To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Jūsų rankos virpa...

- Jūsų rankos virpa. Matyt, daug geriate?
- Ką jūs, daktare! Daugiau išlaistau...

  • Suteikdami pagalbą sušalusiam žmogui, netrinkite jo odos, nes suaktyvės kraujotaka paviršiuje ir šaltas kraujas iš odos nukeliaus į vidaus organus.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Kasmet daugiau nei 40 000 moterų miršta nuo krūties vėžio, iš jų daugiau nei 500 Lietuvoje.

Rado naują vitaminą

Vienas mažiausiai žinomų vitaminų yra K. Su juo siejami stulbinami pastarųjų metų atradimai ir viltys, kad pavyks įveikti baisiausias civilizacijos ligas.

Artimiesiems, draugams kilus bet kokių sveikatos problemų dažniausiai patariame pagerti vitaminų. Gydytojai taip pat juos rekomenduoja beveik visiems ir beveik visada.

Vitaminai - vaistai visais gyvenimo atvejais. Tačiau mes nelabai daug apie juos žinom. Tai, ką žinom, labiau panašu į mitus.

Du broliai

Populiariausi vitaminai - C, D, A, E, o mažiausiai žinomas yra vitaminas K.

Gydytojai žino, kad jis gerina kraujo krešėjimą, o paprasti žmonės apie tą vitaminą beveik nieko nėra girdėję. Tačiau būtent su šiuo vitaminu siejami didžiausi vitaminologijos atradimai ir tikimasi įveikti ligas.

Vitaminas K buvo atrastas 1929 metais, nustatyta, kad jis reikalingas gerinti kraujo krešėjimui. Tik 1997 metais mokslininkai pripažino, kad jis svarbus kaulų audiniui.

Paaiškėjo, kad vitaminas K veikia kartu su kitais dviem vitaminais - D ir A, jis tarsi reguliuotojas nukreipia kalcį ten, kur jo reikia, ir paima iš ten, kur jo neturi būti.

Kalcis - nuostabus elementas, dėl jo viskas sutvirtėja. Jo vieta - kauluose ir dantyse, patiriančiuose didelius krūvius. O štai kietindamas kraujagysles jis rimtai kenkia organizmui.

Deja, kalcis dažnai nusėda cholesterolio plokštelėse. Dėl to susiaurėja kraujagyslės, irsta jų sienelės, taigi susidaro trombų, kraujagyslės trūkinėja. Vadinasi, gali ištikti infarktas, insultas, galimi vidiniai kraujavimai. Dažnai tai baigiasi mirtimi.

Kaip specialistai galėjo taip ilgai nepastebėti tokių svarbių vitamino K savybių? Jie žinojo, kad šis vitaminas susideda iš kelių panašių medžiagų mišinio, svarbiausias iš jų pavadino K1 (filochinonas) ir K2 (menachinonas).

Kadangi pirmojo produktuose buvo 10 kartų daugiau, jis ir buvo pripažintas svarbesniu, o K2 rimtai nebuvo tyrinėtas (panaši padėtis ir kitų vitaminų - jie beveik visada yra artimų medžiagų mišinys). Pasirodo, be reikalo. Visos teigiamos savybės susijusios tik su vitaminu K2, o ne su K1. Dabar mokslininkai sako, kad ši porelė - du atskiri vitaminai. Vadinasi, tik dabar atrastas naujas vitaminas.

Riebalai

Ironiška, tačiau visą XX amžių medikai, skatinami pačių geriausių norų, viską darė, kad išguitų vitaminą K2 iš mitybos. Tai jiems pavyko - naudingiausias vitaminas tapo deficitu.

Spręskite patys. Vitamino K1 yra žaliose lapinėse daržovėse - kopūstuose, salotose, kviečiuose, kietuose javuose. O vitamino K2 juose mažai, jis sintetinamas iš vitamino K1 gyvūnų ir paukščių organizmuose, būtent riebaliniame audinyje, taip pat patekdavo į pieną ir visus jo produktus.

Dabar prisiminkite svarbiausią XX a. dalyką: mėsa, vištiena ir pieno produktai turi būti vartojami tik neriebūs, t. y. be vitamino K2.

Pagrindinį vitamino K2 šaltinį sviestą iškeitėme į margariną. O gyvulius ir paukščius beveik nustojome šerti žole ir grūdais, jiems duodame pašarus be vitamino K1. Dėl to jie taip pat nustojo mums sintetinti K2. Tad sviestas ir kiti pieno produktai tapo lyg ir beverčiai.

Ratas užsidarė. Tam, kad jį pralaužtų, mokslininkai ir medikai turi pripažinti savo klaidas ir pakeisti šiuolaikinį sustabarėjusį medicinos žinių modelį. Tačiau tai nėra lengva.

Pagrindiniai mitai

1. Abejonių dėl vitaminų efektyvumo nėra, jie rimtai ištyrinėti. Paradoksalu, polivitaminus gamina daugybė didelių pasaulinių farmacijos kompanijų. Savo praktikoje jos naudojasi įrodomosios medicinos principais: preparatų efektyvumas įrodomas klinikiniais tyrimais, kuriuose dalyvauja po kelis tūkstančius žmonių. Ir jie nepripažįsta kitų gamintojų vaistų, su kuriais nebuvo atlikti tokie bandymai.

O štai vitaminams šios taisyklės netaikomos - su jais dideli klinikiniai tyrinėjimai beveik neat-liekami. Atliekamas tik stebimasis tyrimas, už jį mokama iš šalių biudžetų. Šie tyrimai polivitaminams nepalankūs. Skelbiama, kad jie net kenkia.

2. Geri vitaminai gaminami Vakaruose ir daug kainuoja. Beveik visų vitaminai, kad ir kur jie būtų pagaminti - Amerikoje, Europoje, Kinijoje ar Rusijoje - sudėtis vienoda.

Vitaminų rinka monopolizuota, juos sintetina 3-4 firmos. Paskui juos parduoda farmacijos kompanijoms, kurios gamina tabletes, sirupus ir kt.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai