To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Žmona supykus rėkia ant vyro...

Žmona supykus rėkia ant vyro:
- O tu žinai, kiek mes galėtume nusipirkt, jei tu negertum?!
- Taip žinau. Man nieko, tau kailinius.

  • Nevalgykite daugiau negu 3g druskos per dieną, nes didelis natrio kiekis kraujyje gali būti viena iš hipertenzijos priežasčių.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Nepakankama miego trukmė vaikystėje yra susijusi su padidėjusia vaiko nutukimo rizika ir nerimu, agresija bei depresija vyresniame amžiuje.

Stresas - sveikatos žudikas

Įtampa ir nuolatinis skubėjimas darbe gali sukelti rimtus psichinės ar fizinės sveikatos sutrikimus.

Europos saugos ir sveikatos darbe agentūros duomenimis, stresas yra antras iš veiksnių, sukeliančių sveikatos problemų darbe ir veikiantis 28 proc. darbuotojų. Daugiau kaip 50 proc. darbuotojų mažiausiai ketvirtį darbo laiko dirba labai greitu tempu arba per daug įtemptai. Nuolat didėjantis gyvenimo tempas ir kompetencijos reikalavimai, besikeičiančios darbo sąlygos priverčia žmogų nuolat suktis darbų verpete. Nepriklausomai nuo įmonės dydžio, dėl per didelio darbo krūvio, riboto užduočių atlikimo laiko, nesutarimų su bendradarbiais, vienas iš trijų kolegų gali patirti stresą darbe.

Ilgą laiką patiriamas stresas darbe gali sukelti rimtus psichinės ar fizinės sveikatos sutrikimus: depresiją, nerimą, nuovargį, nervingumą, širdies ligas, mažinti atsparumą ligoms. Nuo tokių pasekmių kenčia darbo našumas, kūrybingumas ir konkurencingumas. Europos saugos ir sveikatos darbe agentūros duomenimis, Europos Sąjungos valstybėms darbo stresas kainuoja mažiausiai 20 milijardų eurų.

Pasak Kauno visuomenės sveikatos centro specialistų, ne visi žmonės, dirbantys toje pačioje aplinkoje, vienodai išgyvena stresą. Lemia ne vien individualūs veiksniai, kaip santykiai šeimoje, ekonominė padėtis, asmenybės ypatumai, bet ir patiriamo streso suvokimas. Trumpas, pozityvus stresas darbe padeda susikoncentruoti veiklai. Tačiau, susidūrus su aplinkybėmis, dėl kurių kyla abejonių, ar sugebės jas įveikti, žmogus patiria žalojantį stresą.

"Stresą galima sumažinti. Tam reikia išsiaiškinti stresą keliančius faktorius ir keisti reakciją į juos. Nusistatyti aiškius savo veiklos prioritetus ir neužsikrauti sau per sunkios naštos - dienai, savaitei, mėnesiui ar net visam gyvenimui. Darbui padaryti numatyti konkretų laiką. Geriau apgalvoti, ką būtina padaryti, o ką galima atidėti. Nesistengti viską padaryti vienam, kartais užduotį galima pavesti kitam asmeniui", - pataria Kauno visuomenės sveikatos centro Sveikatos stiprinimo skyriaus psichologė Lina Cirtautienė.

Rekomenduojama persiskirstyti vaidmenimis šeimoje. Į namų ruošos darbus įtraukti visus šeimos narius. Planuoti savo laiką, tačiau palikti vietos ir spontaniškiems sprendimams, nenumatytoms pertraukoms, poilsiui, valgymui, kūno priežiūrai ir pan. Užsivesti tam tikslui skirtą užrašų knygelę. Dienos planavimas padėtų išvengti beprasmių valandų.

Visuomenės sveikatos specialistai teigia, kad mažinant darbo streso lygį organizacijose reikalinga kenksmingų darbo veiksnių kontrolė, geras darbo organizavimas ir vadyba. Įtampą darbe mažina bendras mikroklimatas, susijęs su darbo našumu ir darbdavio pozicija šiais klausimais, darbuotojų pasitikėjimas savimi, galimybė kontroliuoti su savo darbu susijusią situaciją, geri tarpusavio santykiai kolektyve. Pasitikintys savimi darbuotojai ne taip jautriai reaguoja į įtampą darbe, lengviau prisitaiko prie padidėjusio darbo krūvio ar naujos darbo vietos ir kitokių reikalavimų.

Pasak Kauno visuomenės sveikatos specialistų, stresą patiriantį darbuotoją gali pastebėti bendradarbiai ir stengtis jam padėti. Stresui neatsparūs žmonės linkę į socialinę izoliaciją, atsisako ilgesnio bendravimo su kolegomis, atlikdami darbą nesugeba sukoncentruoti dėmesio, pastebimas išsiblaškymas mąstant ir kalbant. Jie nepasitiki kitais arba, atvirkščiai, prisiriša prie žmonių, su kuriais anksčiau mažai bendravo.

Stresuojančius žmones gali apimti smurto ar žodinės agresijos protrūkiai, pakisti kūno svoris, atsirasti potraukis narkotinėms medžiagoms ir alkoholiui. Specialistų nuomone, reikėtų atkreipti dėmesį į žmogų, kuris jau keletą savaičių pasakoja, jog yra nelaimingas ir nedarbingas. Greičiausiai jis patiria stresą.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai