To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Ar Ištekėjusi...

- Ištekėjusi?
- Taip. Du kartus.
- Vaikų turite?
- Taip, šešis: du nuo pirmo vyro , du nuo antro ir du mano pačios

  • Jei nėščioji jaučiasi gerai bei valgo sveiką ir visavertį maistą, jokių maisto papildų geriau nevartoti (išskyrus folio rūgštį). Maisto papildai, net ir skirti nėščiosioms, gali ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Prancūzijos, JAV ir Islandijos mokslininkai nustatė genomo sritį, kurio genai apsprendžia ar rūkantis asmuo sirgs plaučių vėžiu. Rūkymas sukelia devynis iš dešimties plaučių vėžio ...

Neįgaliesiems vietoj pinigų – arbata

Panevėžio neįgaliesiems telieka šokti ir dainuoti, o nuilsus - gurkšnoti arbatą. Tokią išeitį dėl menko finansavimo besiskundžiančioms neįgalių žmonių draugijoms pasiūlė miesto valdininkai. Neįgalieji tikina nebematantys savo ateities ir Savivaldybę kaltina abejingumu jų problemoms.

„Kaip neįgaliesiems išgyventi, jei neturim nė lito? Savivaldybė davė „bliūdelį", bet jo viduje - tuščia. Mūsų ateitis be ateities", - teigia miesto neįgaliųjų organizacijų vadovai. Tokia nuostatą negalią turintys žmonės išsakė į susitikimą pakviestiems valdininkams - vicemerei Zitai Kukuraitienei ir Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjui Viktorui Michailovui.

Iš miesto iždo neįgaliesiems šiemet atseikėta 50 tūkst. Lt. Didžioji dalis - apie 30 tūkst. Lt - skirta neįgaliųjų organizacijas glaudžiančiam pastatui Nevėžio g. išlaikyti, 13 tūkst. Lt išdalyta kitur įsikūrusioms neįgaliųjų draugijoms, likę pinigai palikti negalią turinčių žmonių šventei surengti.

„Negalit sakyti, kad negaunate finansavimo. Susirinkti, draugauti, bendrauti, arbatos išgerti didelių pinigų nereikia", - dėl kišenėse švilpiančių vėjų besiskundžiantiems neįgaliesiems dėstė Z.Kukuraitienė.

Lieka šokti ir dainuoti

Pasak Panevėžio neįgaliųjų draugijos pirmininkės Stanislavos Arbutavičienės, prieš dešimtmetį neįgaliesiems priekaištauta, esą šie tik šoka ir dainuoja. Dabar, pirmininkės nuomone, tik tokia galimybė ir tepaliekama.

„Turime Dienos užimtumo centrą, neįgaliesiems sudaryta galimybė ne tik dalyvauti įvairiuose būreliuose, bet ir čia atėjus išsiskalbti, nusimaudyti, pasitreniruoti. Juk mankšta visiems į sveikatą. Šiemet dar gavom 25 tūkst. Lt iš Neįgaliųjų departamento, bet kitąmet - nežinomybė", - pasakojo pirmininkė.

Tokie neįgaliųjų skundai vicemerę pribloškė.

„Čia maudytis? Kam tada reikalingas Socialinių paslaugų centras, miesto pirtis? Jūs pratinat savo žmones trauktis į kiautą, užuot neįgaliuosius integravę į visuomenę. O kas atsakytų, jei pas jus besimankštindamas žmogus mirtų? Kas jam pratimų programą sudaro?" - priekaištavo mero pavaduotoja.

Dar labiau Z.Kukuraitienė nustebo išgirdusi, kad Diabetikų draugija užsiima diabeto profilaktika - tikrina kraują, o „Ave, vita" organizacija atlieka masažą. „Kas atsakytų, jei žmogus per kraują kuo nors užsikrėstų? Medicinos paslaugas atlieka gydytojai. Taip visus iš eilės masažuojant ligoniui galima dar labiau pabloginti sveikatą", - baisėjosi vicemerė.

Prašo valytojos

Mero pavaduotojos perspėjimai apie gresiantį pavojų sveikatai žmonių neįtikino. Pasak neįgaliųjų, valdininkės pasiūlymas kreiptis į medicinos įstaigas - utopinis, mat iš neįgalumo pensijos gyvenantiesiems masažas ir kitos reabilitacijos paslaugos poliklinikoje būtų per didelė prabanga.

Išklausę valdininkės gąsdinimų organizacijų vadovai ėmėsi prašyti bent pagerinti buities sąlygas - skirti valytoją jas glaudžiančiam pastatui prižiūrėti. Anot neįgaliųjų, patalpų būklė - kone antisanitarinė: varvantys ir sulūžę čiaupai, netvarka tualetuose, trečius metus iš Savivaldybės neišprašoma nuo judesio įsižiebiančios lauko lempos.

Pasak vadovų, netgi neįmanoma prisikviesti santechnikų tualetams sutvarkyti. Esą Butų ūkio darbuotojai Savivaldybei priklausančių patalpų santechnikai tvarkyti pasiūlė kviesti privačius specialistus.

Vis dėlto tvarkyti neįgaliųjų organizacijų patalpų valytojos Savivaldybė neketina siųsti. Nesutariantiems, kam eilė plauti grindis ar valyti tualetus, Z.Kukuraitienė pasiūlė elementarią išeitį - sudaryti budėjimo grafiką.

Vicemerei prasitarus, kad Nevėžio g. po vienu stogu įsikūrusioms neįgaliųjų draugijoms gali tekti kraustytis į likviduojamo „Saulutės" vaikų darželio patalpas, vienas iš vadovų susirūpino, kas jo vadovaujamai draugijai apmokės 200 tūkst. litų, investuotų į pastato remontą.

„Jei nenorit kraustytis - gyvenkit čia ir toliau", - pareiškė Z.Kukuraitienė. Šiuo metu Panevėžyje veikia daugiau nei 30 neįgaliųjų draugijų. Pasak vicemerės, kitose savivaldybėse tokią gausybę būtų sunku rasti. Z.Kukuraitienės nuomone, vienintelė galimybė neįgaliųjų draugijoms išgyventi - jungtis.

 

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai