To prevent automated spam submissions leave this field empty.

- Kiekvieną naktį aš vaikštau per miegus...

- Kiekvieną naktį aš vaikštau per miegus.
- Ar buvai pas gydytoją?
- Ne, aš nueinu tik iki artimiausių kaimynų.

  • Nevalgykite daugiau negu 3g druskos per dieną, nes didelis natrio kiekis kraujyje gali būti viena iš hipertenzijos priežasčių.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Butanas 2004 m. lapkritį tapo pirmąja valstybe pasaulyje, kurioje visiškai uždrausta prekyba tabako gaminiais. 2005 m. buvo uždrausta rūkyti.

Sudarant turtinius sandorius ketinama tikrinti psichiką

Sudarant turtinius sandorius siūloma iš asmenų, vyresnių nei 65 metų, reikalauti pažymos apie psichinę sveikatą.

Taip pat siūloma, kad sudarant minėtus turtinius sandorius privalomai dalyvautų ne mažiau kaip vienas liudytojas, patvirtinantis, jog sandoris sudaromas 65 metų ir vyresnio amžiaus asmens valia ir interesais.

Tokį Notariato įstatymo papildymo projektą Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Seimo narys Evaldas Jurkevičius.

Kadangi senyvo amžiaus asmenys yra viena labiausiai pažeidžiamų socialinių grupių, pataisą įregistravęs parlamentaras sako siekiantis gerinti jų interesų apsaugą ir šios apsaugos kokybę.

Pasak E. Jurkevičiaus, ilgėjant gyvenimo trukmei Lietuvoje, kasmet daugėja senyvo amžiaus žmonių, kurie serga psichikos ligomis.

"Vyresnio amžiaus žmonių psichikos sutrikimai skirstomi į organinius (juos sukelia pačių smegenų patologiniai pokyčiai) ir funkcinius. Funkciniai sutrikimai dažniausiai yra įvairūs emociniai sutrikimai, juos nulemia įvairūs senyvame amžiuje patiriami stresai.

Visų pirma - tai įvairios netektys.

Netenkama bendraamžių draugų ir pažįstamų, sutuoktinių. Netenkama buvusio statuso ar prestižo. Reikia susitaikyti su blogėjančia fizine sveikata, mažėjančiu savarankiškumu. Neretai tenka keisti gyvenamąją vietą, apsigyventi pas vaikus ar globos namuose, o tai dažniausiai yra labai sunku. Daug emocinės ir fizinės energijos pareikalauja prisitaikymas prie pokyčių. Dėl to padidėja jautrumas, atsiranda dirglumas, gali sutrikti miegas. Mažėja pakantumas, tolerantiškumas, gali padidėti agresyvumas. Vyresnio amžiaus žmonės tampa nepasitikintys, įtaresni, pasireiškia nuotaikų kaitos", - sako Seimo narys E. Jurkevičius.

Jo teigimu, vyresni žmonės neretai patiria daugiau išgyvenimų, gyvenimo sunkumų ir nepatogumų nei jauni ar vidutinio amžiaus žmonės. "Visa tai atsiliepia jų psichikos būklei, elgesiui, visaverčio bendravimo galimybėms", - sako politikas.

Šiuo metu notaras, jeigu fizinio asmens, kuris prašo atlikti notarinį veiksmą, veiksnumas kelia abejonių, gali pareikalauti pateikti gydymo įstaigos pažymėjimą apie sandorio dalyvio sveikatos būklę, liudijančią apie jo civilinį veiksnumą.

"Svarbu paminėti, jog notaras turi teisę pareikalauti medicininės pažymos, kai suabejoja fizinio asmens veiksnumu, tačiau imperatyviai Notariato įstatymas jo neįpareigoja", - sako E. Jurkevičius.

Civilinio kodekso 5.29 straipsnio nustatytu atveju notaras privalo tvirtinti testamentus, kai dalyvauja ne mažiau kaip du liudytojai. Notaras gali tvirtinti testamentus ir kitus sandorius dalyvaujant liudytojams, jeigu liudytojų dalyvavimo prašo testatorius arba sandorio šalis.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai