To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Gyditojas varto ligonio ligos istoriją ir klausinėja...

Gyditojas varto ligonio ligos istoriją ir klausinėja:
- O kiek jums metų?
- Greitai bus keturiasdešimt, - sako ligonis.
- Nebus...

  • Per dieną suvalgykite apie 400 gramų daržovių ir vaisių (išskyrus bulves). Jie padės  išvengti nutukimo, sumažins vėžio riziką, cholesterolio kiekį kraujyje, aprūpins organizmą ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Rūkančiųjų mirtingumas nuo kepenų cirozės komplikacijų yra 5 kartus didesnis nei niekada nerūkusiųjų.

Idą iš žmogaus protėvių sąrašo siūlo išbraukti

Ypač gerai išsilaikiusi primato fosilija, žinoma Idos vardu, nėra žmonių protėvis, kaip anksčiau teigė mokslininkai.

Tokia išvada skelbiama žurnale „Nature". Mokslininko Eriko Seifferto teigimu, gyvūnų grupė, kuriai priklausė Ida, artimesnė lemūrams, o ne beždžionėms, žmogbeždžionėms ar žmonėms, praneša BBC.

Tai paaiškėjo ištyrus kito primato fosiliją - gyvūnas, pavadintas Afradapis longicristatus, prieš 37 mln. metų gyveno Šiaurės Egipte. Anot mokslininkų, jis buvo artimai susijęs su Ida.

Pati Ida, kuriai duotas mokslinis Darwinius masillae vardas, gyveno prieš 47 mln. metų. E. Seifferto ir jo kolegų teigimu, abu gyvūnai priklausė „aukštesniesiems primatams", kuriems priskiriamas ir žmogus, giminingoms grupėms. Tačiau ši jau išnykusi gimininga grupė buvo artimesnė lemūrams.

„Idėją, jog Ida buvo susijusi su aukštesniaisiais primatais - beždžionėmis, žmogbeždžionėmis ir žmonėmis, - nuo pat pradžių palaikė mažuma. Mes išstudijavome daugybę duomenų, kuriuos surinkome tirdami 120 gyvenančių ir jau išnykusių primatų ir nustatėme, kad Darwinius gentis, kuriai priskiriama ir Ida, nėra mūsų protėviai", - teigė E. Seiffertas.

Oslo Gamtos muziejuje dirbantis Jornas Hurumas, vienas iš šiais metais pasirodžiusio straipsnio apie Idą autorių, komentuodamas naująjį tyrimą, teigė: „Tai labai įdomus darbas. Tai mokslinės diskusijos apie egzempliorių, kurį mes pavadinome Ida, pradžia".

„Naujojo tyrimo autoriai teigia, kad tai su lemūrais susijusios grupės išnykusi atšaka, neturinti jokių sąsajų su žmogbeždžionėm ar beždžionėm. Savo darbe mes teigėme, kad ši grupė, kuriai priklauso ir naujasis „Nature" apibūdintas gyvūnas, turi daugybę bruožų, būdingų žmogbeždžionėm ir beždžionėm", - kalbėjo jis.

Tačiau E. Seiffertas ir jo kolegos šiuos bruožus vadina „konvertuojančios evoliucijos" pavyzdžiais, kuomet tie patys bruožai atsiranda skirtingose giminystės linijose, greičiausiai - dėl panašios evoliucijos įtakos.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai