To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Susirūpinęs pacientas klausia gydytojo...

Susirūpinęs pacientas klausia gydytojo:
- Daktarėli, tik sakykite tiesą, ar aš tikrai pasveiksiu? Girdėjau, kad gydytojai kartais tyčia
neteisingai nustato diagnozę. Pavyzdžiui , gydo nuo plaučių uždegimo, o jie
numiršta nuo šiltinės

  • Naujagimį bent iki 6 - 12 mėnesių maitinkite krūtimi. Taip jis gaus reikalingiausias medžiagas vystymuisi bei augs sveikas ir protingas.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • 97,5 proc. Didžiosios Britanijos moterų nežino, jog gimdos kaklelio vėžį sukelia lytiškai plintantis žmogaus papilomos virusas (ŽPV).

XXI amžiaus žmonijos problema - priklausomybė nuo sekso

„Jei jausdavau netraukianti vyro, padarydavau viską, kad jį turėčiau", - prisipažįsta Valerie, 35-erių žmogiškųjų išteklių vadybininkė iš Londono. „Man tai būdavo iššūkis. Nesigilindavau, ar žmogus yra vedęs, ar turi moterį. Žemiausią tašką pasiekiau mėgindama sugundyti savo geriausios draugės sužadėtinį. Mane erzino, kad, jiems būnant kartu, jis į mane net nežiūrėdavo".

Pamatę smulkutę ir solidžiai atrodančią Valerie tikrai neįtartumėte priklausomybės nuo sekso. Tačiau ji jau kuris metas dalyvauja 12 žingsnių programoje, kuri Valerie turėtų leisti pasveikti, rašo ,,The Times". „Visi man sakydavo, kokia laiminga aš esu. Galėdavau gauti bet kurį vyrą. Mėgstu dominuoti, todėl man buvo labai svarbu draugių rate būti laikomai pačia „karščiausia" , - pasakoja moteris.

Seksas, o tuo pačiu ir meilė gali sukelti priklausomybę. Su tuo drįsta ginčytis vis mažiau žmonių. Lyginamosios smegenų analizės parodė, jog sekso ir kokaino troškimas išprovokuoja beveik identiškus procesus žmogaus smegenyse.

Nuo tokio tipo priklausomybės prisipažino gydęsis Russelas Brandas. Neseniai gydymo programą užbaigė Davidas Duchovny. Na, o ateinantį mėnesį pasirodo Holivudo filmas „Choke", skirtas išimtinai šiai vis didesnio dėmesio susilaukiančiai priklausomybei.

Ekspertai tikina, jog priklausomų nuo sekso žmonių skaičius auga. Be to, priešingai populiariai nuomonei, toli gražu ne visi „ligoniai" yra vyrai.

„Amerikoje gydymosi programose dalyvauja maždaug 30 procentų moterų", - teigia Donas Serrattas iš Life Works, gydymo paslaugas teikiančio centro Jungtinėje Karalystėje. „Pas mus žmonės ateina su alkoholizmo, narkotikų, depresijos problemomis. Vis daugiau klientų skundžiasi ir priklausomybe nuo sekso", - pasakojo Serrattas.
Valerie jokios priklausomybės net neįtarė, netgi tada, kai minėtas draugės sužadėtinis ją atstūmė, apipylė gėrimu ir iškeikė. Susimąstyti moterį privertė surimtėję draugai.

„Supratau, jog man 35-eri, o aš nė karto su niekuo nedraugavau ilgiau nei tris mėnesius", - pasipasakojo Valerie. „Tuomet ir susivokiau gyvenanti fantazijų pasaulyje. Sekse man labiausiai patinka ne patys veiksmai. Man patinka kartu gulėti, iki paryčių šnekučiuotis, jausti artumą. Mėgindavau save įtikinti, kad pagaliau įsimylėjau, bet kitą dieną persigalvodavau".

Susan Cheever, kuriai taip pat teko suprasti, jog padėtis darosi nevaldoma, šia subtilia tema parašė knygą „Troškimai: Kur seksas kertasi su priklausomybe". Moters nuomone, esama šiokios tokios painiavos dėl terminų.

„Jei ir yra skirtumas tarp priklausomybės nuo meilės ir priklausomybės nuo sekso, tai aš to skirtumo tikrai nežinau", - teigė Cheever. „Žmonės mėgsta sakyti, kad jie per dažnai ir per greitai įsimyli. Tačiau negi jie mėgina kažką apgauti, kad su tais žmonėmis nesimylima? Žinoma, priklausomybė nuo meilės skamba kur kas gražiau".

Savo knygoje Cheever prisimena laikus, kuomet kiekvienas pasitaikęs vyras jai buvo medžioklės taikinys. Jos sąskaitoje trys vedę vyrai ir motinos onkologas. „Kai tik jausdavausi blogai, rasdavau vyrą, padėdavusį atsikratyti bejėgiškumo ir skausmo". Tuomet moteris negalvojo, kokių pasekmių tai gali turėti jos šeimai. „Svetimauti lygiai taip pat pavojinga kaip vairuoti išgėrus".

Už viso to slypi gana niūrūs motyvai. „Mano tėvai kaip įmanydami stengėsi mane įtikinti, jog esu negraži ir niekada nesusirasiu vyro. Galbūt visą tą laiką stengiausi įrodyti, jog jie buvo neteisūs. Tačiau sustoti jau nebegalėjau. Viską apsunkina tai, kad mūsų kultūra tokią priklausomybę toleruoja. Manau, jog tai gali pridaryti daugiau netiesioginės žalos nei narkomanija ar alkoholizmas", - sako Cheever.

Serrattui visa tai puikiai pažįstama. „Pacientės moterys trokšta intymumo", - teigia specialistas. „Gundymai ir seksas - tik priemonės artumo jausmui generuoti. Gavusios tai, ko norėjo, tokios moterys išsigąsta ir pradeda naują medžioklę".

Serrattas tikina, jog tokių moterų mąstysenoje esama dvilypumo. Viena vertus, jos trokšta intymumo. Kita vertus, pasąmonėje jo be galo bijo. Anot specialisto, tokios moterys savęs nevertina ir labai bijo, kad kas nors pažins jų tikrąjį „aš". „Vyruose jos ieško tik pačių paviršutiniškiausių savybių, nes jas gundo tik fantazija".

Fantazija vos nesugriovė gyvenimo ir 38-erių dviejų vaikų motinai Justine. Ji aštuoniolika metų pragyveno santuokoje su turtingu verslininku. Aplinkiniai porai pavydėjo laimingos santuokos, tačiau Justine gyveno dvigubą gyvenimą: ji turėjo eilę romanų ir dėl jų beprotiškai rizikuodavo.

„Buvau visiškai priklausoma", - prisimena Justine. „Kiekvienas vyras man leisdavo savaip išreikšti savo seksualumą. Mylėtis su savo vyru man darėsi nuobodu".

Netgi dukros - šiandien vienai penkeri, kitai septyneri - nebuvo pakankamas veiksnys elgesiui pakeisti. „Kartą pasakiau auklei, jog einu aplankyti mokyklos laikų draugės ir grįšiu vėlai vakare. Sėdau į ,,Eurostar" ir iškeliavau į Paryžių. Atgaliniai traukiniai buvo atšaukti. Tuomet tikrai išsigandau. Buvau kitoje šalyje ir niekas apie tai nežinojo. Dukros laukė, kol mama jiems prieš miegą paskaitys pasaką. Paskambinau ir pamelavau, jog esu išgėrusi, todėl grįšiu rytoj".

Būtent gėrimas paskatino Justine ieškoti pagalbos. „Ironiška, tačiau mano vyras pradėjo galvoti, jog aš esu alkoholikė. Apie kitus vyrus jis net neįtarė. Tik metusi gerti supratau, jog turiu rimtų problemų su seksu".

„Intymumo troškimas yra dažnai susijęs su alkoholiu", - tikina Style‘s žurnalistė Sally Brampton. „Moterims priklausomybė nuo sekso yra tam tikra savęs prievartavimo forma. Tai susiję su pasitikėjimo savimi stoka ir nesugebėjimu užmegzti rimtų santykių. Per daug sekso su per daug skirtingų žmonių galiausiai iškreipia žmogaus tapatumą".

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Jei jaučiate, kad turite tokių problemų - mums pakeliui.

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai