To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Trys taisyklės kaip išsaugoti sveikus dantis...

Trys taisyklės kaip išsaugoti sveikus dantis:
1 Du kartus per dieną valytis dantis.
2 Du kartus per metus lankytis pas dantistą.
3 Nekišti nosies kur nereikia...

  • Jeigu profilaktiškai vartojate vaistažolių arbatas, jomis nepiktnaudžiaukite ilgai. Gerkite kuo įvairesnes ir kuo trumpesnį laiką.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Jei moteris sirgo vienos krūties vėžiu, susirgti kitos krūties vėžiu tikimybė yra 3-4 kartus didesnė.

Nebrangus dietinis maistas

Nuomonė, kad sveikai maitintis - brangu, klaidinga. Sveikas maistas - tai paprasti, natūralūs produktai, vadinasi, nedaug kainuojantys. Jeigu bus sumažintos porcijos, produktų krepšelis pasidarys nesunkiai prieinamas. Sveika mityba - tai subalansuota angliavandenių, baltymų ir riebalų pusiausvyra, kai pakanka vitaminų ir mineralų. Žmogaus paros racioną, priklausomai nuo jo individualių savybių, turi sudaryti 50-70 proc. angliavandenių, 30-40 proc. baltymų ir 5-10 proc. riebalų.

Piramidės esmė

Maždaug prieš 15 metų amerikiečiai dietologai sukūrė maitinimosi piramidę: produktai joje išdėstyti nuo pagrindo iki viršūnės pagal vertingumą.

Tokia piramidė vaizdžiai įrodo, kad sveikai maitintis prieinama visiems. Pagrindinė produktų grupė - pati pigiausia: tai grūdinės kultūros, daržovės ir vaisiai, būtent iš jų organizmas turi gauti 50-70 proc. angliavandenių.

Šie angliavandeniai organizme ilgai skaidomi ir palaiko normalų cukraus kiekį kraujyje, be to, dėl maisto medžiagų sudėties virškinamasis traktas gerai veikia.

Kasdien racione turi būti vienas ar du kruopų (porcija 70 g) ir daržovių (porcija 150 g) patiekalai, keletas gabalėlių rupios duonos, 3-5 porcijos vaisių (porcija - vienas vidutinio dydžio vaisius arba stiklinė uogų). Geriausi pusryčiai - košė: avižinė, grikių, kukurūzų. Daržovės (salotos, daržovių troškinys, kotletai) - pietums ir vakarienei. Kruopų ir daržovių patiekalų - šimtai.

Teiginys, kad daržovės ir vaisiai itin pabrangina maitinimąsi, neturi jokio pagrindo. Visų pirma, pastaruoju metu dietologai primygtinai rekomenduoja sumažinti racione vaisių dalį (jie turi per daug cukraus), o padidinti daržovių.

Antra, vietiniai obuoliai, slyvos, agurkai, cukinijos, kopūstai, morkos, burokėliai, žalumynai turi daug daugiau vitaminų ir mikroelementų nei atvežtiniai egzotiniai.

Kaip galima sutaupyti

  • Atsisakykite paruoštų sausų pusryčių. Juose daug cukraus ir dirbtinių priedų. Jei į pamerktus vandenyje arba piene avižinius dribsnius įdėsite šviežių uogų, vaisių ir šaukštelį medaus, turėsite skanų, naudingą ir nebrangų patiekalą.
  • Žiemą ant stalo kasdien turi būti raugintų kopūstų, nes jie - vitaminų šaltinis.
  • Rinkitės tik vietinius vaisius ir daržoves - jie vertingesni ir pigesni.
  • Vėlyvą rudenį ir žiemą pirkite šaldytas daržoves. Šiuolaikinė šaldymo technologija išsaugo daugumą vitaminų ir mineralų.

Perkant ryžius verta nepamiršti, kad rudieji ryžiai, nors ir brangesni, bet vertingesni už šlifuotus.

Pieno produktai

Kuo pieno produktas paprastesnis, tuo geresnis. Patys naudingiausi - natūralūs neriebūs produktai be skonio priedų: pienas, kefyras, rūgpienis, varškė, grietinė, brinza. Jie palaiko stabilią žarnyno mikroflorą, o tai savo ruožtu stiprina imunitetą ir teigiamai veikia riebalų ir angliavandenių apykaitą.

O štai įvairiausias saldžias varškytes, sūrelius, jogurtus, grietinėles, pudingus, ledus reikėtų priskirti prie desertų. Jų vieta - piramidės viršuje, kur išdėstyti tie produktai, kuriuos vertėtų vartoti rečiau.

Sūris - koncentruotas itin kaloringas produktas, tad piktnaudžiauti juo nevertėtų. Per savaitę pakanka 3-4 kartus suvalgyti po 30-50 g sūrio. Taigi kasdien rekomenduojama vartoti pačius pigiausius produktus.

Kaip sutaupyti

  • Pirkite 2,5 proc. riebumo pasterizuotą pieną, kurio galiojimo laikas yra ne daugiau kaip 7 dienos. Tokį pieną galima pavirinti ir laikyti šaldytuve. Jis pigesnis už sterilizuotąjį, kuris galioja pusmetį ir kurį sunkiai begalima vadinti natūraliu.
  • Rinkitės paprastą kefyrą, rūgpienį, kurių galiojimas trumpas. Atsisakykite geriamųjų jogurtų. Pagal maistinę vertę jie nusileidžia kefyrui. Juose daug cukraus, o kai kuriuose - dirbtinių priedų.
  • Makaronai su sūriu - tai patiekalas, o ne garnyras. Jis dera su daržovėmis, mėsos su jais nereikia.

Kur nereikia taupyti

  • Su sūriu reikia elgtis taip, kaip elgiamasi Prancūzijoje. Tai - delikatesas. Ragaukite įvairių rūšių sūrio. Galima sau leisti 3-4 kartus per savaitę suvalgyti po keletą gabalėlių vidutinės kainų kategorijos sūrio.
  • Nepirkite pieno produktų, kurių sudėtyje yra augalinių riebalų, nors jie ir pigesni.

Baltymų produktai

Šiai grupei priklauso brangiausi produktai: mėsa, žuvis, jūros gėrybės, paukštiena, kiaušiniai, riešutai ir ankštiniai. Tačiau jeigu vadovausimės sveikos mitybos principais, tai ir šią išlaidų skiltį galime optimizuoti.

Pirmiausia šiuos produktus nebūtina vartoti kasdien. Visiškai pakanka vienos porcijos mėsos, jūrų gėrybių, vienos ar dviejų porcijų paukštienos ir žuvies per savaitę.

Iš viso verta eiti link to, kad raudonos mėsos būtų atsisakyta, o daugiau vartojama žuvies ir jūros gėrybių. Turint omeny, kad porcija mėsos, paukštienos ir žuvies turi sverti 70-100 g, aišku, jog ir šis maitinimasis nebus itin brangus. Dietologai rekomenduoja per savaitę suvartoti ne daugiau kaip 3-5 kiaušinius.

Kur galima sutaupyti

  • Kartą ar du per savaitę mėsos arba žuvies patiekalus pakeiskite pupelių, žirnių valgiais.
  • Pirkite žalias krevetes ir virkite jas patys.
  • Raudoną mėsą pakeiskite vištiena, ji naudingesnė ir sveikesnė.
  • Stenkitės dešrelių ir kitų perdirbtų mėsos produktų vartoti mažiau arba atsisakyti visiškai. Juose, be mėsos, yra augalinių baltymų, krakmolo, riebalų ir dirbtinių priedų. Pagal cholesterolio kiekį šie produktai - lyderiai.
  • Pirkite jūros lydekas, menkes, silkes, sterkus - pagal baltymų kiekį jie nenusileidžia brangesnėms žuvims.

Kur neverta taupyti

  • Teikite pirmenybę lietuviškai atvėsintai mėsai ir paukštienai be kaulų.
  • Pirkite vištienos filė, o ne kumpelius, jie turi daug riebalų.
  • Mažiausiai 2 kartus per mėnesį gaminkite patiekalus iš raudonos žuvies - ji turi vertingų omega 3 riebiųjų rūgščių. Pakanka 100 g porcijos.
  • Atsisakykite žuvies pusfabrikačių, taip pat ir krabų lazdelių. Jose daug priedų, o kainuoja brangiau nei natūralios žuvys ir jūsų gėrybės.

Riebalai

Aliejus ir sviestas taip pat priklauso nepigių produktų kategorijai. Tačiau jų vieta - ant priešpaskutinio piramidės laiptelio, vadinasi, juos rekomenduojama vartoti po nedaug. Augalinį aliejų reikia vartoti kasdien. Geriausia jį įmaišyti į salotas - vieno ar dviejų šaukštelių tam pakaks. Tad sau galima leisti patį vertingiausią alyvuogių aliejų. Sviesto galima vartoti nedaug: gyvulinių riebalų organizmas gauna iš mėsos ir pieno produktų.

Kur galima sutaupyti

Sumažinkite keptų patiekalų vartojimą. Kaitinant augalinį aliejų išsiskiria kancerogeninių medžiagų. Mėsą, žuvį virkite arba ruoškite orkaitėje arba grilyje.

Kur neverta taupyti

 

  • Salotoms sumaišykite gerą šaltai spaustą pirmo spaudimo alyvuogių aliejų. Vienas tokio aliejaus šaukštelis atneš daugiau naudos nei be saiko vartojamas kitas aliejus.
  • Pirkite natūralų sviestą. Įdėmiai skaitykite etiketes: jame neturi būti augalinių priedų. Vienintelė jo sudedamoji dalis - ne mažiau kaip 82 proc. grietinės.
  • Kepkite tik alyvuogių aliejuje arba - rečiau - kiaulių taukuose. Kaitinant šiuos riebalus nesusidaro kancerogeninių medžiagų.
  • Aliejų naudokite tik vieną kartą.
  • Įsigykite gerą keptuvę, kad būtų galima kepti naudojant itin mažai riebalų - 1 arbatinį šaukštelį arba jų visiškai nenaudoti.

 

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai