To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Pacientas...

Pacientas:
- Daktare, kaimynai mane laiko išprotėjusiu todėl, kad aš mėgstu dešreles...
Gydytojas:
- Kokios nesąmonės! Aš taip pat mėgstu dešrele.
Pacientas:
- O, tada eikime pas mane! Aš parodysiu savo kolekciją!

  • Suteikdami pagalbą sušalusiam žmogui, netrinkite jo odos, nes suaktyvės kraujotaka paviršiuje ir šaltas kraujas iš odos nukeliaus į vidaus organus.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • 80-iai proc. vyrų impotencijos atsiradimas paaiškinamas fiziologinėmis priežastimis ir signalizuoja apie rimtesnes ligas.

Neteisėti mokesčiai perpildo kantrybės taurę

Valstybės neįgalumas kovoje su sveikatos priežiūros įstaigose įsigalėjusiomis neteisėtomis priemokomis vis labiau piktina pacientus. Kantrybė baigiasi ir ligonių kasų darbuotojams - jie ketina imtis radikalių priemonių prieš jas. Jei nelegalūs mokesčiai ir toliau bus imami, žadama, jog bus nutrauktos sutartys su tokiomis įstaigomis.

Pasiekė pergalę

Klaipėdietė Ala Jefimova pademonstravo, kad nesitaikstant su savavališkai įvestais mokesčiais galima pasiekti ir pergalę. "Reikia viešinti apie tokius atvejus ir aiškinti žmonėms, kad nebijotų pakovoti už savo pinigus", - šia mažyte pergale džiaugėsi klaipėdietė Ala Jefimova.

Ji papasakojo, kaip sausio 12 dieną atlydėjo savo tėvelį į vieną uostamiesčio sveikatos priežiūros centrą. Po to, kai slidžioje gatvėje parkrito, jam skaudėjo ir sutino ranka. Chirurgas, apžiūrėjęs ranką, išrašė siuntimą peršviesti ją rentgenu. Jis paaiškino, jog reikės užsiregistruoti ir sumokėti 10 litų.

Anot Alos, kabineto, priklausančio vienai iš uostamiesčio ligoninių, darbuotojos paprašė sumokėti tuos pinigus ir paklaustos, ar ligonių kasos nekompensuoja tos paslaugos net traumos atveju, pasakė, jog ne. Beje, rentgeno nuotraukos pasiimti jiems niekas nepasiūlė.

Sumokėję pinigus vėliau jie paskambino į Klaipėdos teritorinę ligonių kasą (TLK) ir sužinojo, kad pinigai už paslaugą paimti neteisėtai, nes ji kompensuojama iš ligonių kasos. Po to, kai nusiuntė skundus tos ligoninės vadovui ir Sveikatos apsaugos ministerijai, po kelių dienų, sausio 18-ąją, jų laukė staigmena.

Ala papasakojo, jog ligoninės atstovė į namus atvežė neteisėtai paimtus 10 litų ir raštišką tos įstaigos vadovo atsakymą. "Rentgenografijos paslauga, į kurią įeina rentgeno laborantės darbas nuotraukai atlikti, rentgenogramos atlikimas, gydytojo rentgenologo konsultacija, yra pacientams nemokama, nes už šią paslaugą apmoka teritorinė ligonių kasa. Tačiau atlikta rentgeno nuotrauka yra atiduodama pacientui, tampa jo nuosavybe ir tai yra apmokestinta, priklausomai nuo rentgeno filmo dydžio.
Nuotraukos atidavimas pacientui ir apmokestinimas patvirtintas vyriausiojo gydytojo įsakymu. Kadangi jūs rentgeno nuotraukos nepasiėmėte, 10 litų jums grąžinama. Apgailestaujame ir atsiprašome, kad mūsų darbuotojai jums nepaaiškino, kad mokestis yra už rentgeno filmą, o ne už rentgenografijos paslaugą, esmės", - teigiama atneštame rašte.

"Niekas mums net nepasakė, kad galiu pasiimti nuotrauką, pasakė, kad tyrimas mokamas, ir tiek, - pasakojo Ala. - Skelbimas, kad reikia mokėti 10 litų, vyriausiojo gydytojo nepatvirtintas, kabo ir ant kabineto durų. Manau, kad pinigai sąmoningai imami iš visų. Kalbėdama su vienu tame pastate dirbančiu gydytoju, išgirdau, jog įstatymai yra viena, o realybė - kas kita, todėl esą nereikia kreipti dėmesio, ką sako ligonių kasos."

Mokėjo už danties ištraukimą

Ir 71 metų ponas Augustinas į redakciją kreipėsi labai pasipiktinęs. Jis papasakojo, jog nuėjęs pas savo odontologą turėjo pasirašyti kažkokį popierių, kad sutinka mokėti, - neva už danties nuskausminimą, pirštines, ir paklojo už tai 12,50 lito. Pakalbėjęs su kitais pacientais sužinojo, jog kai kurie už tą pačią procedūrą moka ir 20 litų.

Žmogus taip pat kreipėsi į Klaipėdos teritorinę ligonių kasą ir čia jam taip pat buvo patvirtinta, kad mokėti neturėjo. Beje, pinigų į namus pensininkui dar niekas neatvežė.
Klaipėdos TLK direktorius Alfridas Bumblys "Vakarų ekspresui" paaiškino, jog jei žmogus kreipėsi į tą odontologijos paslaugas teikiančią įstaigą, su kuria sudaręs sutartį pirminės sveikatos priežiūros centras, ir kuriame dirba jo šeimos gydytoja, paslauga jam turėjo būti suteikta nemokamai.

"Odontologams pagal tam tikrą įkainį mokame už kiekvieną prirašytą asmenį, todėl paslaugos jam turi būti suteiktos nemokamai. Žinoma, jei pacientas norės kokių daug brangesnių plombavimo medžiagų - tada jau turės sumokėti", - sakė A. Bumblys.
Tačiau Klaipėdos stomatologinės poliklinikos vyriausiosios gydytojos pavaduotoja Aldona Stančaitienė "Vakarų ekspresui" tvirtino, jog mokesčius odontologai ima visiškai "švariai", pagal sveikatos apsaugos ministro atskirais įsakymais sudarytą mokamų paslaugų sąrašą.

Tas sąrašas esą leidžia iš paciento imti mokestį už jam gydyti panaudotas vienkartines priemones ir medžiagas: pirštines, švirkštus, medicinines kaukes ir pan.
"Visa informacija yra iškabinta, tik pacientai nepaskaito iki galo. Ne paslaptis, kad už tai pacientai moka visose odontologinėse įstaigose", - sakė A. Stančaitienė.

Imsis radikalių priemonių

Klaipėdos TLK vadovas prisipažino, jog sveikatos priežiūros įstaigose išsikerojusi savivalė reikalaujant iš pacientų susimokėti už paslaugas, apmokamas iš ligonių kasų, perpildė kantrybės taurę.

Tai verčia imtis radikalių priemonių - skelbti gydymo įstaigoms ultimatumą: jei nelegalūs mokesčiai ir toliau bus imami, bus nutrauktos sutartys su šiomis įstaigomis.
Įstaigų vadovų aiškinimas, esą ligonių kasų mokamos sumos neatitinka realių paslaugos išlaidų, ligonių kasų atstovų nebetenkina: "Jei nesutinka su mūsų pateiktais įkainiais, tegul nesudaro sutarties. O jie pasirašo sutartį ir tuoj ima reikalauti už tyrimus priemokų."

A. Bumblys prisiminė, jog kadaise dėl šios problemos buvo kreiptasi į Ekonominių nusikaltimų tyrimų tarnybą, tačiau ši išgyvendinti neteisėtų priemokų nesiėmė - "negi aiškinsis, kas nuo ko paėmė 10 litų".


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai