To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Vyras įeina į gydytojo kabinetą...

Vyras įeina į gydytojo kabinetą. Jo rankos be perstojo dreba. Gydytojas klausia:
- Jūs daug geriate?
- Nelabai… Aš daugiau išlaistau.

  • Jeigu profilaktiškai vartojate vaistažolių arbatas, jomis nepiktnaudžiaukite ilgai. Gerkite kuo įvairesnes ir kuo trumpesnį laiką.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Pypkės rūkymas sukelia tuos pačius sutrikimus ir pokyčius organizme, kaip ir cigarečių rūkymas.

Kiaulių gripas: rizikos vertinimas

Kiaulių gripas (KG) yra ūmi virusinė kvėpavimo takų infekcija ir svarbi kiaulių respiratorinės ligos priežastis. Gripo A H1N1 ir H3N2 tipų virusai cirkuliavo Europos kiaulių populiacijoje apytiksliai 20 metų.

Kiaulių gripo virusai (KGV) yra gripo A virusai, ir jie priklauso Orthomyxoviridae šeimai. Šie virusai taip pat gali pasitaikyti laukinių ir naminių paukščių, arklių ir žmonių tarpe, bet tarprūšinis perdavimas yra retas atvejis. Visi gripo virusai turi tą pačią bazinę struktūrą, bet yra didelių skirtumų tarp gripo virusų skirtingų rūšių ir tarp skirtingų tipų, kurie gali cirkuliuoti vienoje rūšyje.

Kiaulės yra imlios panašiems gripo A viruso tipams, kaip ir žmonės - H1N1, H3N2 ir H1N2, kiaulių ir žmonių gripo istorijos yra artimai susiję. Daugumos kiaulių gripo virusų genai sudaryti iš žmogaus ir paukščių ir/ar kiaulės viruso genų. Žinoma, kad ir žmogaus, ir paukščių gripo virusai retkarčiais persiduoda kiaulėms, ir kad kiaulės gali tarnauti kaip „susimaišymo rezervuarai" šiems virusams, turint galvoje, kad virusai gali apsikeisti genetine medžiaga ir privesti prie naujo „hibridinio" viruso gamybos.

Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) pranešė, kad Meksikoje ir JAV užfiksuoti žmonių susirgimai ir mirtys nuo kiaulių gripo viruso. Šiuo metu Meksikoje ir JAV nustatyta kiaulių gripo viruso genetinė atmaina iki šiol nebuvo užfiksuota nei tarp kiaulių, nei tarp žmonių.

Kiaulių gripas yra užkrečiama ūminė kiaulių kvėpavimo takų liga. Sergamumas paprastai yra didelis, bet mirtingumas mažas (1-4 proc.). Virusas paplinta tarp kiaulių oro lašeliniu ir tiesioginio bei netiesioginio kontakto būdu.

Kiaulių gripu žmogus nuo žmogaus gali užsikrėsti oro lašeliniu būdu, todėl reikėtų vengti didelių žmonių susibūrimų, saugoti vaikus. Žmonės minėtu susirgimu užsikrečia nuo sergančių kiaulių tiesioginio kontakto būdu ar apsilankant kiaulių laikymo vietose, parodose. Žmogus žmogui virusą perduoda aerogeniniu būdu būnant glaudžiame ryšyje, uždaroje žmonių grupėje ar didelėje žmonių susibūrimo vietoje.

Kiaulių gripu neužsikrečiama per maistą, gerai paruošus kiaulieną, ją galima valgyti. Kiaulių gripo virusas žūsta +70ºC temperatūroje. Kalbant apie paskutinių dienų įvykius Meksikoje ir JAV, reikia pažymėti, kad šiuo metu vyksta tyrimas, norint išsiaiškinti užkrėtimo šaltinį, tačiau iki šiol trūksta žinių apie viruso atmainos savybes, ligos kliniką ir eigą.

Išvados:

  • Kadangi iš Meksikos bei JAV nėra importuojamos gyvos kiaulės bei jų produktai, tikimybė, kad kiaulių gripas pasireikš Lietuvoje per gyvas kiaules ar jų produktus, yra labai maža.
  • Europos Sąjungos valstybėse, įskaitant ir Lietuvą, šiuo metu kiaulių gripo virusas kiaulėms nenustatytas.
  • Kiaulių gripo virusas, kuris nustatytas JAV ir Meksikoje, gali būti perduodamas nuo žmogaus žmogui.
  • Nenustatyta, kad šiuo virusu žmonės užsikrėstų per maisto produktus.
  • Taip pat nenustatyta, kas šis virusas yra patogeniškas kiaulėms. Šis virusas dar neišskirtas kiaulėms. Todėl šiandieną dar negalima kalbėti apie naują kiaulių gripo virusą. Šis virusas turi sąsajų su Šiaurės Amerikos kiaulių gripo, Šiaurės Amerikos paukščių gripo, žmonių gripo ir Euroazijos kiaulių gripo virusų padermėmis. Tokia viruso padermė, turinti keturių virusų genetinių savybių, pasaulyje nustatyta pirmą kartą.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Aiskiai sukurta zmogaus.. tokie dalykai patys neatsiranda.

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai