To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Pone daktare, man vos ne kasnakt sapnuojasi, kad esu arklys...

- Pone daktare, man vos ne kasnakt sapnuojasi, kad esu arklys...
- Nieko baisaus, visai normalus sapnas.
- Tai kodėl rytą randu tuščias ėdžias?

  • Nėštumo metu valgykite kepenis. Tačiau tai turi būti galvijo kepenys, pirktos iš patikimo ūkininko.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Vieno kiaušinio trynyje yra pusė cholesterolio dienos normos.

Tyrimas: lietuviai vartoja per mažai vandens

Lietuviai neatsakingai žiūri į savo sveikatą rinkdamiesi gėrimus, rodo rinkos tyrimų kompanijos „Spinter" atliktas tyrimas.

Pranešime spaudai teigiama, kad tyrimo duomenimis, tautiečiai skysčių išgeria per mažai - vos ketvirtis visų gyventojų suvartoja po 1-2 litrus gėrimų, kiti - dar mažiau. Anot gydytojų-dietologų, toks kiekis yra per mažas patenkinti organizmo poreikiams ir turėtų būti padidintas iki 2,5 litro.

Itin retai pakankamą skysčių kiekį išgeria vyresni nei 56 metų žmonės. Daugiau negu 2 litrus išgeria tik kas penktas tokio amžiaus lietuvis.

„Anot tyrimo rezultatų, didžioji dalis lietuvių labiausiai mėgsta gerti paprastą vandenį, tačiau jį renkasi nerūpestingai. Beveik pusė tautiečių vandenį geria tiesiai iš čiaupo, jo nevirindami ir nenaudodami jokių filtrų. 13 proc. lietuvių geria iš šulinio pasemtą vandenį. Ir tik apie 20 proc. jį filtruoja ar virina, dar penktadalis - perka parduotuvėje", - sakė geriamojo vandens „Vichy Classique" produkto vadovė Renata Baublytė. Tyrimas parodė, kad dažniau nei kiti vandenį iš čiaupo ar šulinio geria 56 m. perkopę žmonės.

Dietologų teigimu, iš čiaupo geriamas vanduo gali būti paveiktas cheminių preparatų, valančių aplinkos teršalus, o iš šulinio pasemtas vanduo - trąšų ir nitratų, todėl abu jie sveikatai kelia pavojų. Iš daugiau negu 300 tūkst. Lietuvoje esančių šulinių gyventojai semia gruntinį - arčiausiai žemės paviršiaus esantį - vandenį, kurio užterštumą dar labiau didina žmogaus ūkinė veikla. Šalyje kas porą metų gerdami šulinio vandenį apsinuodija neatsargūs gyventojai. Prieš kelis metus Vilniaus rajone apsinuodijusi šulinio vandeniu mirė vos 2 mėnesių mergaitė. Pernai Panevėžio rajone apsinuodijęs šulinio vandeniu sunkiai apsinuodijo kūdikis.

„Sveikintina bent tai, kad tarp visų gėrimų lietuviai labiausiai mėgsta vandenį, o vaisvandenius, kurie dažnai turi sveikatai nenaudingų medžiagų, renkasi tik 7 proc. gyventojų", - teigia „Vichy Classique" vadovė R.Baublytė.

Naujausi tyrimai liudija, kad dehidratacija, arba skysčių trūkumas, varginantis iki 90 proc. visų žmonių, yra blogos nuotaikos, piktumo, irzlumo kaltininkas.

Atsakingiausi savo sveikatos atžvilgiu yra jauni, vadovaujančias pareigas užimantys ir aukštąjį išsilavinimą turintys žmonės - jie renkasi vandenį iš parduotuvių, rodo tyrimas. Šie respondentai nurodė rečiau geriantys ir kavą. Šį gėrimą kaip mėgstamiausią nurodė žemesnio išsilavinimo ir mažesnes pajamas gaunantys žmonės, taip pat - namų šeimininkės.

Pasak R.Baublytės, kavos daug išgeriantys didmiesčių gyventojai bent vasarą turėtų daugiau dėmesio skirti savo sveikatai ir gerti daugiau vandens, kurio suvartoja ypatingai mažai.

Organizmo poreikiams patenkinti dietologai rekomenduoja rinktis negazuotą geriamąjį stalo vandenį. Tokį vandenį, kaip pavyzdžiui, „Vichy Classique", galima gerti kasdien ir didesniais kiekiais. Tuo tarpu gazuoti gėrimai yra prisotinti angliarūgštės, kuri yra dirgiklis, galintis sukelti kai kurių ligų paūmėjimą. Toks vanduo yra nerekomenduojamas skrandžio, virškinimo ar kepenų susirgimų turintiems žmonėms.

Turintį daug druskų ir mineralų natūralų mineralinį vandenį kiekvienam žmogui turėtų parinkti gydytojas, nes ne visų mineralų perteklius organizmui yra naudingas.

Atlikdami tyrimą rinkos tyrimų kompanija „Spinter" 2009 metų birželį apklausė 1003 18-75 metų amžiaus gyventojus.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai