To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Prieš užmigdamas po narkozės, pacientas klausia chirurgo...

Prieš užmigdamas po narkozės, pacientas klausia chirurgo:
- Aš gavau dozę kelionei tik į vieną pusę ar pirmyn ir atgal?

  • Nevalgykite daugiau negu 3g druskos per dieną, nes didelis natrio kiekis kraujyje gali būti viena iš hipertenzijos priežasčių.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • 62,6 proc. moterų mano, kad priimtiniausias informacijos šaltinis, iš kurio jos norėtų sužinoti apie gimdos kaklelio vėžio profilaktiką, yra gydytojas.

Kaip sėkmingai įveikti krizę

Gyvenimas - tai pamoka, kurios negalima išmokti, jį reikia nugyventi. Anksčiau ar vėliau jis mums pažeria įvairių sunkumų. Ir jei jie ištinka dažnai ar trunka ilgą laiką, tai ne vienam išmuša žemę iš po kojų. Jei pastaruoju metu vis dažniau apima neviltis, bejėgiškumas, prasta nuotaika (geriausiu atveju), jaučiatės sutrikę, kamuoja nerimas ir nuolatinė baimė, maudulys širdies plote - tai reiškia, kad yra apėmusi psichologinė krizė.

Pasikeičia vertybių sistema

Krizės mūsų laukia kiekviename žingsnyje, tik vienus jos paliečia labiau, kitus - mažiau. Krizė išjudina mūsų nusistovėjusį supratimą apie save, apie mus supantį pasaulį, tai yra sudrebina visą vertybių sistemą.

Kiekviena psichologinė krizė - tai ir tapatumo krizė. Kol mūsų gyvenime viskas klostosi gerai, kol gerai jaučiamės, tvirtai žinome, kas esame ir ko norime. Tuomet viskas aišku ir suprantama, o mūsų vertybės, idealai, požiūris į tam tikrus dalykus tvarkingai sudėlioti į vidines lentynėles. Ištikus krizei padėtis kardinaliai pasikeičia: viduje - minčių, jausmų chaosas, o tvarkingai sudėliota lentynėlių sistema sugriūva it kortų namelis. Kas tiko vakar, kuo šventai tikėjome, ištikus krizei netenka ankstesnės prasmės ir vertės.

Pamokymai neveiksmingi

Ištikus psichologinei krizei sustiprėja polinkis į destrukciją: autodestrukciją (polinkis į savižudybę, įvairūs fiziniai savęs žalojimo veiksmai) arba išorinę destrukciją (jėgos naudojimas kitų atžvilgiu, pykčio priepuoliai).

Taigi krizė - pavojinga linkme besirutuliojanti būsena, kai žmogus negali normaliai funkcionuoti: produktyviai dirbti, bendrauti nekonfliktuodamas, džiaugtis supančiu pasauliu.

Kas tokiu atveju padeda? Pirmiausia aplinkinių nuoširdžiai išreikštas supratimas, palaikymas, išklausymas. Taip pat galimybė išsikalbėti.

Kas tikrai nepadės? Pamokymai iš visažinio pozicijų, bet kokia žeidžianti kritika, įvairūs vertinimai.

Padėti gali gydytojas

Kai aplinkiniai negali duoti žmogui to, ko jam reikia tokiu sunkiu gyvenimo periodu, nėra nieko smerktino ar nenormalaus apsilankyti pas psichologą ar psichoterapeutą. Vizitas pas specialistą yra viena galimybių išsiveržti iš uždaro problemų rato ir pabandyti atgauti prarastą dvasinę ramybę.

Mitas, kad kreiptis į psichologą yra silpnumo požymis, klaidingas. Jis trukdo žmogui kabintis į gyvenimą, laiku kreiptis pagalbos. Juk kai suskausta dantį, natūralu eiti pas gydytoją. Kodėl tada, kai suserga mūsų siela, gydomės patys, kaip sugebam? Tokiu atveju nieko nuostabaus, jei taip paskęstame savo problemose, kad nebesuvokiame, kas mums dedasi ir ko mes norime.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai