To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Ką daryti, profesoriau?...

- Ką daryti, profesoriau? Operacijai viskas paruošta, o paciento nėra.
- Kol kas pradėkite be jo.

  • Naujagimį bent iki 6 - 12 mėnesių maitinkite krūtimi. Taip jis gaus reikalingiausias medžiagas vystymuisi bei augs sveikas ir protingas.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • 62,6 proc. moterų mano, kad priimtiniausias informacijos šaltinis, iš kurio jos norėtų sužinoti apie gimdos kaklelio vėžio profilaktiką, yra gydytojas.

Jei puola sloga: vaistai iš gamtos

Sloga - dažna mūsų palydovė šaltuoju metų laiku. Ji būna ūmi ir lėtinė. Lėtinę, užsitęsusią, slogą turėtų gydyti gydytojas, o kaip papildomą gydomąją priemonę galima pasitelkti ir sukauptą liaudies medicinos patirtį.

Ilgalaikę slogą gali sukelti užsitęsusi ar dažnai pasikartojanti sloga, anatominiai nosies struktūros pokyčiai, ji gali būti susijusi su lėtiniu sinusitu, padidėjusiomis tonzilėmis. Nuolatinės slogos atsiradimą skatina dulkės, karštis, drėgmės pokyčiai, cheminės medžiagos. Lėtinė sloga gali atsirasti ir dėl ilgalaikio kraujotakos sutrikimo nosies gleivinėje - jis gali kilti po širdies priepuolio, infarkto, inkstų uždegimo.

Sergant lėtine sloga dažnai pakinta nosies kriauklių apimtis, kartais ant nosies gleivinės atsiranda pūlingų apnašų, periodiškai užgula nosį ir iš jos išsiskiria daug išskyrų. Lėtinės slogos požymis yra ir tas, kad gulint ant kairiojo šono užgula kairiąją nosies pusę, ant dešiniojo - dešinę, o atsigulus ant nugaros pasidaro sunku kvėpuoti.

Gydant ilgalaikę slogą patariama nepiktnaudžiauti gydomaisiais lašais nuo slogos - juos reikėtų naudoti ne ilgiau kaip 2 savaites. Jei sloga gydoma ilgai, nuolat lašinant į nosį kraujagyslių siaurinamųjų vaistų, dažnai sustorėja nosies gleivinė. Išėjus į lauką, nuo šalto oro nosis užsikemša, tampa sunku kvėpuoti, o paburkusi gleivinė sutrikdo nosies kraujotaką. Kraujagyslių spazmai neleidžia nutekėti kraujui iš paviršinių nosies ir lūpų venų, todėl nosis ir lūpos šaltame ore gali pamėlynuoti.

Nosies lašai

  • Lėtinę slogą veiksmingai gydo jonažolių aliejus: truputį aliejaus pašildykite iki 37-40 laipsnių temperatūros ir į kiekvieną nosies šnervę įlašinkite po kelis lašus. Tai darykite 3-4 kartus per dieną ir prieš miegą.
  • Keletą kartų per dieną lašinkite į nosį šilto 20 procentų medaus tirpalo. Šie lašai išgydys ne tik slogą, bet ir sinusitą. Be to, medaus tirpalas panaikina nemalonų burnos kvapą.
  • Pasigaminkite tokių lašų: pusantro šaukšto gervuogių lapų ir stiebų suberkite į indą, užpilkite stikline šalto vandens, palikite 1-2 valandas prisitraukti, paskui (nuolat maišydami) pavirkite pusvalandį ant silpnos ugnies, palikite atvėsti ir nukoškite. Laikykite šaldytuve. Lašai tinkami naudoti ne ilgiau kaip 2 paras. Prieš lašindami nuovirą pašildykite.

Padeda sultys

  • Kai itin vargina sloga, padeda citrinų sultys: ant delno išspauskite keletą lašų citrinos sulčių ir jomis patepkite nosies šnerves iš vidaus. Gali pradėti graužti, bet verta pakentėti. Po kelių minučių visą nosies ertmę praplaukite silpnu druskos tirpalu. Tokią procedūrą atlikite 2-3 kartus per dieną.
  • Į nosį patariama lašinti burokėlių sulčių, įmaišius į jas medaus santykiu 2:1. Jei iš nosies gausiai bėga gleivės, į šnerves lašinkite pakaitintų burokėlių sulčių.
  • Šviežiai spaustas svogūnų arba česnakų sultis sumaišykite su medumi santykiu 1:3. Į kiekvieną nosies angą lašinkite po 1-2 lašus šio mišinio 2-3 kartus per dieną.
  • Šviežias alavijų sultis atskieskite virintu vandeniu santykiu 1:10 ir į abi nosies landas lašinkite keletą kartų per dieną, kol pasveiksite. Galite lašinti ir kalankių sulčių po 1-2 lašus 1-2 kartus per dieną. Tačiau atminkite, kad jos sukelia nesulaikomą čiaudulį, bet kartu gerai pravalo nosį.

Nosies skalavimas

  • Skalaukite nosį dirvinių asiūklių antpilu: šaukštelį susmulkintų dirvinių asiūklių užpilkite stikline verdančio vandens, uždenkite ir palikite, kol pravės. Šiltu antpilu skalaukite nosį keletą kartų per dieną. Iš pradžių įtraukite antpilo į vieną nosies šnervę, paskui - į kitą. Darykite ir asiūklių preparatų inhaliacijas.
  • Sergant lėtine sloga patariama skalauti nosį pastovėjusiu ir išrūgusiu burokėlių nuoviru.
  • Jeigu vargina ilgalaikė sloga, gydykitės ąžuolų žievės nuoviru - jis turi antibakterinių ypatybių: šaukštelį susmulkintos ąžuolų žievės užpilkite 2 litrais verdančio vandens, pavirkite pusvalandį ant silpnos ugnies, paskui atvėsinkite ir nukoškite. Šiuo nuoviru keletą kartų per dieną skalaukite nosį.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai