To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Beldimas į gydytojo kabineto duris...

Beldimas į gydytojo kabineto duris. Gydytojas:
- Įeikite.
Durys tyliai prasiveria ir tarpduryje pasirodo skeletas.
Gydytojas:
- Visada šitaip, tempia iki paskutinio ir tik tada ateina, o aš turiu gydyti.

  • Ar geriate pakankamai skysčių rodo bespalvis ir bekvapis šlapimas. Gerkite daugiau skysčių!

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Jaunesni nei 35 metų amžiaus asmenys, kurie patyrė širdies smūgį, bet toliau rūko, turi tris kartus didesnę riziką sirgti širdies ligomis nei tie, kurie neberūko.

Didelį piktybinį auglį medikai atakuoja mikrosferų dalelėmis

Kauno klinikų medikai pirmieji Lietuvoje savo pacientams pradėjo taikyti naują kepenų vėžio gydymo metodą. Jis tiksliai veikia naviką, kurio nebegalima operuoti, jį sumažina, o vaistai sukelia mažesnį šalutinį chemoterapijos poveikį.

Navikas gerokai sumažėjo

Vilkaviškyje gyvenanti Laimutė Ž. tapo pirmoji mūsų šalyje pacientė medikų, kurie tikisi įveikti toli pažengusį vėžį ir išsaugoti moters gyvybę iki kepenų transplantacijos.

„Tuomet, kai piktybinis navikas kepenyse yra didesnis nei trijų su puse centimetro, jo nebegalima operuoti. Nebetinka ir kiti iki šiol navikams gydyti taikyti metodai, juolab kai ligonis serga dar ir kepenų ciroze. Naujasis metodas suteikia didesnių galimybių kovoti su vėžiu", - įsitikinęs Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Gastroenterologijos klinikos vadovas profesorius Limas Kupčinskas.

Jo pacientės Laimutės balse skamba ir didžiulė viltis, ir nerimas.

„Nežinau, ar sulauksiu kepenų transplantacijos, nors labai norėčiau", - virpančiu balsu žodžius taria 54-erių moteris ir tvirtina, kad po modernios procedūros jaučiasi neblogai. - Kartais būna silpnoka, bet paguliu, ir praeina."

Tik tris dienas Laimutė praleido ligoninėje ir grįžo namo. Pasidarbuoja darže, gamina šeimai maistą - yra dirbusi valgykloje.

„Mūsų pacientei bus atliktas kontrolinis kompiuterinis pilvo organų tyrimas. Po to - dar trys navikinio židinio chemoembolizacijos procedūros, bet jau po pirmosios navikas gerokai sumažėjo", - su džiaugsmu gydymo planus komentuoja Gastroenterologijos klinikos gydytoja docentė Vitalija Petrenkienė

Sužinojo visai atsitiktinai

Laimutė susirgo prieš dvejus metus. Iš pradžių nieko blogo nejautė, tik kartais apimdavo nuovargis, mieguistumas. Pas gydytojus dėl to nėjo, galvojo, negalavimai praeis savaime.

Kartą Laimutės vyras pasijuto blogai ir ji palydėjo jį į polikliniką. Šeimos gydytojos nebuvo, ją pavadavo kita.

„Ta gydytoja dirstelėjo į mane ir paklausė, kaip aš jaučiuosi", - lemtingą susitikimą su medike įsiminė Laimutė.

Jos akys buvo pageltusios, veidas - taip pat. Tai pastebėjusi gydytoja pasiuntė moterį išsitirti kraują, vidaus organus.

„Atliko net kaulų čiulpų tyrimus, galvojo, kad man - vėžys. Mano teta nuo krūties vėžio mirė. Labai išsigandau ir nuliūdau, kad ir man taip bus - nebegalėsiu matyti, kaip anūkučiai auga. Nuo išgyvenimų pradėjau jaustis blogai, o iki tol net to gelsvumo nebuvau pastebėjusi", - pasakoja moteris.

Tik vėliau, po daugybės gydytojų konsultacijų, jai buvo diagnozuota kepenų liga - hepatitas C.

Virusas, cirozė, vėžys

„Kai pacientė atvyko pas mus, dėl hepatito C jau buvo išsivysčiusi kepenų cirozė. Ligonę gydėme antivirusiniais vaistais, jos sveikatą tikrinome kas pusę metų. Tokia yra šios ligos gydymo metodika", - aiškino docentė V.Petrenkienė.

Neseniai, per eilinę patikrą, atlikus ultragarsinį pilvo organų tyrimą ir kraujo tyrimą dėl kepenų vėžio, rastas jo židinys. Medikai tvirtina, kad jis atsirado staiga - kaip hepatito komplikacija.

Profesoriaus L.Kupčinsko teigimu, dviem trečdaliams ligonių, sergančių hepatito B ir C virusų sukelta kepenų ciroze, išsivysto vėžys. Jį galima išoperuoti tik esant pradinei stadijai.

„Kai vėžys yra antros ar trečios stadijos, tokios operacijos ligonis neatlaikytų, nors navikas ir mažas", - žino L.Kupčinskas.

Dvigubai didesnis efektas

Laimutė pradėta gydyti Lietuvoje dar netaikytu cirozės apimtose kepenyse esančio naviko gydymo metodu, Kauno klinikoms įsigijus specialiai pagamintų vaistų.

Metodo esmė - mažytės mikrosferų dalelės, profesoriaus L.Kupčinsko pavadintos rutuliukais, impregnuotos vaistais nuo vėžio. Į kraujagyslę, kuri maitina vėžinį naviką, įvedamas plonas kateteris ir per jį suleidžiami tie rutuliukai. Šią procedūrą Kauno klinikose Laimutei atliko invazinės radiologijos gydytojas mokslų daktaras Andrius Pranculis ir chemoterapeutas docentas Audrius Ivanauskas.

„Šitaip į naviką suleistų vaistų efektas yra dvigubas: mikrosferų dalelės užkemša smulkias naviko kraujagysles ir sukelia jo nekrozę. Pamažu išsiskiria vaistai ir atakuoja naviką", - aiškino profesorius L.Kupčinskas.

Anksčiau vaistai, suleisti į naviką, per kraują pasklisdavo po visą ligonio organizmą. Naviko kraujagysles užkemšančių spiralių būdavo suleidžiama atskirai.

Nauju metodu gydant kepenų vėžį ciroze sergantys ligoniai gali sulaukti kepenų transplantacijos. Metodas nėra labai brangus, bet jam atlikti reikia labai aukštos invazyvinio radiologo kvalifikacijos.

Net medikams trūksta budrumo

„Po procedūros reikėjo gulėti šešias valandas su svoriu ant kirkšnies, iš kur buvo įvestas kateteris. Bet tai yra niekis, lyginant su liga", - tokia vilkaviškietės Laimutės nuomonė.

Ji tik geru žodžiu mini Kauno klinikų medikus, žavisi gydytoja V.Petrenkiene.

„Gavau iš gydytojos žinutę, ką atsivežti, kai vėl važiuosiu į Klinikas. Akivaizdu, kad gydytoja nuolat galvoja apie savo pacientus", - gyrė V.Petrenkienę sunki ligonė.

Visą gyvenimą Laimutė buvo sveika, niekuo nesirgo. Tai - privalumas laukiant kepenų transplantacijos ir po jos.

„Man labai pikta, kad mane užkrėtė hepatito virusu", - griežtai taria ligonė.

Ji mano, kad tai atsitiko kraujo centre, nes buvo kraujo donore arba pas odontologus. Dabar moteris atidžiai stebi visus medikų veiksmus ir perspėja, kai mato elgiantis nesaugiai.

„Nuėjau pas odontologę. Ji išgręžė man dantį ir grąžtą padėjo į tą pačią dėžutę, kur kitos priemonės. O aš visur ir visada sakau, kad sergu hepatitu C ir su manimi reikia elgtis atsargiai. Nenoriu, kad nuo manęs užsikrėstų kiti, kad jiems tektų taip išgyventi", - susigraudina Laimutė.

Moteris pabrėžia, kad jai negėda prisipažinti, kad yra tokia ligonė, nes nori apsaugoti kitus, nors ir žino, kad kiti likimo draugai diagnozę slepia. Saugumo iš medikų reikalauja ir Laimutės dukra.

„Kartą iš anūkėlės medikė kraujuotomis pirštinėmis norėjo imti kraują, tai dukra kategoriškai užprotestavo ir neleido net artintis prie mergaitės. Medikė nustebo, teisinosi, kad pirštines privalo taupyti", - dar vieną situaciją papasakojo Laimutė ir pabrėžė, kad Vilkaviškyje labai daug žmonių serga hepatitu C.

Profesorius L.Kupčinskas atkreipia dėmesį, kad hepatitas C yra klastinga besimptomė liga. Ja užsikrečiama keliais būdais. Trečdalis ligonių yra tie, kurie iki 1994 m. buvo kraujo donorai arba kuriems buvo perpiltas kraujas. Iki to laiko hepatito C virusas nebuvo žinomas ir žmonės nukentėjo.

"Visi šie žmonės turėtų pasitikrinti, ar neserga hepatitu C. Turime labai paprastą ir nemokamą testą - tereikia atvykti į Kauno klinikas", - ragina profesorius L.Kupčinskas.

Vėžys

Pirminis kepenų vėžys dažniausiai, apie 70-80 proc. ligonių, būna lėtinių kepenų ligų - virusinio hepatito C, hepatito B vėlyva komplikacija. Ji dažnai diagnozuojama tik esant trečiai ar ketvirtai naviko stadijai. Vėžio registro duomenimis, 2008 m. Lietuvoje diagnozuota 111 naujų pirminių kepenų vėžio atvejų, iš jų 24 - trečios ir 37 - ketvirtos stadijos.

Cirozė

Tai lėtinė kepenų liga, kurios pagrindinės priežastys yra ilgalaikis piktnaudžiavimas alkoholiu, lėtinis hepatitas B ir hepatitas C. Sergant šia liga, kepenys sukietėja, jose veša jungiamasis audinys, kepenų ląstelės ima irti ir joms regeneruojant susidaro mazgai, suardoma normali kepenų struktūra ir kepenys negali vykdyti savo funkcijų.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai