To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Pone daktare, man vos ne kasnakt sapnuojasi, kad esu arklys...

- Pone daktare, man vos ne kasnakt sapnuojasi, kad esu arklys...
- Nieko baisaus, visai normalus sapnas.
- Tai kodėl rytą randu tuščias ėdžias?

  • Naudokite dezodorantą vietoj antiperspiranto, nes pastarieji gali įtakoti krūties vėžio atsiradimą.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Rūkorių kraujyje 10 proc. hemoglobino susijungęs su smalkėmis. Mirtinas skaičius yra 50 – 60 proc.

Suaugusiųjų terapinės grupės

Kodėl grupė veiksmingesnė, nei tik specialisto konsultacija arba, pavyzdžiui, knyga su gerais patarimais?

Darbas grupėje nėra veiksmingesnis už specialisto konsultaciją, jis kitoks, skirtas patirti santykį su daugeliu žmonių ir jį suvokti, analizuoti. Darbas psichoterapinėje grupėje - ypatingai efektyvus ir ekonomiškas būdas spręsti savo asmeninius ir bendravimo sunkumus: čia, grupėje, galima geriau pažinti save per santykį su kitais žmonėmis, giliau suvokti savo jausmus, elgesio motyvus - kitaip tariant, tiesiog suprasti, kodėl gyvenime vis suklumpu ant to paties laiptelio; čia, grupėje, galima įgyti naujų efektyvesnio bendravimo įgūdžių, išmokti drąsiau ir atviriau reikšti savo mintis ir jausmus, keisti nepageidaujamo elgesio įpročius.

Šeimos santykių institute organizuojamos įvairios grupės: psichodinaminė grupė suaugusiems, tėvų savitarpio pagalbos grupė, meno terapijos grupė vaikams ir jų tėvams. Siūlome kreiptis ir registruotis visiems, kurie patiria bendravimo sunkumų.

Kas grupės nariai vienas kitam - terapeutai, pacientai, bendradarbiai, kolegos, dar kas nors? Kokią įtaką šie santykiai turi asmeniui per užsiėmimus?

Grupinės terapijos procesas sudarytas iš daugelio faktorių ir grupės terapeuto uždavinys yra sukurti terapinę ,,mašiną", ją paleisti ir palaikyti jos darbą. Terapeuto vaidmuo reikalauja jo domėjimosi, nuoširdumo, priėmimo ir atjautos to, kas vyksta su kiekvienu iš grupės narių. Grupės darbe gydančių faktorių yra daug, tai: narių palaikymas; supratimas, kad nesu vienišas su savo problemomis; kad kiti, kaip ir aš turi įvairių sunkių minčių ir jausmų; galiu padėti kitiems ir žinoti, kad esu svarbus jų gyvenime; konkretaus patarimo, kaip turiu elgtis su man svarbiu žmogumi, gavimas; pastebėjimas, kaip dalyvavimas grupėje keičia mano ir kitų narių savijautą, gyvenimą ir t.t. Štai pvz., tėvų grupėje vienas tėtis iškėlė klausimą, kaip jam bausti savo sūnų, kokia bausmė yra tinkama.

Būtų įdomu sužinoti, kaip tai vyksta praktiškai: kas konkrečiai vyksta tokio užsiėmimo metu?

Grupės užsiėmimai vyksta 1 kartą per savaitę, trunka 1,5valandos. Terapinėje grupėje dalyvauja 6-10 narių. Psichoterapinės grupės taisyklės užtikrina kiek galima saugesnę aplinką grupės nariams kalbėti apie jiems rūpimus klausimus ir spręsti asmenines ir bendravimo problemas. Grupės metu būna naudojami ir struktūruoti pratimai, pvz., visiems grupės nariams duodama užduotis ką nors pastatyti arba sukurti kelionės planą. Tokiose situacijose kyla įvairių jausmų ir žmonės skirtingai elgiasi, pvz., vienas narys stipriai gina savo nuomonę, pradeda pykti, karščiuotis, kitas atsitraukęs tyli. Tiek vienam, tiek kitam yra galimybė pažiūrėti, kaip jis bendrauja su kitais žmonėmis ir kaip jaučiasi bendraudamas, iš kokių gelmių tie jausmai kyla ir ką žmogus norėtų pakeisti.

Koks yra pagalbos poreikis ir kokius sunkumus gali padėti įveikti dalyvavimas grupėje?

Pastaruoju metu žmonės vis labiau rūpinasi savo sveikata ir savijauta, tap pat ir psichine, vis daugiau yra informacijos, kaip padėti sau krizinėse situacijose ar susidūrus su dideliais gyvenimo sunkumais. Pastebėjome, kad vis daugiau žmonių kreipiasi, norėdami išsaugoti ar pakeisti santykius su sutuoktiniu, draugu, vaikais. Šeimos santykių instituto specialistai siūlo savo paslaugas, tame tarpe ir terapines grupes, atsižvelgdami į besikreipiančiųjų poreikius.
Psichodinaminė grupė - efektyvus pagalbos būdas tiek gydant nerimą, depresiją, kitus varginančius sutrikimus, tiek ir siekiant koreguoti charakterio savybes, kurios sunkina mūsų gyvenimą, trukdo mums džiaugtis savimi, savo pasiekimais, bendravimu.

Meno terapijos grupė tėvams ir vaikams padeda pagerinti tarpusavio santykį, atsipalaiduoti, atrasti kūrybos, buvimo kartu džiaugsmą.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai