To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Egzaminas medicinos universitete, dėstytojas...

Egzaminas medicinos universitete, dėstytojas:
- Kodėl būtina užsimauti pirštines prieš operaciją?
Studentas:
- Kad nepaliktum pirštų antspaudų. Jie gali išduoti...

  • 80-iai proc. vyrų impotencijos atsiradimas paaiškinamas fiziologinėmis priežastimis ir signalizuoja apie rimtesnes ligas.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Rūkant ilgiau negu 20 metų, storosios žarnos vėžio rizika padidėja net 30 proc.

Gimdos kaklelio vėžiui įveikti – patikimesni tyrimai

Uostamiestyje moterys ir gydytojai gali džiaugtis geresniais ir patikimesniais gimdos kaklelio vėžio tyrimų rezultatais.

Tyrimo patikimumas - 97 proc.

Klaipėdos apskrities ligoninė (KAL) įsigijo naujos kartos aparatą "Thinprep" gimdos kaklelio ikivėžiniams susirgimams diagnozuoti. Ši uostamiesčio ligoninė pirmoji valstybinė gydymo įstaiga Rytų Europoje turinti minėtą modernią įrangą.

Naudojant naująjį aparatą, gimdos kaklelio vėžio profilaktinis tyrimas atliekamas taip pat kaip ir iki šiol - paimamas tepinėlis. Tačiau jo analizavimas skiriasi kaip diena ir naktis.

Naudojantis senuoju metodu tepinėlio tyrimo netikslumas siekia apie 30 proc., naujosios kartos profilaktinio tyrimo patikimumas - 97 proc.
Pasak KAL Ginekologijos skyriaus vedėjos Zinos Daublienės, paimant tepinėlį senuoju metodu ir žiūrint per mikroskopą, neišvengiama subjektyvumo.
Nuo gimdos kaklelio paviršiaus instrumentu paimamas tepinėlis ir užtepamas ant stiklo, tad nuo mediko priklauso, kaip tai bus padaryta.

Laboratorijoje tepinėlis apžiūrimas per mikroskopą, tačiau net patyrusiam tyrėjui nėra lengva įžiūrėti pakitusias ląsteles. Ląstelių gali būti tiesiog nepakankamai tyrimui atlikti. Be to, paprastame tepinėlyje dažnai būna gausu pašalinių priemaišų.

Naujuoju metodu paimtos ląstelės nusiskalauja specialiame jas išsaugančiame skystyje. Laboratorijoje esančiame kompiuteriniame aparate gimdos kaklelio ląstelės atsijojamos nuo nereikalingų priemaišų, tad belieka įvertinti matomą aiškų bei ryškų vaizdą.

Svarbu išsiaiškinti pakitimus

Z.Daublienė paaiškino, kad tepinėlio tikslas - nustatyti bet kokius gimdos kaklelio pakitimus. Tada įvertinama, ar pacientei reikia gydymo, ar pasiūlyti tyrimą pakartoti po kurio laiko.

"Vėžys ir taip matomas. Tad siekiame nustatyti ankstyvuosius pakitimus, kuriuos nesudėtinga išgydyti. O liga išsivysto būtent iš šių pakitimų", - sakė gydytoja.

Gimdos kaklelio vėžys - klastinga liga. Apie jos pradžią neįspėja jokie požymiai. Moteris negalavimus pajaučia tik vėlesnėse onkologinės ligos stadijose.

Kasmet Lietuvoje nustatomi 500 naujų gimdos kaklelio vėžio atvejų. Nuo šios ligos kasmet miršta iki 300 moterų. Gydytojai negali paaiškinti, kodėl toks didelis sergamumas ir mirtingumas būtent mūsų šalyje.

Lietuva pagal gimdos kaklelio susirgimų ir mirčių skaičių - tarp pirmaujančių Europoje. Mus lenkia tik Rumunija. Kelis kartus mažesnis sergamumas pastebimas Suomijoje, Švedijoje. Gerokai kuklesniais skaičiais gali pasigirti net kaimynai latviai ir estai.

Moterys neskuba tikrintis

Gimdos kaklelio patikros programa daugelyje Europos šalių įgyvendinama beveik 50 metų. Kai kurios jų praktikuoja ir naujosios kartos gerokai patikimesnius profilaktikos tyrimus.

Lietuvoje patikros programa pradėta prieš penkerius metus. Pasak Z.Daublienės, efektą ji duoda po dešimties metų.

"Pinigai skiriami nemaži. Jei viskas būtų padaryta, efektyvumą pajaustume dar greičiau. Bet moterys nesitikrina. Nors dalis programos pinigų skiriama būtent kvietimams bei pranešimams išsiųsti", - stebėjosi vedėja.
Gydytoja svarstė, ar moterys negauna kvietimų, ar juos ignoruoja, tačiau sulaukiama nedaug norinčiųjų nemokamai pasitikrinti dėl gimdos kaklelio vėžio.

Už tyrimą teks mokėti

Naująjį KAL taikomą profilaktikos tyrimą gali išbandyti ne tik ligoninės bei jos konsultacinių skyrių pacientės. Tai padaryti moteris gali paprašyti savo ginekologo ar šeimos gydytojo.

Jie turėtų sudaryti sutartį su ligonine ir iš gamintoją atstovaujančios įmonės įsigyti indelius su specialiu skysčiu. Tada iš pacientės paimamas tyrimas ir siunčiamas KAL laboratorijai.

Pacientė taip pat gali paprašyti savo gydytojo siuntimo šiam tyrimui atlikti. Tiesa, ši paslauga yra mokama. Tyrimas su gydytojo siuntimu kainuoja 99 litus. Be siuntimo - 142 litus.

Faktai apie gimdos kaklelio vėžį

 

  • Europoje kasmet suserga per 50 tūkst. moterų, miršta - daugiau nei 25 tūkst. moterų;
  • Liga labiausiai paplitusi tarp 35-45 metų amžiaus moterų;
  • Lietuvoje susirgimų ir mirtingumo skaičius auga nuo 2000 metų;
  • Lietuvoje kasdien miršta po vieną moterį.
  • Profilaktinį vėžio tyrimą rekomenduojama atlikti kartą metuose.
  • Gimdos kaklelio vėžio požymiai
  • kraujavimas tarp menstruacijų
  • kraujavimas po lytinių santykių, dušo, ar dubens tyrimo pas gydytoją
  • dubens skausmas, nesusijęs su menstruacijomis
  • tirštos ar neįprastos išskyros, kurios gali būti nemalonaus kvapo
  • padažnėjęs šlapinimasis
  • skausmas šlapinantis

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai