To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Gydytojas terapeutas klausia ligonio...

Gydytojas terapeutas klausia ligonio:
- Kokio jūs amžiaus?
- Greitai bus...
- Ne,- pertraukė pacientą daktaras - tikrai nebus...

 • Planuojant nėštumą, folio rūgštį reikia gerti abiem! Kai moteris pastoja, ji folio rūgštį turėtų vartoti dar keletą mėnesių.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
 • Užspringęs žmogus griebiasi sau už gerklės - tai tarptautinis Heimlicho gestas.

Kol dar negimė

Kūdikio gimimas - vienas įstabiausių pasaulio stebuklų. Tėveliai džiugiai ir su širdžių virpesiu laukia savo kūdikio ateinant į šį pasaulį. Už planų kūrimo bei laukimo mėnesius jiems atlygina pirmieji sąrėmiai, pranašaujantys gimtį.

Dauguma mamų suvokia, kad gyvybės dovanojimas gali ilgai užtrukti ir būti skausmingas. Kartu Jūs tikite, kad Jūsų kūnas susidoros su šia situacija, kad skausmas nugrims užmarštyje tą pačią akimirką, kai pirmą kartą paimsite kūdikį ant rankų. Šiandien dauguma tėvų sąmoningiau ruošiasi vaikelio gimčiai (turime galvoje aktyvų rengimąsi gimdyti). Ruošimasis reiškia žinių įgijimą ir jų pritaikymą konkrečioms savo šeimos reikmėms bei situacijai. Taip pat tai reiškia paiešką būdų padėti sau laukiantis kūdikio, gimdant bei po gimdymo ateinančiu laikotarpiu, keliančiu nerimą daugeliui mamyčių.

Kodėl judviem taip svarbu sąmoningai kartu ruoštis gimdyti?

 • Galėsi gimdyti Tave labiausiai tenkinančiu būdu, nežeminančiu Tavo orumo.
 • Galėsi gauti žinių apie gimdymo eigą ir laikotarpį po gimdymo.
 • Sužinosite, kokį kraitelį reikia paruošti naujagimiui.
 • Dalyvaudami pamokose jausitės labiau gebantys globoti kūdikį, kai vaikelis ateis į pasaulį.

Gera gimdymo mokykla gali tapti puikiu partneriu ruošiantis gimdyti. Pajutus pirmuosius sąrėmius, gali negelbėti nė pačios profesionaliausios knygos ar patarimai. Pradėjus gimdyti labai padeda gimdymo mokykloje įgytos žinios.

Ko galite tikėtis iš gimdymo mokyklos? Į šį klausimą galima pateikti daug atsakymų, tačiau dauguma būsimųjų tėvų labiausiai tikisi:

 • kad galės praturtinti turimas žinias, visų pirma apie gimdymo požymius, eigą, naujagimio priežiūrą
 • kad galės pasidalyti su ekspertu (akušere) bei kitais būsimaisiais tėveliais įvairiais nėštumo pojūčiais ir nuotaikomis. Pagrindiniai iš jų - baimė gimdyti ir baimė, kad vaikelis gali gimti nesveikas,
 • Tavo susikuriamų vaizdinių ir ligoninės realijų neatitikimas. Čia galima aptarti, pvz., siuntimo į ligo-ninę procedūras, sužinoti faktų ir mitų apie įprastines tarpvietės įpjovas. Daugumai gimdymo mokyklų vadovauja akušerės, kasdien dirbančios akušerijos skyriuose. Dėl šios priežasties tai patys patikimiausi informacijos šaltiniai. Be to, su kai kuriomis iš jų susitiksi gimdymo salėje.

Ką turite žinoti apie gimdymo mokyklas?

 • Kursai yra dviejų rūšių - tie, kuriuos galima bet kuriuo metu pradėti lankyti, bei vadinamieji uždarieji kursai, t. y. pradedami ir baigiami nustatytu laiku.
 • Mokslus gimdymo mokykloje gali pradėti nuo 20 nėštumo savaitės. Kai kurios mokyklos leidžia apsispręsti mamai, kitos tiksliai nustato savaitę, kada prasidės kursas (pvz., 20, 22, 26 ar 30 nėštumo savaitę).
 • Pravartu susipažinti su mokyklos programa. Geriausios mokyklos, be pratybų ir parengiamosios informacijos apie gimdymą, patars, kaip rūpintis mažyliu pirmosiomis gyvenimo die-nomis, ką reikia paruošti, kokius produktus rinktis, supažindins su technologijų naujovėmis, kuriomis verta pasinaudoti prižiūrint vaiką (pvz., sauskelnėmis naujagimiams "Pampers", kurios sugeria ne tik šlapimą, bet ir dalį skystųjų išmatų).

Kaip patekti į gerą ir patikrintą gimdymo mokyklą?

Gali būti pravarti žmonių, jau lankiusių arba lankančių gimdymo mokyklą, nuomonė.

Kitas būdas - pasikliauti patikimų partnerių nuomone. Vienas iš jų gali būti "Pampers" institutas. "Pam-pers" institutas jau daugelį metų bendradarbiauja su žinomais mažo vaiko sveikatos ir raidos ekspertais. Viskas daroma tam, kad įgytomis žiniomis pasidalintume su tėvais, padėtume jiems geriau suprasti ir ten-kinti vaikų ir savo pačių reikmes.

Verta įsidėmėti, kad gimdymo mokykla dažnai nesibaigia pasiruošimo gimdyti kursu. Daugeliui moterų ir tėvelių reikia paramos ir kūdikiui gimus. Lankydami gimdymo mokyklą turite progą susisiekti ar susitikti su žmonėmis, su kuriais kartu rengėtės gimdyti. Dabar galite vienas kitą paremti tėvystėje. Jie taip pat mielai pasidalins savo išgyvenimais, kai bus džiaugsmingų valandų, ir tada, kai kyla rūpesčių ar jautiesi bejėgis. Kai mažylis jau ateis į šį pasaulį, jo atsimerkusios akelės pirmą kartą išvys pasaulį, jo protas pirmą kartą susidurs su nepaprasta gausybe naujų dirgiklių. Išgirsi jo verksmą, taip pat pajusi, kaip Tavo mažylis, išsekęs, bet laimingas, glaudžiasi prie tavęs, sugerdamas Tavo odos kvapą. Kas pasaulyje gali prilygti šiai akimirkai?

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
 • You may quote other posts using [quote] tags.
 • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai