To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Iš operacinės atvežė ligonį...

Iš operacinės atvežė ligonį.
- Dėkui Dievui, viskas baigėsi,- sušnibždėjo jis.
- Nebūkite toks tikras,- pasakė ligonis, gulintis gretimoje lovoje,- chirurgas manyje buvo užmiršęs tamponą ir reikėjo vėl operuoti.
- O manyje buvo palikęs įrankį,- atsiliepė dar vienas ligonis.
Tuo metu chirurgas žvilgtelėjo į palatą:

  • Moterims, vyresnėms nei 35 metai, rekomenduojama reguliariai tikrintis dėl gimdos kaklelio vėžio. Šią sunkią ligą galima lengvai išgydyti, nustačius pradinėse stadijose.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Atlikus tyrimą vienuolikoje Europos valstybių, JAV, Kanadoje, Japonijoje ir Australijoje nustatyta, kad berniukų mirtingumas kūdikių amžiuje yra didesnis nei mergaičių, nors ši tendencija ...

Pieštos istorijos ragins vaikus saugotis nuo traumų

Artimiausiu metu Utenos mokyklas pasieks plakatai, kuriuose nuotaikingais ir linksmais piešiniais (komiksais) bus raginanamas jaunimas aktyvaus laisvalaikio metu naudoti rankų, kojų ir galvos saugos priemones. Taip Viešoji įstaiga ,Piliečių iniciatyvos" kartu su Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija pradės vaikų traumų prevencinį projektą ,,Aš saugus".

,,Norisi jaunimui, vaikams pateikti svarbius dalykus ne pamokančiu suaugusiųjų tonu, o jiems priimtina ir suprantama kalba, todėl ieškom kuo įvairesnių ir jaunam žmogui priimtinų formų. Taip gimė idėja išnaudoti labai populiarų komiksų žanrą", - sakė projektą įgyvendinantys atstovai.

Nuotaikinga piešinėlių serija turėtų patraukti mokinių dėmesį ir supažindinti juos su pavojumi patirti traumas kasdien žaidžiant ir sportuojant. Žaismingais paveiksliukais ir dvieiliais vaikai raginami naudoti apsauginius antkelius ir šalmus važinėjant riedlentėmis, riedučiais ar dviračiu.

Visiems pageidaujanties gauti komiksus tereikia parašyti el.adresu info@manotevyne.lt

Pagal paskutinius Pasaulio sveikatos organizacijos tyrimus Lietuvos vaikai patiria nepamatuotai daug fizinių traumų savo aktyvaus laisvalaikio metu. Atliktoje šios grupės apklausoje paaiškėjo, kad dauguma vaikų visiškai nesirūpina traumų prevencija, nors daugiau nei pusė jų patys pripažįsta patyrę lengvas ar sunkesnes traumas. Didžioji dauguma (per 70 proc.) pripažįsta nenaudojantys apsaugų, panašus respondentų kiekis yra neapdrausti nuo traumų. Taip pat aktualu, kad beveik 30 proc. patyrusių traumas nesiima jokių priemonių traumos ištyrimui ar gydymui.

Ugdymo procese per metus šalies mokyklose įvyksta apie 800 nelaimingų atsitikimų, iš jų vidutiniškai trys mirtini ir 70 sunkių (Nacionalinės sveikatos tarybos metinis pranešimas) Nors traumos ugdymo aplinkoje ne tokios dažnos, tačiau pagal amžių - būtent mokyklinio amžiaus vaikai susižaloja dažniausiai. Vaikų iki 14 m. amžiaus tarpe pagrindinė mirties priežastis - traumos ir nelaimingi atsitikimai. Kiekvienam dėl traumos žuvusiam vaikui tenka 4 vaikai, kurie liko gyvi, bet su įvairaus laipsnio neįgalumu.

Pažymėtina, kad Utenos miestas ir rajonas yra antroje vietoje (po Vilniaus) pagal vaikų patiriančiu traumas skaičių 1000 gyventojų. Todėl ir šio rajono jaunimas tapo pilotinio projekto tiksline auditorija.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai