To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Kaip jaučiasi jūsų vyras?...

- Kaip jaučiasi jūsų vyras?
- Ačiū, labai gerai, bet manau, kad iš ligoninės jis negreit išeis.
- Jūs kalbėjote su jo gydytoju?
- Ne, bet aš mačiau seselę, kuri jį aptarnauja.

  • Nevalgykite daugiau negu 3g druskos per dieną, nes didelis natrio kiekis kraujyje gali būti viena iš hipertenzijos priežasčių.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Žodis autopsija (skrodimas, sekcija) graikų kalboje reiškia: auto - aš, pats, opsis - stebiu - aš stebiu, įvertinu savo akimis, apžiūriu.

Tiesa slypi... naguose

Egzistuoja mažiausiai keturios dešimtys ligų, kurias galima diagnozuoti vien tik pažvelgus į žmogaus nagus. Žymės juose taip pat įspėja apie organizmo permainas, į kurias reikėtų nedelsiant atkreipti dėmesį.

Teigiama, kad iš rankų ir kojų nagų galima nustatyti plaučių ligas, mažakraujystę, širdies nepakankamumą, įvairias infekcijas, kraujotakos sutrikimą smegenyse ir kitus negalavimus.

Sveikatos monitorius

Kodėl ligos atsispindi būtent naguose? Kodėl vienaip, o ne kitaip jos pakeičia nagų plokšteles? Tradicinė medicina tikslaus atsakymo į šiuos klausimus neduoda. Tačiau alternatyvioji jau nuo seno praktikuoja diagnostiką iš nagų. Pavyzdžiui, senovės kinų medicinoje tikima, kad kiekvienas energijos kanalas rankų pirštuose yra atsakingas už vieną arba kitą vidaus organą. Jeigu energijos apytaka sutrinka, tai neišvengiamai palieka pėdsaką ant nagų.

Tačiau ir tradicinė medicina nagų, kaip diagnostikos priemonės, neignoruoja. Kaip manote, kodėl prieš operacijas privalu nusivalyti rankų ir kojų nagų laką? Iš nagų galima spręsti apie deguonies kiekį kraujyje bei įvairias kitas organizmo reakcijas, taigi jie gydytojams tarsi savotiškas monitorius.

Įspėjantys ženklai

Blyškūs nagai byloja apie anemiją, mažakraujystę, geležies stygių kraujyje. Sergant lėtine anemija, nagai ne tik pasidaro blyškūs, bet ir tampa trapūs, pakeičia formą (pasidaro plokšti arba priešingai - įdumba kaip šaukštas), juos išvagoja ruoželiai.

Jeigu pastebėjote nors vieną iš minėtų požymių, patyrinėkite ir savo delnus bei akių konjunktyvos spalvą. Jeigu visa kita taip pat pablyškę, kaip ir nagai, didelė tikimybė, kad jums - mažakraujystė. Jos priežastį turės nustatyti gydytojas, bet paprastai tokie negalavimai būna susiję su dieta - tiksliau, geležimi, kurios jūsų organizmas su maistu gauna per mažai (nors gali iškilti ir kitokių priežasčių).

Mažakraujystė, arba anemija, iš esmės tai sumažėjusi hemoglobino koncentracija kraujyje, dažniausiai lydima ir sumažėjusio eritrocitų kiekio. Daugeliu atvejų tai yra tik simptomas, o ne pati liga.

Pamėlę nagai įspėja, kad kraujyje per mažai deguonies. Jeigu jus dar, be kita ko, kamuoja dusulys ir kosulys, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, nerizikuokite - tai gali būti širdies nepakankamumas arba lėtinė plaučių liga.

Vaikams cianozė gali būti įgimtos širdies ligos pasekmė. Kramtomi nagai yra ne tik blogas įprotis, bet ir nuolatinės įtampos bei nerimo požymis, taip pat galintis byloti apie gastritą arba lytines problemas moterims.

Stori, deformuoti nagai tampa dėl įvairių ligų - pavyzdžiui, grybelinės infekcijos ar psoriazės. Jeigu problema ne tai, deformuotis ir sustorėti nagai gali dėl vitaminų trūkumo, arteriosklerozės arba daugybės kitokių negalavimų.

Lašo formos nagai. Jeigu nagai pernelyg apvalūs ir panašūs į apsukto šaukštelio galvutę, kaltos gali būti pačios įvairiausios ligos, pradedant chroniškomis infekcijomis, lėtinėmis plaučių ir širdies ligomis ir baigiant plaučių vėžiu, įsisenėjusia tuberkulioze bei kai kuriomis įgimtų širdies ligų formomis. Bet prieš puldami į paniką atminkite, jog yra skirtumas tarp sveiko apvalaus ir nesveikai apvalaus nago. Sveikas nagas turėtų sudaryti maždaug 160 laipsnių kampą toje vietoje, kur įauga į odą. Nesveiki nagai įauga tiesia linija.

Gražūs - nereiškia, kad sveiki

Jeigu pastebėjote po nagu ar nagais kažką panašaus į rakštį, bet esate visiškai tikri, jog tai negali būti ji, tikėtina, jog aptikote labai svarbų bakterinio endokardito požymį (juo sergant pažeidžiami širdies vožtuvai).

Iš tikrųjų „rakštys" yra mažytės kraujosruvos. Bet jos nebūtinai atsiranda tik sergant endokarditu. Galima ir kita priežastis - trichineliozė. Infekcija, kurią galima pasigauti per žalią ar prastai termiškai apdorotą kiaulieną (ar šernieną).

Pažvelkite į savo nagus dar kartą. Matote prie jų pagrindo baltą pusmėnulį? Esant pažeistai hipofizei arba širdies neurozei, šios baltos žymės visiškai išnyksta.
Kita vertus, labai platūs pusmėnuliai įspėja apie tachikardiją.

Dideli išgaubti nagai - užuomina į plaučių tuberkuliozę. Jeigu, be to, dar balti pusmėnuliai prie nagų pagrindo labai platūs, vadinasi, tuberkuliozė įgimta. Jeigu jūsų nagai prie pagrindo balkšvi, gali būti sutrikusi kepenų veikla, lėtinis hepatitas ar net cirozė.

Jei nagas ar nagai pasidarė kvadratiniai, būtinai pasitikrinkite dėl onkologinės ligos. Kaip ir tuo atveju, jei nagai ilgi, vamzdelio formos. Nors tai, teigiama, gali įspėti ir apie cukrinį diabetą.

Kai nagai ploni ir savaime žvilga, tarsi padengti perregimu laku, iškilusi sunkios kepenų ligos - hepatito - grėsmė.

Kiti ženklai, į kuriuos, teigia diagnostikos pagal nagus šalininkai, derėtų atkreipti dėmesį:

  • sutrumpėjęs, plokščias nagas - organinės širdies ligos,
  • plokščias, iškrypęs nagas - bronchų astma,
  • įdubęs nagas - paveldimos alkoholizmo formos,
  • savotiškos horizontalių juostelių pavidalo apnašos ant nago - ūmios virškinimo sistemos ligos,
  • bangelės ant nago - polinkis į reumatizmą,
  • juostelės ant nago - metas susirūpinti žarnynu,
  • juostelės ir taškeliai ant nago - pasirūpinkite ne tik žarnynu, bet ir blužnimi,
  • trikampis nagas - negerumai stuburo srityje.
  • skylutės nage - tai jau savaime yra problema, bet ant skirtingų pirštų nagų jos reiškia skirtingus negalavimus: ant didžiojo piršto nago - problemos dėl reproduktyvinės sistemos, ant smiliaus - dėl kepenų ir arterijų, ant viduriniojo - dėl kaulų, ant bevardžio - dėl širdies, ant mažojo pirštelio nago - dėl kvėpavimo sistemos ir galvos, kartais dar ir dėl blužnies.

Leiskite gydytojui dirbti

Nagai gali padėti ne tik nustatyti diagnozę, bet ir atlikti profilaktiką. Juk diabetikų vaikų nagų forma bus tokia, kaip ir tėvų, todėl bus galima pasisaugoti iš anksto.

Jeigu pakitusi tik nago spalva, tai liga pasireiškė daugiausia prieš mėnesį, tačiau jei nagas suspėjo pakeisti formą, jau galima neabejoti, kad sveikatos problema greičiausiai bus lėtinė.

Nagai - kone idealus jūsų sveikatos būklės veidrodis. Užsidegti jų tyrinėjimo manija tikrai neverta, tačiau nereikėtų ir bijoti, pastebėjus ką nors neįprasto, kreiptis į savo gydytoją.

Ir svarbiausias dalykas: nepamirškite - jūs medicinos nesimokėte, o tikslią diagnozę (ir ne pagal nagus, bet rimtesniais metodais) gali nustatyti tik diplomuotas specialistas.


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Kiek esu girdėjusi, tai nagų ligų gydymas yra ilgas procesas, nes neužtenka vien gydyti nagus. Reikia ir stiprinti imunitetą, kad organizmas nebūtų nusilpęs

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai