To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Pacientė pilte apipila gydytoją savo nusiskundimais...

Pacientė pilte apipila gydytoją savo nusiskundimais. Gydytojas padeda į šalį stetoskopą ir sako:
- O dabar prašau iškišti liežuvį ir laikyti tol, kol parašysiu receptą.

  • Planuodamos nėštumą pradėkite gerti folio rūgštį. Ją reikia gerti kelis mėnesius prieš nėštumą ir nėštumo metu – bent tris mėnesius.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Kasmet gimsta 130 mln. vaikų. PSO duomenimis, apie 8 mln. miršta vaikystėje. Apie 8 tūkstančius miršta kasdien dėl nepakankamos mitybos ar nekokybiško maisto.

Tėvai nėra tikri, ar įsigyjamas žaislas vaikui yra saugus

Atsižvelgiant į žiniasklaidoje pateikiamą informaciją dėl prekybos nekokybiškais žaislais Lietuvoje, vaiko teisių apsaugos kontrolierės Rimantės Šalaševičiūtės iniciatyva buvo atliktas tyrimas dėl galimo vaiko teisių pažeidimo.

Atliekant tyrimą, iš atsakingų institucijų gauta informacija patvirtino iškeltos problemos aktualumą. Vien Valstybinėje vartotojų teisių apsaugos tarnyboje per 2007 metus buvo išnagrinėta 19 bylų, o per 2008 metų pirmuosius du ketvirčius - 8 bylos dėl nesaugių žaislų ir paskirtos baudos gamintojams bei platintojams.

Vaiko teisių apsaugos kontrolierės gautais duomenimis, Lietuvos rinkoje 2007 m. iš nustatytų pavojingų gaminių, daigiau nei 50 proc. sudarė būtent žaislai.

Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos prie Ūkio ministerijos 2008 metais atliktų patikrinimų duomenimis, iš 1400 tipų žaislų - 421 tipo žaislai neatitiko keliamų saugos ir kitų reikalavimų. Pastebėtina, jog 91 (6,5 proc.) atveju nebuvo pateikiama naudojimo arba surinkimo instrukcija.

Vadovaujantis nustatytais reikalavimais, naudojimo instrukcijos privalo būti pateikiamos tik kai kuriems žaislams, tokiems kaip sūpynės, funkciniai žaislai, dviratukai ir pan., nes tai susiję su žaislo sauga, o kitų žaislų naudojimo instrukcijų nebuvimas, deja, vertinamas tik kaip nerimtas pažeidimas. Vertinant žaislų saugos reikalavimus, minėtos inspekcijos laboratorijoje išbandžius 78 žaislus - tik 19 žaislų atitiko saugos reikalavimus, 30 - ties pavadinimų žaislai paskelbti pavojingais ir pašalinti iš rinkos.

Ne mažiau nustebino ir tai, jog 2008 metais Valstybinėje ne maisto produktų inspekcijoje tęsiant "Ftalatų žaisluose saugos tikrinimo programą", atliktų tyrimų pagrindu iš 18 išbandytų žaislų - keliamų reikalavimų neatitiko 13 tipų žaislai. Šios inspekcijos sprendimu iš rinkos teko pašalinti 7 žaislus, dar 7 žaislus pašalino įmonės savanoriškai.

Aplinkybė, kad vaikų žaislų saugumas kelia pagrįstų abejonių patvirtina ir tai, jog Valstybinėje ne maisto produktų inspekcijoje iš 2008 metais gautų 10 vartotojų skundų 7 pasitvirtino.

Vaiko teisių apsaugos kontrolierė atlikto tyrimo pagrindu atkreipė dėmesį, jog sprendžiant šią problemą, svarbu griežtinti gamintojų ir platintojų atsakomybę už pavojingų produktų pateikimą į rinką, kas jau yra numatoma parengtame Produktų saugos įstatymo pakeitimo įstatymo projekte.

Taip pat vaiko teisių apsaugos kontrolierė atkreipė dėmesį, jog šiuo metu Europos Sąjungos institucijose svarstomas Žaislų saugos direktyvos projektas, kuriuo bus siekiama užtikrinti, kad žaislai nekeltų jokio pavojaus sveikatai arba kad nekiltų rizika susižeisti, o direktyvos nuostatas Lietuvai teks įgyvendinti.

Vaiko teisių apsaugos kontrolierės nuomone, tėvai, pirkdami žaislus, turi būti užtikrinti, kad rinkoje esantis žaislas yra saugus vartoti jų vaikams, todėl būtina aktyviau organizuoti vartotojų švietimą žaislų saugos, jiems keliamų reikalavimų, vartotojų teisių klausimais.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai