nuo 1918 m. prasidėjusios „Ispaniškojo gripo" epidemijos mirė 40 mln. žmonių. 1952 m. kilusi gripo pandemija pražudė 2, o 1968 m. - 1 milijoną žmonių.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai