To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Atbėga žmogelis pas gydytoją...

Vakaras. Atbėga žmogelis pas gydytoją. Jam į kaktą šakutė iki galo įsmeigta.
- Gydytojau, padėkite!- šaukia žmogelis išsigandęs.
- čiuožk iš čia!- apšaukė vargšelį gydytojas,- mano darbo laikas baigėsi.
 - Na gydytojau, jus gi terapeutas, jus privalote man padėti...

  • Jeigu profilaktiškai vartojate vaistažolių arbatas, jomis nepiktnaudžiaukite ilgai. Gerkite kuo įvairesnes ir kuo trumpesnį laiką.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Menstruacijų laikas – jei mėnesinės prasidėjo iki 12 m. ir baigėsi po 50 m. rizika susirgti krūties vėžiu truputį padidėja.

Ūkininkų turgeliai stiprina pasitikėjimą lietuviška produkcija

Šių metų sausio 21 d. Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje vyko pasitarimas su žemės ūkio kooperatyvo „Lietuviško ūkio kokybė" atstovais. Šis savarankiškai išsilaikantis kooperatyvas, įsteigtas pačių ūkininkų, administruoja mobiliuosius ūkininkų turgelius. Pasitarimas surengtas siekiant aptarti šios prekybos rezultatus bei vystymosi perspektyvas. Praėjusių metų sausio 21 dieną pradėjo veikti pirmasis mobilus ūkininkų turgelis Vilniuje, Lazdynų mikrorajone.

„Mūsų šalies smulkiesiems žemės ūkio produkcijos gamintojams ir ūkininkams sudaromos palankios sąlygos realizuoti savo užaugintus ar pagamintus maisto produktus turgavietėse ar mugėse. Ūkininkai be problemų gali prekiauti pienu ir jo produktais, sūriais, kiaušiniais, paukščiais, mėsos gaminiais, vaisiais ir daržovėmis, nes reikalavimai jiems nėra sudėtingi. Tokios prekyboskonkurencijos mastai nedideli, tačiau laimi vartotojai, turėdami daugiau galimybių pasirinkti natūralius, tradicinius lietuviškus maisto produktus. Per metus laiko įsteigtos 44 tokio tipo turgavietės, kuriose prekiauja išskirtinai patys ūkininkai, ūkių darbuotojai ar patvirtintos tautinio paveldo įmonės", - teigė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Kazimieras Lukauskas.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba 2004 metais patvirtino prekybos turgeliuose taisykles. Dabartiniu metu prekyba labai griežtai reglamentuota 2009 m. Žemės ūkio ministerijos rekomendacijų aprašu „Dėl prekybos viešosiose vietose". Pagal šį aprašą prekyba su verslo liudijimais ar patentais negalima. Mobiliuose ūkininkų turgeliuose gali prekiauti tik viešosios įstaigos „Ekoagros" patvirtinti ekologiškų produktų augintojai, ūkininkai arba tautinio paveldo įmonės. Turgeliai turi didelį pasisekimą tarp miesto gyventojų, todėl apsukrūs perpardavinėtojai bando prisišlieti prie šių prekyviečių. Tokiais atvejais patys turgelių prekiautojai informuoja administruojantį kooperatyvą ar Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą, ir nelegalūs prekeiviai būna operatyviai išprašomi.

Kooperatyvo „Lietuviško ūkio kokybė" direktorius Mindaugas Maciulevičius pasidžiaugė per pirmuosius metus nusistovėjusiu sėkmingu bendradarbiavimu su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba. „Tik abipusiai, pastoviai bendraujant ir keičiantis informacija, pavyko išspręsti daugybę problemų. Tiesioginė prekyba nėra verslas, greičiau tai pagalba ūkininkams, tradicijų atgaivinimas, leidžianti sustiprinti ryšius tarp kaimo ir miesto, taip pat ekonominės krizės sąlygomis skatinti smulkiuosius ūkininkus plėtoti savo veiklą. Be abejonės, ši prekyba turėtų būti vystoma plačiau. Lietuvos mastu yra tik apie 60 pastovių prekeivių ir per 200 sezoninių, mobilūs turgeliai veikia tik didžiuosiuose miestuose - Vilniuje ir Kaune", - komentavo M.Maciulevičius.

Kooperatyvo vadovo teigimu, jų įmonė ne tik dalyvauja patikrinimuose kartu su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriais bei savivaldybių atstovais, bet ir vyksta į ūkius, dalinasi patirtimi, padeda ūkininkams diegti savikontrolės sistemas, konsultuoja juos įvairiais klausimais, kontrolinius pieno mėginius pristato VĮ „Pieno tyrimai". Pasak M. Maciulevičiaus, tarpusavio supratimas, maisto saugos, temperatūrinių režimų ir higienos taisyklių laikymasis leido per pirmuosius metus ne tik išvengti rimtesnių problemų ar ligų protrūkių, bet ir padėjo ūkininkams patobulinti prekybos sąlygas, praplėsti parduodamų gaminių asortimentą.

Vilniaus miesto valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba 2009 metais Vilniuje veikiančiuose 19-je mobiliųjų turgelių atliko 26 patikrinimus. Turgelių įsikūrimo pradžioje tikrintojai nustatė įvairių smulkių pažeidimų, tačiau šios prekybos sąlygos buvo labai sparčiai gerinamos. Vasaros pradžioje ūkininkai, prekiaujantys greitai gendančiais maisto produktais, turėjo šaldymo įrenginius, buvo laikomasi temperatūrinių režimų reikalavimų, automobiliuose buvo įrengtos plautuvės rankoms plauti. Patikrinimų metu buvo nustatyta ženklinimo pažeidimų, nebuvo nurodyti tinkamumo vartoti terminai, matomoje vietoje nebuvo informacijos, iš kokio ūkio produktai ir kt. Tikrinimų metu Vilniaus miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai netaikė nuobaudų, o nurodė šalintinus trūkumus, kuriuos prekeiviai geranoriškai stengėsi kuo greičiau likviduoti. Tokio abipusio s upratimo dėka per pirmuosius metus buvo pasiekti labai geri rezultatai. Pastarųjų tikrinimų metu pažeidimų beveik nebuvo nustatyta.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba atkreipia vartotojų dėmesį, kad mobiliuose ūkininkų turgeliuose prekiaujantys asmenys turi dėvėti chalatus ar būti prisisegę ženklus su išskirtine simbolika - obuoliu. Šiuo ženklu taip pat ženklinami ir parduodami produktai. Obuolio simbolis parodo, kad parduodami produktai yra užauginti ar pagaminti Lietuvos ūkiuose, ir už juos garantuoja žemės ūkio kooperatyvas „Lietuviško ūkio kokybė".

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai