To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Ateina pacientas pas gydytoją su likeriu, saldainiais...

Ateina pacientas pas gydytoją su likeriu, saldainiais, gėlėmis. Sako:
- Gydytojau, norėjau atsidėkoti Jums, kad taip manimi rūpinotės...
Gydytojas pasižiūri...
- Nu čia dabar! Kas jums leido mano pinigus išleist?!

  • Nėščioji turi kuo daugiau būti gryname ore. Tai jos kūdikiui padės išvengti rachito.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Pasaulinio onkologinių ligų sergamumo ir mirštamumo registro duomenimis, 2002 metais persistuojanti ŽPV infekcija sukėlė apie 500 000 gimdos kaklelio vėžio atvejų.

Seniausia pasaulyje Biblija jau pasiekiama internete

Straipsnio šaltinis: 
www.lrt.lt
Biblija internetu.jpg

Codex Sinaiticus, seniausia žinoma krikščioniškoji Biblija, šį pirmadienį tapo prieinama interneto vartotojams.

Šis rankraštis rastas Sinajaus dykumoje Egipte esančiame vienuolyne daugiau kaip prieš 160 metų. Ranka rašytas Codex Sinaiticus apima dvi knygas, kurios nepriklauso oficialiajam Naujajam Testamentui ir mažiausiai septynios knygos, kurios neįtrauktos į oficialų Senąjį Testamentą. Naujojo Testamento knygos pateikiamos skirtingu eiliškumu.

Jose palikta daugybė ranka darytų pataisymų - kai kurie jų padaryti praėjus daugiau kaip 800 metams nuo pradinio teksto užrašymo, teigia Biblijos talpinimo internete projekte dalyvavę mokslininkai. Šie pataisymai savo pobūdžių įvairūs - nuo vienos raidės pakeitimo iki ištisų sakinių įterpimo.

Be to, trūksta kai kurių mums žinomų ir labai svarbių fragmentų, įskaitant eilutes, aprašančias Jėzaus prisikėlimą.

Britų bibliotekos projekto kuratorius Juanas Garcesas sako, kad tas faktas, jog senovinis tekstas nėra visiškai toks pats kaip ir šiuolaikinis, neturėtų kelti nuostabos, mat Biblija metams bėgant buvo nuolat kuriama ir keičiama.

„Biblija, kaip žmones įkvepiantis tekstas, turi savo istoriją, - J. Garcesas teigė CNN žurnalistams. - Žinoma, yra su tuo susijusių teologinių klausimų. Kiekvienas dabar tai gali tyrinėti savarankiškai".

„Tyrinėtojai norės ją apžiūrėti ir analizuoti labai detaliai. Specialiai jiems sukurtoje ypač detalizuotoje svetainėje numatytos palengvinančios funkcijos, tokios kaip teksto paieška, galimybė pažymėti žodžius", - sako mokslininkas.

Jis taip pat priduria, kad „tai skirta ne tik tyrinėtojams, o iš tiesų plačiai auditorijai, nes žmonės yra smalsūs ir jie tikrai vertina tokius dalykus".

Codex Sinaiticus buvo parašytas maždaug ketvirtojo amžiaus viduryje. Tuo metu krikščionių bendruomenėse nebuvo visuotinai priimto sutarimo, kurias knygas reikėtų laikyti patikimomis.

Biblija rasta Šv. Katerinos vienuolyne Sinajaus dykumoje, kur 1844 metais keliaujantis tyrinėtojas Constantine`as Tischendorfas suprato jos reikšmingumą, ir tuoj pat dalį rankraščio pasiėmė su savimi, aiškina J. Garcesas.

„Constantine`as Tischendorfas nuolat ieškojo senovinių manuskriptų, todėl jis sugebėjo įvertinti jo amžių ir vertę, - pasakoja mokslininkas. - Constantine`as pluoštą puslapių nugabeno į Vokietiją tikėdamasis juos publikuoti. Į vienuolyną papildomų puslapių jis grįžo 1853 ir 1859 metais. Paskutiniosios kelionės metu jis pasiėmė 694 puslapius, kurie atsidūrė Sankt Peterburge, Rusijoje.

Sovietų valdžia 1933 metais nusprendė juos parduoti, taip tikėdamasi surinkti lėšų traktoriams ir kitai žemės ūkio technikai pirkti.

Didžiosios Britanijos vyriausybė puslapius įsigijo už 100 tūkstančių svarų - pusė šios sumos buvo surinkta iš visuomeninių rėmėjų. Šį įvykį Garcesas įvardija kaip viena iš pirmųjų lėšų surinkimo kampanijų Didžiosios Britanijos istorijoje. Filmuota to meto medžiaga įamžino minias žmonių, norinčias pamatyti rankraštį, kuris buvo laikomas nacionaline vertybe.

Nors dabar Biblijos internetinė versija yra surinkta į vieną knygą, realiame pasaulyje ji tebelieka išskaidyta dalimis. Didžioji dalis yra Londone. 86 puslapiai saugomi Leipcigo universitete (Vokietija), 12-os puslapių dalys saugomi Rusijos Nacionalinėje Bibliotekoje Sankt Peterburge, 24 puslapiai ir 40 fragmentų tebesaugomi Šv. Katerinos vienuolyne, kuriuos vienuoliai rado šiaurinėje pastato sienoje 1975 metų birželį.

Rankraštyje graikų kalba surašyta krikščioniškoji Biblija; ji taip pat apima seniausia pilną Naujojo Testamento kopiją. Vatikane saugoma Biblijos kopija apytiksliai datuojama tuo pačiu periodu.

Egzistuoja ir senesnės atskirų krikščioniškosios Biblijos dalių kopijos, tačiau jos nesudaro išbaigto teksto. Codex Sinaiticus taip pat apima didžiumą Senojo Testamento, kurį perėmė ankstyvieji graikiškai šnekantys krikščionys.

Ši dalis taip pat apima knygas, neįtrauktas į hebrajų Bibliją ir pagal protestantų tradicijas laikomas neautentiškomis (nepatikimomis), tokias kaip 2 Esdraso, Tobito, Juditos, 1 ir 4 Makabėjų, Išminties ir Siracho knygos. Naujojo Testamento dalis apima Barnabo raštą ir Hermo raštą.

Iki šiandien išlikęs Codex Sinaiticus susideda tik iš šiek tiek daugiau kaip 400 didelių pergamento (tam tikru būdu apdorotos gyvulio odos) lapų, kurių kiekvieno matmenys 380 ir 345 mm.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai