To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Moteriškė sustabdo taksi...

Moteriškė sustabdo taksi:
- Į gimdymo namus,- sako ji.
Netrukus ji taria taksistui:
- Ir nelėkite jūs taip greitai. Aš ten dirbu.

  • Gausios mėnesinės - kai higieninį paketą reikia keisti dažniau nei kas 2 valandas. Tai priežastis kreiptis į ginekologą.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Švedijoje beveik 100 proc. moterų gimdo su profesionaliu gydytoju, Nigerijoje gydytojo sulaukia tik 33 proc. gimdyvių.

Pasmerkti už tai, kad yra vaikai

Lietuvoje yra vaikų, sergančių reta suaugusiųjų liga - išsėtine skleroze, tačiau gyvybiškai svarbus ir veiksmingas gydymas jiems neprieinamas. Pagal galiojančius įstatymus vaistai gali būti skiriami tik sulaukusiems pilnametystės.

„Dabar žinau - būsiu gydytoja! Padarysiu, kad vaikams duotų vaistukų, po kurių jie nebekentėtų, galėtų lakstyti, žaisti..." - nevaikiškai rimtai apie savo svajones kalbėjo iš ligos patalo neseniai pakilusi, vėl pradėjusi vaikščioti ir kalbėti aštuonmetė. Tik vargu, ar jos ir dar apie dvidešimties Lietuvos vaikų svajonės išsipildys: jie pasmerkti kančiai tik už tai, kad yra vaikai.

Suaugusiųjų liga puola vaikus

2007 metų duomenimis, Lietuvoje išsėtine skleroze sirgo 10 ligoniukų iki 17 m. amžiaus: „Tačiau vaikų amžius Lietuvoje yra iki 18 metų, tokio amžiaus pacientų duomenų neturime, manau, kad šalyje jų galėtų būti dar apie dešimt", - sakė Kauno medicinos universiteto gydytoja neurologė, medicinos mokslų daktarė, išsėtinės sklerozės centro vadovė Lina Malcienė.

Medikė akcentavo, kad išsėtinė sklerozė yra jaunų (20-40 metų amžiaus) žmonių liga ir paskutiniais metais ja suserga vis jaunesni. Ligos klinika ir eiga nesiskiria - vaikams ir suaugusiems ji tokia pat. Laiku nediagnozavus ir nepradėjus gydymo, galimos rimtos komplikacijos. Išsėtinė sklerozė sukelia negrįžtamą neįgalumą, kuris išprovokuoja komplikacijas: pragulas, rijimo sutrikimus, springimą. Iš pradžių žmogus nevaikšto, paskui jam sunku sėdėti, vėliau - nebenulaiko galvos. Apie 10 proc. ligonių serga greitai progresuojančia ligos forma.
„Mano nuomone, situacija nėra labai prasta, nes dėl paciento gydymo kiekvienu atveju yra galimybė kreiptis individualiai į ligonių kasas", - teigė centro vadovė Lina Malcienė.

Liga pakeitė svajones

Deja, ne visi turi kuo džiaugtis. Aštuonmetė šiaulietė tapti gydytoja pradėjo svajoti tik tada, kai dėl išsėtinės sklerozės prie lovos prikaustytai ir nebekalbėjusiai mergaitei geranoriški, rizikos nepabūgę medikai savo iniciatyva paskyrė imunomoduliuojantį gydymą ir taip išplėšė vaiką iš negailestingos ligos gniaužtų. Šiandien mergaitė vėl laksto, kalba, juokiasi, kuria ir gal įgyvendins didelius ateities planus, kurių dėl netobulų įstatymų galėjo ir nebebūti.

Išsėtinė sklerozė neįtraukta į indikacijų, pagal kurias skiriamas imunomoduliuojantis gydymas, sąrašą. Toks gydymas taikomas tik išskirtiniais atvejais. Be to, būtinai turi būti asmens sveikatos priežiūros įstaigos etikos komisijos sutikimas. Tačiau sprendimą skirti vaistus pagal neregistruotą indikaciją gali priimti ir gydantis gydytojas.

Vaikams didžiausia bėda yra ta, jog jiems gyvybiškai būtinas ir veiksmingas gydymas gali būti skiriamas tik sulaukus pilnametystės. „Ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje kitų šalių yra analogiška imunomoduliuojančio gydymo skyrimo tvarka, nes šie vaistai dėl galimo jų poveikio vaikams nėra visiškai ištirti, jų poveikis nežinomas", - sakė Išsėtinės sklerozės centro vadovė L.Malcienė.

Narpliojo ir Seimo kontrolierius

Sužinojęs, kad vaikams atsisakoma skirti antivirusinius vaistus - imunomoduliuojantį išsėtinės sklerozės gydymą, - ir dėl to galimai yra pažeidžiamos piliečių teisės į saugią ir sveiką aplinką, neliko abejingas ir Seimo kontrolierių įstaigos vadovas Romas Valentukevičius. Jis savo iniciatyva atliko tyrimą.

„Labiausiai stebino tai, jog nebuvo inicijuojami įstatymų pakeitimai tam, kad tinkamą gydymą galėtų gauti bet kokio amžiaus išsėtine skleroze sergantys pacientai", - sakė jis.

Sveikatos apsaugos ministerijos viceministrės Noros Ribokienės nuomone, teisės aktų keisti nereikia, pakanka galiojančių ministro patvirtintų Vardinių vaistinių preparatų įsigijimo taisyklių. Jose parašyta, kad sveikatos priežiūros įstaigos etikos komisija gali sutikti, o gydantis gydytojas gali skirti vaistinius preparatus ir tada, kai taisyk¬lėse to nenurodyta. Tačiau, kada jie ne tik gali, bet ir privalo, taisyklėse nenurodyta. Pacientų likimas priklauso tik nuo medikų malonės. Ne kiekvienas sugeba ir išgali ją pelnyti.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai