To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Trys taisyklės kaip išsaugoti sveikus dantis...

Trys taisyklės kaip išsaugoti sveikus dantis:
1 Du kartus per dieną valytis dantis.
2 Du kartus per metus lankytis pas dantistą.
3 Nekišti nosies kur nereikia...

  • Valgykite liesus pieno produktus. Juose daug netukinančių baltymų ir nėra sočiųjų riebalų, kurie tukina ir kenkia kraujagyslėms.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Smegenys sudaro tik 3 proc. žmogaus kūno masės, tačiau jos sunaudoja šeštadalį visos kūno energijos.

JAV pasienyje išaugo stomatologų miestas

Vis daugiau amerikiečių dantų gydytis patraukia į pigesnes paslaugas siūlančią Meksiką. Pasiūlymai prasideda vos kirtus sieną, skelbia „The Chicago Tribune".

„Atsiprašau, pone",- laužyta anglų kalba prabyla prisėlinęs meksikietis. „Ieškote gero dantisto?"

„Jau radau", - atsako žilstelėjęs amerikietis.

Mažytis Meksikos miestelis greta JAV sienos nejučia tapo medicininio turizmo centru. Plastinių veido operacijų amerikiečiai vyksta darytis į Kostą Riką, širdies operacijų - į Indiją. Meksikai pavyko tapti stomatologinio turizmo centru.

Los Algodonese gyvena keturi tūkstančiai žmonių. Jiems tenka net 350 stomatologų, tačiau jie laukia visų pirma ne vietinių pacientų, o atvykėlių iš šiaurės. Į Los Algodonesą dantų gydytis žmonės traukia net iš Čikagos, ir nesunku suprasti, kodėl. Paslaugos čia maždaug 70 procentų pigesnės nei JAV.

Tiesa, JAV sveikatos apsaugos organizacijos įspėja, jog gydydamiesi Meksikoje amerikiečiai smarkiai rizikuoja, kadangi nieko panašaus į JAV veikiančią pacientų teisių apsaugos sistemą šioje šalyje nėra.

Carlui Zeutziusui iš Viskonsino šie įspėjimai nė motais. Danties implantas čia jam atsiėjo keturis kartus pigiau nei būtų kainavę gimtinėje.

„Norėčiau padėti JAV ekonomikai, tačiau taip pat norėčiau nebūti apiplėšinėjamas",- teigė Arizonoje žiemas leidžiantis amerikietis.

Ne vieną dešimtmetį Los Algodonese praktikuojantys stomatologai pasakojo, jog prieš du dešimtmečius jų profesijos atstovų čia tebuvo kelios dešimtys, o medicininio turizmo apraiškos buvo tik atsitiktinės.

Tačiau medicininių paslaugų kainoms JAV augant, stomatologų miestas sulaukė vis daugiau svečių. Prie to prisidėjo ir Arizonos valstijos sėkmė pritraukiant pensininkus ir šiltesnėse vietose žiemas mėgstančius praleisti amerikiečius.

Tikras stomatologijos bumas mieste prasidėjo prieš pat naujojo tūkstantmečio pradžią.

Šiandien Los Algodonese veikia 160 stomatologijos kabinetų, kuriuose darbuojasi maždaug 350 dantistų. Nors miesto gatves puošia ir nemažai akių specialistų priimamųjų iškabų, stomatologijos verslas yra tikrasis miesto variklis.

Iš to pelnosi ir JAV verslininkai. Štai Finikso kompanija „Dayo Dental" amerikiečius į Los Algodonesą nuveža ir parveža autobusais.

Verslas plečiasi ir kitomis kryptimis. „TLC Dental" stomatologijos kabinetas Los Algodonese atidarė nedidelį viešbutį, kuriame pacientai gali pernakvoti.

Neseniai atlikta apklausa parodė, jog 40 procentų amerikiečių vyktų gydytis į kitą šalį, jei panašios kokybės paslaugų kaina būtų dvigubai mažesnė.

Ekspertai tvirtina, jog JAV sveikatos apsaugos paslaugų kainos išaugo dėl itin aukštų draudimo kainų. Anot Arizonos stomatologų asociacijos vadovo Kevino Earlo, tokios kainos yra būtinos siekiant sukurti sistemą, leidžiančią pacientui apsiginti nuo neetiškų ir nekompetentingų medicininių paslaugų.

Earlas pasakojo, jog Meksikos stomatologų klaidų taisymas yra Arizonos specialistų kasdienybė. Anot jo, amerikietiškų paslaugų kokybė yra nepalyginamai aukštesnė.

„Mūsų dantistai pacientais rūpinasi ir imasi visų įmanomų saugumo priemonių",- tvirtino asociacijos vadovas.

Su tokiais Arizonos stomatologų vertinimais nesutinka Los Algodonese dirbantis specialistas daktaras Carlosas Rubio. Anot jo, daugelis šio miesto stomatologų siekia pasiūlyti itin kokybiškas paslaugas žymiai mažesne kaina. Amerikoje mokslus baigusio stomatologo kabinete įrengta moderniausia dantų gydymo įranga.

Tiesa, Rubio pripažįsta, jog palankia Los Algodoneso pozicija siekia pasinaudoti vis daugiau šarlatanų.

„Tačiau taip yra visur: Londone, Kanadoje, Čikagoje. Kur benuvyksi, visur yra gerų, vidutiniškų ir blogų dantistų. Ta pati situacija ir pas mus", - aiškino daktaras Rubio. „Mane liūdina tai, jog nemažai verslininkų siekia greitų pinigų, netaiko aukštų kokybės ir saugumo standartų ir tokiu būdu teršia gerą Los Algodoneso reputaciją".

Kate Clair, viena iš daugelio Rubio pacienčių iš JAV, tikino, jog pirmą kartą į Meksiką dantų gydytis ji atvyko tik draugų verčiama, tačiau šiandien Rubio paslaugas rekomenduotų kiekvienam.

„Tiesą sakant, su tokia aukšta kokybe JAV susidūrusi nesu", - prisipažino amerikietė.

„Manau, absurdiška yra tai, kad mūsų sveikatos apsaugos kainos yra neprieinamos mums patiems", - konstatavo ponia Clair.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.
Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai