To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Gydytojas vėl klausia pacientą

Gydytojas klausia pacientą:
- Ar jūs tiksliai vykdote mano nurodymą kasdien surūkyti ne daugiau kaip 10 cigarečių?
- Žinoma, daktare.
- Tada aš nesuprantu, kodėl jūsų savijauta negerėja?
- Gal todėl, kad anksčiau aš visai nerūkiau?

  • Kūdikiui nuo 3 sav. iki 1,5 metų duokite po 500 TV vitamino D per dieną rachito profilaktikai.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Apie 70 proc. visų krūties vėžio atvejų pirmiausia atranda pačios moterys arba jų partneriai.

Ar mediena, kurią naudojame kurui, nėra radioaktyvi?

Įsibėgėjus šildymo sezonui, dar aktualesniais tampa klausimai, susiję su būsto šildymu. Lietuvoje gana populiarus yra šildymas medžio granulėmis, briketais, malkomis. Šį kurą naudoja katilinės, privatūs namai. Šis šildymo būdas laikomas ekologišku.

Pelenai, susidarę degant medienai, dažnai naudojami kaip trąšos. Tačiau medienoje yra ne tik natūraliai gamtoje esančių radionuklidų (40K), bet ir radionuklidų, kurie pateko į aplinką dėl avarijos Černobylio atominėje elektrinėje (137Cs, 90Sr). Deginant tokią medieną, radionuklidai gali patekti į aplinką dėl išmetimo į atmosferą per kaminus arba dėl radionuklidų susikoncentravimo medienos pelenuose. Turbūt daugelis dar prisimename pernai spaudoje pasklidusią informaciją apie viename Italijos privačių namų, kurui naudojusių medienos granules iš Lietuvos, pelenuose rastus tokius kiekius radioaktyvaus 137Cs, pagal kuriuos pelenai priskiriami radioaktyviosioms atliekoms. Radiacinės saugos požiūriu iškyla klausimas - ar medienos naudojimas kurui ir medžio pelenų naudojimas dirbamų laukų tręšimui negali lemti papildomos apšvitos gyventojams?

Radiacinės saugos centras, siekdamas įvertinti galimą apšvitą gyventojams dėl medienoje esančių radionuklidų, atlieka medienos ir jos pelenų radiologinius tyrimus. 2009 m. iš medienos kuro gaminių ir jų žaliavų (granulių, briketų ir pan.) gamybos ir prekybos vietų buvo atrinkti ir ištirti 68 mėginiai. Atrinkti buvo ne tik vietinės kilmės ar pagaminti Lietuvoje medienos kuro gaminiai, bet ir importuoti iš Lenkijos, Ukrainos, Baltarusijos ir Kaliningrado srities.

Atlikus kompleksinius medienos kuro ir jo žaliavų bei pelenų radiologinius tyrimus, nustatyta, kad lietuviškoje medienoje ir jos gaminiuose 137Cs ir 90Sr kiekiai yra nedideli. Kiek didesni 137Cs aktyvumai nustatyti granulėse, kurių gamybai buvo naudojama nenužievinta mediena, įvežta į mūsų šalį iš Ukrainos, tačiau išmatuotas 137Cs kiekis neviršijo nereguliuojamojo veikmens lygio, kuris reglamentuojamas teisės aktuose ir yra lygus 10 Bq/g.

2010-2011 m. Radiacinės saugos centras vykdo programą, skirtą medienos kuro radioaktyviosios taršos įvertinimui. Programos tikslas - įvertinti galimą apšvitą gyventojams, kurui naudojant medieną ir tvarkant medžio pelenus. Tuo tikslu atliekami radiologiniai medienos kuro ir jo pelenų, atrinktų iš katilinių ir individualių namų visoje Lietuvos teritorijoje, tyrimai. Šiuo metu atlikta apie 100 mėginių iš 13 katilinių ir 5 individualių namų tyrimų. Tirtuose medienos kuro ir medienos pelenų mėginiuose nustatyti nedideli radionuklidų aktyvumai. Turimais duomenimis Lietuvoje daugiausiai kurui naudojamos lietuviškos malkos ir skiedros, kuriuose radionuklidų kiekiai yra labai maži, teigiama Radiacinės saugos centro pranešime.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai