To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Trys taisyklės kaip išsaugoti sveikus dantis...

Trys taisyklės kaip išsaugoti sveikus dantis:
1 Du kartus per dieną valytis dantis.
2 Du kartus per metus lankytis pas dantistą.
3 Nekišti nosies kur nereikia...

  • Jei kosite, gerkite daug vandens. Vanduo – pats geriausias mukolitikas (vaistas, skystinantis gleives ir lengvinantis atsikosėjimą).

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Anot statistikos, 2009 m. ES 100 vyrų tenka 105 moterys. Lietuvoje šis santykis - 100:114. Blogesnė situacija tik Latvijoje ir Estijoje (100:117). Švedijoje, santykis vyrų nenaudai ima ...

Privalomuoju sveikatos draudimu reikia rūpintis ir pačiam

Jau daugelis žmonių įsisąmonino privalomojo sveikatos draudimo svarbą ir juo rūpinasi. Baigiantis mokslo metams, pavyzdžiui, padažnėja „sezoninių" klausimų dėl moksleivių, kuriems sukako 18 metų, privalomojo sveikatos draudimo, taip pat dėl kitokių atvejų.

„Nors Valstybinės ligonių kasos duomenų bazė nuolat atnaujinama duomenimis iš Gyventojų registro, „Sodros", Valstybinės mokesčių inspekcijos, Lietuvos darbo biržos ir kitų valstybės institucijų, aukštųjų mokyklų, tačiau kol kas duomenų negaunama iš bendrojo lavinimo, profesinių, aukštesniųjų mokyklų. Tad šių mokyklų moksleiviams, kuriems sukako 18 metų, rekomenduojame pirmiausiai pasiskambinti į teritorinę ligonių kasą, o paskui, jei reikės, nuvykti į ligonių kasą arba pas jos atstovą savivaldybėje bei pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, galiojantį moksleivio pažymėjimą arba pažymą iš mokyklos, kad jų duomenys pasipildytų mūsų duomenų bazę, kuria naudojasi sveikatos priežiūros įstaigos", - paaiškina Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) Informacinės sistemos eksploatavimo skyriaus vedėjas Mindaugas Zlatarinskas. Mat to nepadarius sunegalavusiam moksleiviui gali kilti keblumų sveikatos priežiūros įstaigoje įrodinėjant savo draustumą. Situacija pasikeis, kai minėtus duomenis Valstybinei ligonių kasai pradės teikti moksleivių registras.

Pagal Sveikatos draudimo įstatymą Lietuvos bendrojo lavinimo, profesinių, aukštesniųjų ir aukštųjų mokyklų dieninių skyrių moksleiviai bei studentai yra draudžiami valstybės lėšomis. Iki sukankant 18 metų visi moksleiviai pagal šio įstatymo 6 straipsnio 4 dalies 6 punkto nuostatas draudžiami kaip nepilnamečiai. Na, o sukakę 18 metų jie pereina į kitą draudžiamųjų privalomuoju sveikatos draudimu grupę, todėl, kaip jau minėta, jie turi atvykti į teritorinę ligonių kasą arba pas jos atstovą savivaldybėje su išvardytais dokumentais, ir jiems sutartis su ligonių kasomis sudariusiose gydymo įstaigose toliau bus teikiamos nemokamos, t. y. iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto kompensuojamos gydymo paslaugos.

Nesimokantys ir nedirbantys (darbo neradę) moksleiviai ar studijas baigusieji ir toliau gali būti draudžiami privalomuoju sveikatos draudimu valstybės lėšomis, - jei įsiregistruoja gyvenamosios vietos darbo biržoje kaip norintys ir galintys dirbti tam tikrą darbą (duomenis apie šiuos valstybės draudžiamuosius VLK perduoda darbo birža, todėl patiems duomenų pateikti nereikia) arba patenka į kitą valstybės lėšomis draudžiamų asmenų grupę. Tik, suprantama, reikia laiku tuo pasirūpinti.

Atvykti į teritorinę ligonių kasą taip pat turėtų niekur nedirbančios kūdikio besilaukiančios moterys. Valstybės lėšomis draudžiamos nuolat Lietuvos Respublikoje gyvenančios moterys nėštumo laikotarpiu, t. y. 70 dienų (suėjus 28 nėštumo savaitėms ir daugiau) iki gimdymo ir 56 dienas po gimdymo. Tad jei laukiatės kūdikio ir niekur nedirbate, nerimauti, ar bus jums suteiktos nemokamos sveikatos priežiūros paslaugos, neverta, tik reikia apsilankyti teritorinėje ligonių kasoje su asmens tapatybės ir nėštumą patvirtinančiais dokumentais. Toliau auginant vaiką iki 8 metų, vienas iš tėvų ar įtėvių gali rinktis, kuris bus draudžiamas valstybės lėšomis. Jeigu šeimoje auga du ar daugiau vaikų, vienas iš tėvų ar įtėvių gali būti draudžiamas valstybės lėšomis, kol vyriausiajam vaikui sukaks 18 metų. Tačiau šiuo atveju tas iš tėvų, kuris neturi kitokio sveikatos draudimo ir nori būti draudžiamas valstybės lėšomis, turi atvykti į teritorinę ligonių kasą su savo tapatybės dokumentais ir vaiko gimimo liudijimu.

Pateikti draustumo valstybės lėšomis statusą patvirtinančius dokumentus teritorinėms ligonių kasoms taip pat turėtų slaugantieji neįgaliuosius, šalpos kompensacijų ir socialinių pašalpų gavėjai.

Absoliučiai daugumai mūsų šalies gyventojų - dirbančių ar draudžiamų valstybės lėšomis -privalomasis sveikatos draudimas „susitvarko" tarsi automatiškai. Vis dėlto minėtais ar kitais atvejais (kai draudimo įmokas reikia mokėti pačiam) ir pats žmogus turi pasirūpinti sveikatos draudimu, tai nėra vien valstybės rūpestis.

Pasitikrinti, ar esate drausti privalomuoju sveikatos draudimu, galima paskambinus į teritorinę ligonių kasą arba jos atstovui savivaldybėje. VLK duomenų bazė yra centralizuota ir prieinama ne tik teritorinėms ligonių kasoms, bet ir sutartis su ligonių kasa sudariusioms gydymo įstaigoms, vaistinėms.


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai