To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Pacientas, nenorėdamas apmokėti didelės sumos už gydymą...

Pacientas, nenorėdamas apmokėti didelės sumos už gydymą, klausia gydytojo:
- Bet kodėl jūs man išrašėte tokią didelę sąskaitą?
- Matot, jūsų atvejis toks įdomus. Jei jūs sužinotumėte, kokių valios pastangų man prireikė, kad aš jūsų neišskrosčiau, tai jūs dabar užmokėtumėte daug daugiau.

  • Vartokite kuo įvairesnius ir skirtingų spalvų vaisius ir daržoves.  Geriausia juos valgyti šviežius, tačiau jei nėra galimybių, tinka ir virti, troškinti, šaldyti (tik ne sūdyti ar ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Rūkorių kraujyje 10 proc. hemoglobino susijungęs su smalkėmis. Mirtinas skaičius yra 50 – 60 proc.

Ar verta ryžtis tulžies pūslės operacijai?

Kas ketvirtas suaugęs žmogus turi akmenų tulžies pūslėje, kurių galima atsikratyti nesudėtingos operacijos metu. Deja, neretai pasitaiko, jog pacientai vengia operacijos, nesusimąstydami apie galimas ne tik sveikatai, bet ir gyvybei pavojingas komplikacijas. "Išsivysčius tulžies latakų komplikacijoms, nebeužtenka vien tulžies pūslės pašalinimo operacijos. Gydymas tampa daug ilgesnis bei sudėtingesnis", - sako Šiaulių ligoninės I chirurgijos skyriaus vedėjas chirurgas Virginijus Jautakis.

Moterys serga dažniau

Tulžies pūslės akmenlige dažniau serga moterys. Vyrai labiau linkę sirgti beakmeniu cholecistitu. Tuomet, nors akmenukų ir nėra, tačiau, anot chirurgo, esant tulžies pūslės uždegimui būtina pašalinti pūslę.

Niekas negali įvardyti konkrečios priežasties, lemiančios akmenų susidarymą tulžies pūslėje. "Tai medžiagų apykaitos sutrikimas, todėl nepakanka vengti vienokių ar kitokių maisto produktų", - sako gydytojas.

Įtakos šiai ligai atsirasti turi nutukimas, staigus svorio kritimas, nėštumas, specifiniai vaistai, kontraceptiniai preparatai, medikamentai, turintys estrogenų, progesterono, padidinančių cholesterolio kiekį tulžyje. Patvirtintas ir genetinis polinkis susidaryti tulžies pūslės akmenligei. Ją gali išprovokuoti lėtinės kepenų ir tulžies pūslės ligos. Itin palankias sąlygas akmenims formuotis sudaro sutrikęs tulžies pūslės darbas.

Svarbi virškinant

Esant tulžies pūslės akmenligei, ligoniai gali būti operuojami planine ir skubos tvarka. Anot chirurgo, daugelis pacientų vengia operacijos, nes nenori, jų manymu, prarasti organo, gaminančio tulžies.

"Klaidingai manoma, jog tulžies pūslės darbas - gaminti tulžį. Šį klampoką, kartų, neutralų ar silpnai šarminės reakcijos žalsvai gelsvą sekretą gamina kepenys. Sekretas kuris pro tulžies latakėlius nuteka į tulžies pūslę ir ten kaupiasi bei koncentruojasi. Tulžies pūslė - tarsi rezervuaras, kuriame kaupiasi 60-100 g tulžies. Kepenys per parą pagamina apie litrą tulžies. Kai maistas iš skrandžio patenka į dvylikapirštę ir plonąsias žarnas, susitraukdama tulžies pūslė išstumia tulžį, kuri labai svarbi virškinant - jos šarminis sekretas neutralizuoja rūgštų skrandžio turinį ir slopina jo veikimą. Tulžies rūgštys aktyvina kasos sulčių fermentus, suskaido riebalus į mažas daleles, skatina žarnų peristaltiką, kovoja su mikrobais, padeda vitaminams rezorbuotis žarnyne. Pašalinus tulžies pūslę, organizmas netrunka prisitaikyti prie naujų sąlygų - nekoncentruota tulžis į virškinimo traktą po truputį patenka tiesiai iš kepenų, todėl sveikai bei reguliariai maitinantis nekyla problemų", - tvirtina gydytojas.

Tinkamą gydymo metodą parenka medikai

Jeigu atsitiktinai aptikti akmenys nesukelia jokių simptomų, gydymas nėra reikalingas, tačiau ilgainiui tulžies pūslės akmenligė gali pasireikšti sunkumu ir maudžiančiu skausmu dešiniame šone, kartumu burnoje, ypač pavalgius riebaus maisto, vėliau - ir kepenų diegliais, tad pajutus diskomfortą būtina kreiptis pagalbos į medikus.

Yra kelios akmenų pašalinimo galimybės, viena kurių - laparoskopinė tulžies pūslės pašalinimo operacija, leidžianti medikams operuoti pacientą net ir esant ūmiam cholecistitui. Operacijos metu pro visiškai mažus pjūvius pilvo sienoje į pilvo ertmę įvedami instrumentai ir vaizdo kamera. Operacija unikali tuo, kad paciento organizmas nepalyginamai mažiau traumuojamas, todėl gerokai greičiau pasveiksta.

"Įsivaizduokite, kur pirštą nupjauti, o kur tik jį įpjauti, - sako medikas. - Operuoti tradiciniu būdu pacientai ligoninėje stebimi porą savaičių. Laparoskopinės operacijos dėka ligonis jau kitą dieną gali keltis iš patalo, o po 2-3 parų - vykti į namus. Išvykstant gydytojas chirurgas pateikia rekomendacijas bent mėnesį laiko nekilnoti sunkumų ir ko nevertėtų valgyti bei gerti. Tokiu būdu ligoninėje pacientams gydyti išeikvojama mažiau sąnaudų, o chirurgijos skyrius, kuriame niekuomet netrūksta ligonių, nebūna perpildytas. Amerikoje po tokios pačios operacijos pacientai į namus išleidžiami tą pačią dieną."

Nors laparoskopinės operacijos kur kas pranašesnės už tradicines, kol kas be pastarųjų neapsieinama. "Pasitaiko, kad pradėję laparoskopinę operaciją dėl tam tikrų nenumatytų atvejų turime daryti atvirą pilvo pjūvį, kad pašalintume ligą sukėlusią priežastį", - sako medikas.

Atveja skausmas

"Užėjus skausmo priepuoliui, žmogus, ieškodamas pagalbos, patenka į ligoninę. Kol lašinamos lašelinės, kurios sumažina spazmus bei stiprų skausmą viršutinėje pilvo dalyje ar po dešiniuoju šonkaulių lanku, atliekame reikiamus tyrimus, o reikalui esant, spėjame pasikonsultuoti su kitais specialistais. Tulžies pūslės uždegimas vystosi daug lėčiau nei apendicitas, todėl skubėti nereikia. Akmenukui atšokus, žmogus nebejaučia jį varginusio skausmo, tad vėl jaučiasi visiškai sveikas, nors problema nedingo. Mes, chirurgai, žinodami galimą būsimų komplikacijų riziką, rekomenduojame operaciją, tačiau žmogus pats turi apsispręsti, ar sutikti operuotis, - pasakoja medikas. - Vieni nedvejodami sutinka operuotis, kiti, teisindamiesi, jog nebeskauda, išvažiuoja namo. Kurie teisūs, niekas negali pasakyti. Akmenukas - tarsi rizikos faktorius, galintis sukelti rimtų bėdų, tačiau neretai skausmo priepuolis nebepasikartoja".

Priepuolis nėra didelė blogybė

Pats priepuolis, anot mediko, nėra rimta bėda. Viena rimtesnių bėdų - mechaninė gelta, prasidedanti akmenukui iš tulžies pūslės patekus į bendrąjį tulžies lataką ir jį užkimšus. Tada tulžis nebegali nutekėti į dvylikapirštę žarną, tad išsilieja į kraują.
"Priėmimo skyriuje echoskopu neatlikus tyrimo būtų sunku diagnozuoti, kokios kilmės gelta žmogus serga, - sako gydytojas. - Esant mechaninei geltai, būtina pašalinti įstrigusį akmenuką. Tuomet pagalbon kviečiame anesteziologą bei  gastroendoskopuotoją. Anesteziologas rūpinasi bendrąja nejautra, kurios metu gastroendoskopuotojas, atlikdamas gastroskopijos tyrimą pro lankstų endoskopą, įvestą per burną į dvylikapirštę žarną, į tulžies latakus suleidžia rentgeno kontrastinį tirpalą, padedantį surasti įstrigusį akmenuką. Išėmę akmenuką, žinoma, jeigu tai padaryti netrukdė anatominė organų padėtis, po keleto dienų, praėjus uždegimui, laparoskopinės operacijos metu pašaliname ir tulžies pūslę. Nepavykus akmenuko pašalinti, operuojame tradiciniu būdu."

Dėl ilgalaikės arba dažnai besikartojančios mechaninės geltos ilgainiui gali išsivystyti kepenų nepakankamumas ir gyvybei labai pavojinga liga - kasos uždegimas. Anot gydytojo, net šiais medicinos technologijų pažangos laikais nepavyksta išvengti didelio mirtingumo esant kasos uždegimui.

"Dažniausia vyrų kasos uždegimo priežastis - alkoholis, tačiau pasitaiko, jog ligą sukelia ir akmenukas. Deja, ligai visiškai nesvarbus žmogaus amžius - nuo jos miršta ne tik pagyvenę, bet ir jauni vyrai bei moterys, nepaisant to, kad ligonis, kuriam skiriamas nemažas kiekis įvairių medikamentų, nuolat medikų prižiūrimas būna keletą mėnesių", - sako gydytojas ir pataria nelaukti, kol dar kartą pasireikš tulžies pūslės akmenligei būdingi simptomai, verčiau laiku pasiryžti operacijai.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai