To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Tuoj papasakosiu anekdotą apie...

Tuoj papasakosiu anekdotą apie sklerozę! Jei tik prisiminsiu...

  • Jei nėščioji jaučiasi gerai bei valgo sveiką ir visavertį maistą, jokių maisto papildų geriau nevartoti (išskyrus folio rūgštį). Maisto papildai, net ir skirti nėščiosioms, gali ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Moterys nuo 20 iki 30 m. turėtų būti apžiūrimos gydytojo kas du metai, nuo 40 m. – kasmet.

Sveikas maistas: reikia būti atidiems

Vartotojų teisių gynėjai sako, kad prekybininkai, išskirdami „sveiko maisto" lentynas, sumaniai apgaudinėja pirkėjus.

Siūloma tuo susidomėti Konkurencijos tarybai. Prekybininkai pripažįsta, kad „sveiko maisto" sąvoka - patraukli rinkodarai, tačiau ginasi jokiu būdu neklaidinantys pirkėjų.

Štai viename prekybos tinkle „sveiko maisto" linija buvo sukurta prieš 5 metus. Lentynos su tokiu užrašu tęsiasi šalia lentynų su ekologiškais produktais. Pirkėjai sako nesigilinantys, kas kur parašyta.

„Man rodos - tai tas pats. Čia tai tik tai žodžių žaismas. Tačiau aš stengiuosi tokius produktus pirkti - vaikams, kad kuo geriau, kad sveikesnis maistelis būtų", - LTV „Panoramai" sakė viena pirkėja.

Vartotojų teisių gynėjai priekaištų dėl ekologiškų produktų lentynų neturi, tačiau jiems kliūva atskiros „sveiko maisto" lentynos. Mat tie patys produktai vienuose tinkluose yra prie „sveiko maisto", o kituose - ne.

„Tai rodo, kad iš esmės kiekvienas prekybininkas sprendžia pats, ką priskirti sveikam maistui. Bet tų kriterijų vartotojams neatskleidžia ir nepaaiškina. Žmonės yra tiesiog klaidinami ir ta „sveiko maisto" lentynų sąvoka galbūt daugiau naudojama kaip rinkodaros priemonė pirkėjams pritraukti", - sako Zita Čeponytė, Vartotojų instituto prezidentė.

Prekybininkų teigimu, produktus į „sveiko maisto" lentynas padeda atrinkti mitybos specialistai. Daugiausia tai produktai, skirti ypatingų poreikių pirkėjams, pvz., sergantiems diabetu.

„Sukoncentruojame į vieną vietą, kad pirkėjas nevaikščiotų po visą prekybos centrą, ieškodamas, sakykim, produktų be cukraus, o tiesiog žinotų, kad čia yra tokios lentynos. Mes tikrai nesistengiame klaidinti vartotojo", - teigia Viktorija Jakubauskytė, „Maximos LT" atstovė ryšiams su visuomene.

Prekybininkai sako jau pajutę, kad dėl infliacijos keičiasi pirkėjų krepšelis, tačiau „sveiko maisto" esą nuperkama vis daugiau - maždaug procentas nuo viso pardavimo.

Vartotojų teisių gynėjai sako, kad būtent tai ir baugina, nes žmonės perka, o teisinio apibrėžimo, kas tas „sveikas maistas", nėra. Šią sąvoką parduotuvėse esą išvis reikėtų uždrausti.

Prekybininkai sutinka tik dėlto, kad reikia paviešinti, pagal ką atrenkamos prekės į „sveiko maisto" lentynas, ir žada tai padaryti. Konkurencijos taryba skundų dėl teiginių „sveikas maistas" ar jo reklamos sako negavusi.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai