To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Gydytojau, man visą laiką suka koją...

- Gydytojau, man visą laiką suka koją. Duokite kokių nors vaistų.
- Vaistai čia nepadės. Man kartais taip pat suka koją. Tada žmona padaro man masažą ir viskas praeina.
- O kada jūsų žmona laisva?

  • Valgykite liesus pieno produktus. Juose daug netukinančių baltymų ir nėra sočiųjų riebalų, kurie tukina ir kenkia kraujagyslėms.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • 80-iai proc. vyrų impotencijos atsiradimas paaiškinamas fiziologinėmis priežastimis ir signalizuoja apie rimtesnes ligas.

Glaukoma: ką praradote, nebesugrąžinsite

Vienintelė glaukomos profilaktika - laiku suteikta akių ligų gydytojo konsultacija. Kaip pasiekti veiksmingos profilaktikos ir geresnės diagnostikos, kad laiku būtų pradėta gydyti?

Ligos pradžia nepastebima

Kas ketvirtą pacientą, besikreipiantį į akių ligų gydytoją, vargina akių perštėjimas. Pacientas skundžiasi, kad akys lyg "smėlio pripiltos", vargsta dirbdamas kompiuteriu, o vakarais akis pradeda skaudėti. Daugelis pamanysite, kad šie nusiskundimai būdingi sausos akies sindromui. Tačiau dažnai nuodugniai ištyrus akis šie iš pirmo žvilgsnio nekalti simptomai tampa glaukomos diagnostikos pradžia. "Glaukomą galima palyginti su klastingu vagimi, nes ji gali pasireikšti nepastebimai ir dažnai žmogus nesuvokia atsiradusių pakitimų", - sako gydytoja oftalmologė Dalia Buragienė.

Dažniausiai vystosi abiejų akių pakitimai, tačiau skirtingu greičiu, todėl žiūrint abiem akimis atrodo, kad regėjimas yra geras, todėl neskubama praverti medikų durų. Be to, glaukoma dažniau pasireiškia vyresnio amžiaus žmonėms, kurie paprastai mano, jog regėjimo blogėjimas - natūralus senėjimo procesas, todėl delsiama ieškoti pagalbos. "Norint anksti diagnozuoti glaukomą, labai svarbu tikrintis profilaktiškai, nesvarbu, koks jūsų amžius", - pataria medikė. Pasak jos, pavėluotai diagnozavus glaukomą, vaistais galima tik bandyti išsaugoti regėjimo likutį, bet jo atstatyti nebeįmanoma.

Medicina bejėgė prieš pažeistą regos nervą

Glaukoma priskiriama aklumą sukeliančiai akių ligų grupei - maždaug vienas iš septynių apakusių žmonių serga glaukoma. Skaudžiausia, anot oftalmologės, kad liga neaplenkia ir vaikų - paskaičiuota, kad kas minutę pasaulyje apanka vienas vaikas. Ši liga sukelia regos nervo pažeidimą, todėl sutrikdomas vaizdinės medžiagos patekimas į smegenis. Deja, net ir šiuolaikinė medicina nėra pajėgi atkurti žuvusio regos nervo. Sergant glaukoma, šio nervo skaidulos nuo didelio akispūdžio yra suardomos negrįžtamai. Laiku pradėjus lašinti gydytojo paskirtus vaistus, sureguliuojamas akies vidinis spaudimas, todėl regos nervas bei tinklainė yra geriau aprūpinami krauju.
"Sergant glaukoma, regėjimas prarandamas palaipsniui. Iš pradžių žmogus neteka periferinio matymo, todėl susiaurėja regos laukas - akiplotis. Ligai progresuojant, pažeidžiamas ir centrinis matymas, vadinamasis regėjimo aštrumas. Kadangi centrinis matymas ilgai lieka nepakitęs, žmogus mato lyg pro vamzdį. Akiplotis siaurėja palaipsniui, kol telieka plyšelis, - pasakoja gydytoja. - Ligos diagnostika ir gydymas tobulėja, tad kuo anksčiau glaukomą diagnozuosime, tuo mažiau nervinių ląstelių prarasime."

Liga mėgsta draugiją

Glaukoma skirstoma į kelias grupes: įgimta, vadinamoji glaukoma; pirminė atviro kampo glaukoma; pirminė uždaro kampo glaukoma; antrinės glaukomos, atsiradusios dėl akių traumų, uždegimų, sukeltos vaistų ar kitų priežasčių; mišri glaukoma. "Yra net apie 40 glaukomos formų. Liga sukelia nemalonų tempimo, skausmo pojūtį, atsirandantį ilgiau pabuvus tamsoje ar pasilenkus, išgėrus daugiau skysčių, pabuvus karštyje, po patirto sielvarto ar susijaudinus. Gali varginti smilkinių skausmai, kai skausmingai veržia akį ar aplink ją, smarkiai pablogėja rega bei bendra savijauta. Tai glaukomos priepuolis, kuriam ištikus būtina medikų pagalba", - aiškina gydytoja.
Mokslininkai vis dar aiškinasi šios ligos atsiradimo priežastis. Daugeliu atvejų tai yra uždegiminių, apsigimimo (genetinės), medžiagų apykaitos (endokrininės) ar kitų ligų bei senėjimo padariniai. Glaukoma laikoma ir šeimos liga, nes jei šia liga sirgo tėvai, tai yra galimybė susirgti ir vaikams.

Įrodyta, kad netekus regėjimo ne tik pablogėja gyvenimo kokybė, bet ir sutrumpėja gyvenimo trukmė. Be to, sergant glaukoma, tris kartus dažniau sergama sunkiomis gretutinėmis širdies bei kraujagyslių ligomis, cukriniu diabetu ir skrandžio opa. taigi liga ne tik sunaikina regėjimą, bet ir apskritai pablogina organizmo būklę.

Būtina bendradarbiauti

Anot gydytojos, svarbu žinoti, kad ši liga yra klastinga ir atsiradus bent vienam iš pradinių jos požymių (spalvoti žiedai aplink šviesos šaltinį, akipločio susiaurėjimas, blogas matymas prietemoje, neaiškus matymas, kurio negerina gydytojo parinkti akiniai, akių ir galvos skausmai) būtina kuo skubiau kreiptis į akių ligų gydytoją. "Gydytojų oftalmologų tikslas - kuo anksčiau diagnozuoti šią ligą, o ligonių, sergančių šia liga, - griežtai laikytis gydytojo nurodymų ir lašinti vaistus taip, kaip nurodė akių ligų gydytojas, - pataria medikė. - Žmogui senstant, keičiasi keičiasi ir glaukomos eiga. Liga gali būti ir stabili ir progresuojanti, todėl būtina lankytis pas gydytoją specialistą, kad šis, reikalui esant, galėtų keisti gydymo taktiką. Neretai pacientai skundžiasi, kad paskirti vaistai graužia akis, ima kaltinti gydytoją, jog šis išrašė netinkamus vaistus, ir ieškodami tiesos pradeda blaškytis nuo vieno specialisto pas kitą. Vaistai nuo glaukomos skiriami akispūdžiui mažinti ir regos nervui apsaugoti, o perštėjimui mažinti skiriamos dirbtinės ašaros. Sėkmingas glaukomos gydymas priklauso nuo gydytojo ir paciento bendradarbiavimo."

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai