To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Gydytojas klausia jaunos medicinos sesers, stovinčios kampe ir labai nusiminusios...

Gydytojas klausia jaunos medicinos sesers, stovinčios kampe ir labai nusiminusios:
- Kas jums?
- Ak, daktare, truputį suklydau. Jūs liepėte padaryti vieną injekciją ligoniui Nr.12, o aš padariau dvylika injekcijų ligoniui Nr.1.
    

  • 80-iai proc. vyrų impotencijos atsiradimas paaiškinamas fiziologinėmis priežastimis ir signalizuoja apie rimtesnes ligas.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Kasmet gimsta 130 mln. vaikų. PSO duomenimis, apie 8 mln. miršta vaikystėje. Apie 8 tūkstančius miršta kasdien dėl nepakankamos mitybos ar nekokybiško maisto.

Viešas laiškas Lietuvos mokyklų pedagogams ir mokyklų vadovams

Gerbiami mokytojai ir mokyklų vadovai, kreipiamės į Jus tikėdami, kad vaikas ir jo ugdymas yra labai svarbūs Jūsų gyvenime, nes tik vaikus mylintis ir nuoširdžiai tikintis vaiko ugdymo svarba žmogus renkasi ir dirba pedagogo darbą.

Mokykla daugeliui vaikų yra saugi vieta, kur ugdomos visuomeninės ir sveikatos vertybės. Lankantys mokyklas vaikai yra sveikesni ir turi mažiau žalingų įpročių. Mokykla ir mokytojai padeda vaikams pasipriešinti visuomenėje vešančioms ydoms.

Kreiptis į Jus mus paskatino moksleivių tėvai, kurie išsakė savo susirūpinimą šiandien itin aktualiomis vaikų alkoholizacijos problemomis. Per pastaruosius 7 metus, 7-14 metų amžiaus vaikų, gydytų ligoninėse dėl intoksikacijos alkoholiu skaičius išaugo daugiau negu 17 kartų, t.y nuo 19 atvejų 2001 metais iki 329 atvejų 2007 -aisiais. Tą neabejotinai įtakojo pigi alkoholinių gėrimų kaina, nesukontroliuotas alkoholinių gėrimų pardavimas nepilnamečiams, agresyvi ir į jaunimą nutaikyta alkoholinių gėrimų reklama. Tam neabejotinai pasitarnavo ir augantis suaugusiųjų alkoholinių gėrimų vartojimas ir net nuostatos mokyti vaikus šeimose gerti „kultūringai".

Artėja svarbios mokiniams ir ugdymo įstaigoms šventės: šimtadienis, paskutinis skambutis ir išleistuvės. Vieša paslaptis, kad šių švenčių metu kai kuriose ugdymo įstaigose viešai vartojamas alkoholis. Tą mokytojai neretai daro kartu su savo auklėtiniais. Žinant, kad alkoholio vartojimas ugdymo įstaigose yra draudžiamas įstatymu, o vaikui draudžiama parduoti, nupirkti bei perduoti (nuo šių metų sausio 1 dienos nepilnamečiams draudžiama ir turėti alkoholinius gėrimus), alkoholio vartojimas ugdymo įstaigose mokiniams pirmiausia siunčia žinią, kad galima negerbti šalies įstatymų. Skaudžiausia, kad nepagarbą įstatymams pademonstruoja patys mokytojai, kurie linkę nuolat kartoti, kaip svarbu laikytis taisyklių ir tvarkos. Alkoholio vartojimas per mokyklos šventes ar kitas šventes, ypač per mokytojų jubiliejus, švenčiamus mokykloje, prisideda prie šiandien Lietuvoje gajos nuostatos, kad alkoholio nevartoja tik keistuoliai ir psichikos ligoniai, įtvirtinimo.

Todėl kreipiamės į Jus, tikėdamiesi Jūsų supratimo ir palaikymo. Jūs stengėtės išsaugoti ir ugdyti pamatines dvasines vertybes bei perduoti jas Jūsų ugdytiniams. Siekiant atkreipti dėmesį į pražūtingai augantį alkoholinių gėrimų vartojimą Lietuvoje, ir vis dažniau nuo to nukenčiančius vaikus, 2008 metai buvo paskelbti „Blaivybės metais". Šiais metais buvo pradėta daug svarbių darbų, siekiant, kad alkoholis būtų mažiau prieinamas ir kad visuomenė suvoktų alkoholio vartojimo žalą. Alkoholį vartojančiam vaikui yra žymiai didesnė rizika greičiau tapti nuo jo priklausomu. Priklausomybė nuo alkoholio sunaikina žmogaus sveikatą, kūną, asmenybę, sugriauna gyvenimą pačiam ir daugeliui jam artimų žmonių . Todėl alkoholiui ne vieta mokyklose, kuriose siekiam ugdyti sveikas ir stiprias asmenybes.

Taigi kreipiamės į Jus, prašydami nutraukti sovietmečiu į mokyklas atneštas alkoholio vartojimo tradicijas. Vaikai gyventi mokosi stebėdami suaugusiųjų elgesį, o matydami geriantį mokytoją ar gydytoją pradeda manyti, kad alkoholio vartojimas, net ir pažeidžiant įstatymą, yra visuotinė norma. Prašome Jus išgirsti ir atsiliepti į mokinių tėvų, Jūsų kolegų bei sveikatos specialistų raginimą ir išgyvendinti alkoholio vartojimą iš ugdymo įstaigų. Kviečiame Jus žengti pirmąjį žingsnį, pradėti keisti nusistovėjusias tradicijas ir šiemet visas šventes jūsų ugdymo įstaigose sutikti blaiviai. Negerkite alkoholio vaikams matant, negerkite alkoholio kartu su vaikais - jiems reikia jūsų žinių, supratimo, palaikymo, bet ne tylaus, o atviro pritarimo kūno ir proto nuodijimui.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai