To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Vaistinėje pirkėjas teiraujasi...

Vaistinėje pirkėjas teiraujasi:
- Ar turite vaistų nuo hemorojaus?
- Turime, prašau susimokėti kasoje, - sako vaistininkė.
- Gerai, o kol mokėsiu, jūs supakuokite vaistukus kaip galima gražiau. Juk dovana vis dėlto...

  • Jei sunkiai tuštinatės, ar dažnai būna užkietėję viduriai, gerkite daug skysčių ir valgykite skaidulinio maisto (vaisių, daržovių, rupių duonos produktų).

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Smegenys sudaro tik 3 proc. žmogaus kūno masės, tačiau jos sunaudoja šeštadalį visos kūno energijos.

Rengiama papildomo savanoriško sveikatos draudimo koncepcija

Sveikatos apsaugos ministro Algio Čapliko iniciatyva sudaroma tarpžinybinė darbo grupė papildomo savanoriško sveikatos draudimo koncepcijai tobulinti. Jos pagrindinis tikslas - neįvedant jokių papildomų įmokų suteikti gyventojams geresnes galimybes rūpintis savo sveikata.

Sveikatos draudimo įstatyme dar 1996 m. buvo numatytas papildomas privatus sveikatos draudimas, tačiau iki šiol jis nebuvo populiarus, juo naudojosi nedidelė, išimtinai aukštas pajamas turinčių gyventojų dalis. Planuojami pakeitimai leistų gyventojams, nepriklausomai nuo jų pajamų lygio, sukaupti lėšų, reikalingų sveikatos priežiūros prekėms ir paslaugoms virš privalomojo sveikatos draudimo kompensuojamo lygio įsigyti.

Numatomi keturi papildomo savanoriško privalomojo draudimo finansavimo keliai: dirbantiesiems 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio (šiuo metu savanoriškai skiriami labdarai), valstybės draudžiamiems privalomuoju sveikatos draudimu nuo 2010 m. draudimo įmokos į PSDF augimo 1 proc., planuojamo PVM medikamentams didėjimo dalis ir savanoriškos įmokos.
Iš visų šaltinių gaunamos draudimo lėšos kauptųsi asmeniniame fonde ir kiekvienas jas galėtų panaudoti pagal poreikį mokamoms ar dalinai mokamoms sveikatos priežiūros paslaugoms, medikamentams, medicinos priemonėms įsigyti.

Pasak sveikatos apsaugos ministro Algio Čapliko, įvedus papildomą savanorišką sveikatos draudimą kiekvienas asmuo būtų paskatintas labiau rūpintis savo sveikata: „papildomų įmokų ar mokesčių neatsirastų, o kaip panaudoti sukauptas lėšas asmuo galėtų spręsti pats. Taip pat žmonės būtų paskatinti labiau rūpintis savo sveikata, nes naudingiau būti sveikam ir kaupti pinigus, o ne skubėti juos išleisti".

Pradėjus veikti papildomam savanoriškam sveikatos draudimui būtų įgyvendintas principas ir Sveikatos programos nuostata „pinigai seka paskui pacientą", kiekvienas asmuo galėtų pats spręsti kaip geriau panaudoti sukauptas lėšas.

Darbo grupė pasiūlys fondą formuojančios finansinės institucijos parinkimo būdą bei reikalingus įstatyminės bazės pakeitimus. Planuojama, kad papildomas savanoriškas sveikatos draudimas įsigaliotų nuo 2010 m.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai