To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Kur tu įstojai?...

- Kur tu įstojai?
- Į medicinos fakultetą.
- Tai gerai. O aš - į veterinarijos. Kai abu baigsime, galėsime gydyti vienas kitą.

  • Jeigu profilaktiškai vartojate vaistažolių arbatas, jomis nepiktnaudžiaukite ilgai. Gerkite kuo įvairesnes ir kuo trumpesnį laiką.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Smegenys sudaro tik 3 proc. žmogaus kūno masės, tačiau jos sunaudoja šeštadalį visos kūno energijos.

Rūkymas ir astma

Sužinokite, kaip cigarečių dūmai veikia astma sergančius žmones, ir ko imtis, kad apsisaugotumėte nuo žalingo aktyvaus ar pasyvaus rūkymo poveikio.

Pasyvus rūkymas, be abejonės, kenkia kiekvieno sveikatai, bet dar labiau - milijonams vaikų ir suaugusiųjų, sergančių astma. Jei sergate šia liga, bet koks susidūrimas su cigaretės dūmais gali sukelti priepuolį, o jei taip atsitinka dažnai - netgi pasunkinti ligos simptomus.

Nors cigaretės ir nesukelia astmos, panašiai kaip nuo jų nesusergama ir alergija, tačiau kontaktas su tabako dūmais, nesvarbu, ar rūkote patys, ar rūko šalia esantys, gali iššaukti astmos simptomus, - teigia Kenneth Rosenman, medicinos mokslų daktaras, profesinės ir aplinkos medicinos skyriaus Mičigano valstijos universitete East Lansinge vadovas.

Astmos priepuolis ištinka suerzinus arba prasidėjus uždegimui kvėpavimo takuose. Cigaretės dūmai - vienas iš daugelio potencialių astmos sukėlėjų. "Galime sakyti, jog astma sergantis žmogus - tai asmuo, turintis jautrius kvėpavimo takus, panašiai, kaip kiti žmonės turi jautrią odą - taigi, bet koks stimuliuojantis veiksnys, kaip dūmai arba bet kokie kiti oro teršalai, kurie normaliam žmogui nesukeltų jokios reakcijos, astmatikui sukels dusulį arba astmos priepuolį," - sako Richard Castriotta, medicinos mokslų daktaras, profesorius ir pavaduojantis direktorius Teksaso medicinos mokyklos Hiustone plaučių, kritinės priežiūros ir miego sutrikimų skyriuje.

Rūkymas ir astma

Nors astmos priepuolį gali sukelti daug oru plintančių teršalų, tačiau cigaretės dūmai yra ypač pavojingi. "Vienintelis ir pats svarbiausias aplinkos faktorius, galintis pabloginti astmos simptomus, yra tabako dūmai," sako Miles Weinberger, medicinos mokslų daktaras, pediatrijos profesorius ir pediatrinio alergijos ir plaučių skyriaus Ajovos universitete direktorius.

Dr. Weinberger cituoja statistiką, atskleidžiančią, jog vaikai, sergantys astma ir gyvenantys kartu su rūkoriais, penkis kartus dažniau guldomi į ligoninę. Kai gyveni tame pačiame name su rūkoriumi - net jei šis rūko lauke - kontroliuoti astmą tampa ypač sunku, - pasak Weinberger. Įsidėmėkite, jog net nuosėdos ant drabužių kvėpavimo takus gali suerzinti.

Weinberger atliko tyrimus, kurie parodė, jog beveik 90 proc. astma sergančių vaikų, gyvenančių namuose, kuriuose nerūkoma, gali gana sėkmingai kontroliuoti savo ligą. Tačiau ši proporcija ženkliai smunka tiems vaikams, kurie gyvena kartu su rūkančiaisiais - net iki 50 proc. Panašiai yra ir su suaugusiaisiais, kurie serga astma bei rūko - vaistai nuo astmos juos veikia kur kas silpniau, nei nerūkančius žmones.

Nėštumas, rūkymas ir astmos rizika

Nėščioms moterims patariama nerūkyti ir vengti pasyvaus rūkymo. Tam yra daug priežasčių, nes, pavyzdžiui, cigaretės dūmai gali įtakoja didesnį kūdikių mirtingumą, jie gimsta mažesnio svorio. Viena iš mažai žinomų priežasčių, kodėl nėštumo metu reikėtų vengti rūkymo - yra duomenų, rodančių ryšį tarp motinos (ar kito artimo žmogaus) rūkymo ir padidėjusios rizikos dar negimusiam vaikui ateityje susirgti astma.

Taipogi buvo atlikti ir tyrimai, parodę, jog tiems vaikams, kurių tėvai rūko (vaikui esant mažam), astma išsivysto dažniau, - sako dr. Rosenman.

Pabaigai

Nacionalinis širdies, plaučių ir kraujo institutas savo rekomendacijose pateikia šiuos žingsnius, padėsiančius apsisaugoti nuo astmos priepuolių:

  • Jei rūkote, iškart meskite.
  • Neleiskite rūkyti savo mašinoje, namuose ar bet kur kitur prie jūsų.
  • Jei jūsų vaikui pasitaiko astmos priepuolių, suraskite tokį vaikų dienos centrą, kur galioja visiško nerūkymo politika.

Jei jūs rūkote, bet esate astma sergančio vaiko tėvas ar motina arba artimas giminaitis, pasitarkite su gydytoju, bei paprašykite šeimos narių ir draugų pagalbos metant šį įprotį. Nėra geresnės dovanos jūsų vaikui - ir, žinoma, jums.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai