To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Gydytojau, aš jums jau kelintą kartą sakau...

Pas gydytoją.
- Gydytojau, aš jums jau kelintą kartą sakau - aš iš tikrųjų sergu!
- O aš jums sakau - jūs sau tai įteigėte. Nieko jums nėra.
- Bet aš tikrai labai blogai jaučiuosi.
- Tai vis jūsų įtarumas. Štai jums mano patarimas: kartokite sau „Aš sveikas, aš sveikas" ir puikiai jausitės!
-Na, tai ačiū.

  • Ar geriate pakankamai skysčių rodo bespalvis ir bekvapis šlapimas. Gerkite daugiau skysčių!

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Paprastai, jeigu 100 moterų turi lytinių santykių be kontracepcijos antrą - trečią savo ciklo savaitę, maždaug 8 iš jų pastoja.

Vaistininkai turėtų gyventojus skatinti vartoti vaistus racionaliai ir saugiai

Pastaruoju metu pasigirdo kontroliuojančių institucijų priekaištų dėl neleistinais būdais vaistinėse reklamuojamų receptinių vaistų. Tokią vaistinių praktiką reikėtų vertinti kaip ydingą, neatitinkančią vieno iš svarbiausių farmacinės rūpybos tikslo - siekti, kad pacientai vaistus vartotų saugiai ir racionaliai, perspėja Nacionalinės vaistų prekybos asociacija.

 

Reklamuoti receptinius vaistus vaistinėse draudžia LR Farmacijos įstatymas, tačiau net ir perkantiems nereceptinius vaistus vaistininkas galėtų duoti naudingų patarimų racionalaus vaistų vartojimo klausimais, mano ji.

Lietuvoje itin daug parduodama vaistų nuo skausmo ir uždegimo. Farmacijos specialistų nuomone, nors be recepto parduodami vaistai yra geriausiai ištirti, tai dar nereiškia, kad jie nesukelia jokio nepageidaujamo poveikio. Pavyzdžiui, piktnaudžiaujant paracetamoliu, kurio, kaip veikliosios medžiagos, yra keliasdešimtyje pavadinimų vaistų, galima pakenkti kepenims. Be saiko, nesilaikant gydytojo nurodymų, vartojami nuskausminamieji vaistai nuo uždegimo didina miokardo infarkto ar insulto riziką. Net ir žoliniai preparatai, įvairios vaistažolių arbatos netinkamai vartojami gali padaryti žalos sveikatai.

Vaistininkas turėtų atkreipti paciento dėmesį, kad per ilgas gydymasis vaistais nuo skausmo kelia pavojų sveikatai: užslopinus skausmą vaistais, skausmo priežastis neišnyksta.

Nekalbant apie tai, kad vaistininkas nieku gyvu neturėtų be recepto parduoti pacientui antibiotikų, jis galėtų perkančiajam priminti, kad juos vartoti reikia tik taip, kaip paskyrė gydytojas, nes netinkamas antimikrobinių vaistų vartojimas didina mikroorganizmų atsparumą šiems preparatams.

Europos Sąjungos institucijose diskutuojant apie receptinių vaistų informacijos prieinamumą gyventojams nuolat pabrėžiama, kad teikiama pacientui informacija turi būti tinkamos kokybės, objektyvi, patikima, išsami, pagrįsta ir - kas itin svarbu - nereklaminė, skatinanti racionaliai vartoti vaistus. Pacientui pagrindiniu informacijos šaltiniu visada turėtų būti jį gydantis gydytojas, o jo pagalbininkas - dirbantis vaistinėje farmacininkas, turėtų teikti tik patikimas ir būtinas žinias apie įsigyjamų vaistų vartojimą.

Nacionalinės vaistų prekybos asociacijos direktorės nuomone, laikydamiesi šio principo, vaistininkai galėtų itin veiksmingai prisidėti prie racionalaus vaistų vartojimo ir objektyvios informacijos apie vaistus sklaidos.


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai