To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Ateina pacientas pas gydytoją su likeriu, saldainiais...

Ateina pacientas pas gydytoją su likeriu, saldainiais, gėlėmis. Sako:
- Gydytojau, norėjau atsidėkoti Jums, kad taip manimi rūpinotės...
Gydytojas pasižiūri...
- Nu čia dabar! Kas jums leido mano pinigus išleist?!

  • Planuojant nėštumą, folio rūgštį reikia gerti abiem! Kai moteris pastoja, ji folio rūgštį turėtų vartoti dar keletą mėnesių.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Apie 3,1 mln. JAV 12-25 metų amžiaus asmenų vartoja vaistus nuo peršalimo ir kosulio svaiginimosi tikslais. Šis skaičius yra panašus kaip ir vartojančių LSD bei žymiai didesnis nei ...

Vietoj vaistų – jų kopijos

Vaistų galima gauti ir už dyką. Žinoma, jeigu nepatingėsite pavaikščioti po vaistines. O gerų kainų medžioklėje apie medikamentus galima išgirsti net daugiau nei iš gydytojo lūpų.

Kieno pusėje teisybė?

Besikeičiantys sveikatos apsaugos ministrai deklaruoja - priemokos kompensuojamiems receptiniams vaistams tampa vienodos ir pirkėjams nebereikia klaidžioti po vaistines, ieškant pigiausiųjų.

Tačiau įkyri vaistinės reklama per radiją ir pacientų skundai perša mintį, kad kainų skirtumas vis dar egzistuoja.

Kaip parodė žurnalistinis eksperimentas, pavaikščioti po skirtingiems tinklams priklausančias vaistines vis dar verta ne tik medžiojant mažiausią kainą.

Apie savo vartojamus vaistus galite sužinoti tiek, kiek neišgirsite ir iš gydytojo lūpų.

Malonios vaistininkės taip užliūliuoja savo šnekomis, kad kompensuojamųjų vaistų pasas vos nepasilieka jų rankose.

Smėlį primenantys natūralūs maisto papildai arba dovana "bobutės sąnariams" - tokiais pirkiniais nešinas vietoj vaistų nuo kraujospūdžio galite išeiti iš vaistinės.

"Ačiū" arba mokėk brangiau

Eksperimento rezultatai byloja: kompensuojamųjų vaistų kainos svyruoja priklausomai nuo vaistinės pavadinimo. Vienur už juos gali tekti primokėti apie keliasdešimt litų, o kitur pasiūlys ir už "ačiū".

Kas keli mėnesiai perkamų kompensuojamųjų receptinių vaistų "Nebivololis" nuo padidėjusio kraujospūdžio kaina kaskart nustebina.

Pernai lapkritį jie kainavo per 27 litus. Priemoka už nepakitusią tų pačių vaistų dozę šių metų pradžioje atsiėjo dešimčia litų mažiau.

Šį mėnesį priemoka vėl padidėjo. Šįkart už juos prašyta primokėti per 18 litų.

Daugelyje vaistinių priemokos skyrėsi nuo keliasdešimties centų iki kelių litų.

Akibrokštas, bet didžiausios priemokos paprašyta vaistinėje, kuri skelbiasi esanti šalia gyvenančių žmonių kaimynė. Čia paprašyta sumokėti beveik trimis litais daugiau nei kitose vaistinėse.

Toks kainų skirtumas šokiravo ir dėl to, kad vos prieš kelias minutes tie patys vaistai buvo pasiūlyti už dyką. Tąkart paaiškėjo, jog nemokamai siūlyti generiniai vaistai. Taip vadinamos jau esančių vaistų kopijos, kurias galima parduoti su savo prekės ženklu.

Tačiau vaistininkė pripažino, kad, vartojant "Nebivololį", gydytojai nepataria eksperimentuoti.

Monitorius - interjerui papuošti

Norint pigiau nusipirkti kompensuojamųjų vaistų, būtina žiūrėti į vaistinėje įrengtą monitorių. Taip kartoja sveikatos apsaugos ministerijos klerkai.

Bet jau pačioje pirmojoje vaistinėje, pamačius ilgą vaistų su ta pačia veikliąja medžiaga sąrašą, apraibsta akyse. Pribloškia ir kainų skirtumas.

Kam mokėti 18 litų, jei tuos pačius medikamentus galima nusipirkti perpus pigiau?

Pietinėje miesto dalyje įsikūrusios vaistinės darbuotoja apėmusį džiaugsmą tuoj numaldė, kad pirkti pigesnių, generinių, neverta. Mat nežinia, kaip į juos reaguotų organizmas. Galbūt taupydamas prisišauksi didesnių sveikatos bėdų, įspėjo vaistininkė.

Jei kaina - ne rodiklis, tai pagal ką rinktis? Vaistininkė su šypsena pripažino, kad monitorius tėra interjero detalė. Ji ir pati nesiryžtų sau pasiskirti vaistų pagal monitoriuje švytinčius pavadinimus.

Žmonės paprastai perka tik gydytojo išrašytuosius.

"Kažkas iš tų monitorių tiesiog pasidarė biznį", - konstatavo vaistininkė.

Smėlis naudingas grožiui

"Vaistininkės atsisako pasakyti kompensuojamų vaistų kainą, jeigu neplanuoji jų pirkti. Į kompensuojamiems vaistams skirtą monitorių geriau nežiūrėkite - tik užrūstinsite vaistininkę", - tokiais įspūdžiais dalijasi pacientai.

Panašu, jog tai netiesa.

Vaistininkės bendrauja taip maloniai, kad, užliūliuotas pasiūlymų gausos, iš vaistinės gali išeiti nešinas maisto papildais vietoj vaistų nuo kraujospūdžio ar skausmo.

Vos spėjus paprašyti vaistų nuo skausmo, vaistininkė pradėjo suokti apie gražiems plaukams ir nagams skirtus maisto papildus. Beje, savo sudėtimi labai panašius į smėlį.

Gal Lietuvoje išgarsėjusi saujomis smėlį ryjanti moteris šito ėmėsi grožio sumetimais, o ne dėl ligos, kaip aiškino kai kurie visažiniai?

Skausmas ar streikuojanti širdis tėra niekai. Svarbiausia būti gražiai, įžvelgi klausantis tiradų apie stebuklingą papildų poveikį.

Atsisveikinimui vaistininkė išberia dar vieną "burtažodį" - ilgą maisto papildų sąnariams pavadinimą. Malonioji vaistininkė net pasiūlo, kaip galima juos panaudoti - Velykų proga padovanoti "kokiai bobutei ar diedukui".

"Labai maloni vaistininkė, bet kodėl kainos čia taip kandžiojasi", - topteli užveriant draugiškos vaistinės duris.

Įspėjo apie poveikį

Kad galimas kainų skirtumas būtų akivaizdesnis, ekskursijoje po uostamiesčio vaistines nusprendžiame nusipirkti ir vaistų nuo skausmo "Nimesil". Nors jie yra receptiniai, tačiau be vargo galima įsigyti.

Todėl viename didžiausių prekybos centrų nustebina jaunutės vaistininkės prašymas pateikti receptą. Tačiau paaiškinimo, kad niekada jo netenka nešiotis, pakanka.

Vis dėlto pasitikslinusi, ar tikrai juos išrašė gydytoja, vaistininkė dar paklausė, ar žinome apie stiprų šalutinį "Nimesil" poveikį. Šiuos vaistus išrašiusi gydytoja nebuvo apie tai užsiminusi.

Susirūpinęs jaunos vaistininkės veidas paskatino pasidomėti "Nimesil". Pasirodo, šis medikamentas siejamas su ilgu šalutinių poveikių sąrašu. Gydytoja jų neturėjo išrašyti ir dėl kitų gretutinių ligų.

Kitose vaistinėse šiuos vaistus pardavė be recepto ir papildomų klausimų.

Martynas Marcinkevičius, sveikatos apsaugos ministro patarėjas

Kodėl priemokos už kompensuojamuosius vaistus vis dar skiriasi? Bandome balansuoti tarp dviejų kraštutinumų. Vienas jų - visiškai nereguliuojamos priemokos, kaip buvo anksčiau. Kai kurios jų skirdavosi net 50 proc. Kitas kraštutinumas - fiksuotos kainos. Jų iš dalies nori mažosios vaistinės. Vaistų, kaip ir cigarečių, kaina visur būtų vienoda. Bet tada neliktų konkurencijos, o kainos būtų gana aukštos. Dabar konkurencija reguliuojama antkainiu. Ji negali būti didesnė nei 10 proc. Jei žmogus nori mažesnės ir pastovios priemokos už kompensuojamuosius vaistus, nuoširdžiai patariu naudotis monitoriais vaistinėse. Jei į tą pačią grupę "ateina" pigesnis vaistas mėlynoje dėžutėje, o žmogus iki tol pirko vaistą žalioje dėžutėje, tai šis pabrangsta. Valstybė kompensuoja patį pigiausią tos grupės vaistą. Monitoriai tam ir įdiegti, kad žmogus nesistebėtų šokinėjančiomis kainomis ir neklystų pasirinkdamas. Tai didelė inovacija, kuria susidomėjęs ir pasaulis. Monitoriuje pateikiama daug informacijos, o jei neaišku, galima pasiteirauti vaistininkės.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai