To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Profesorius guodžia buvusį studentą - jauną gydytoją...

Profesorius guodžia buvusį studentą - jauną gydytoją:
- Jūsų pirmasis pacientas, kolega, pasveiko. Tai ko gi jūs toks nusiminęs?
- Visiškai nežinau, nuo ko jis pasveiko...

  • Maitinant kūdikį krūtimi, nuo 6 mėn. pradėkite primaitinti virtomis daržovėmis, košytėmis, o nuo 8 mėn. duokite virtos pertrintos mėsos. Mėsa padės išvengti mažakraujystės.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Daugiausia altruistų yra tarp žmonių turinčiu I kraujo grupę,egoistų tarp turinčiu IV grupę.

Gandai ir mitai

Migrena: mitai ir faktai

Migrena - dažniausias, daugelį žmonių visame pasaulyje kamuojantis galvos skausmas. Galbūt dėl to, jog yra toks dažnas ir smarkiai pablogina žmonių gyvenimo kokybę, jis yra apipintas realybės neatitinkančiais mitais.

Plaučių vėžio rizika: mitai ir faktai

Plaučių vėžys - vienas dažniausių onkologinių susirgimų. Stengiantis išvengti šios pavojingos ligos, būtina žinoti jos rizikos veiksnius. Deja, visuomenėje apie plaučių vėžio rizikos veiksnius sklando daug mitų:

Mitas: Rūkant silpnas ar mėtines cigaretes, žymiai sumažėja plaučių vėžio rizika.

Alus – faktai ir mitai

Nemažai daliai lietuvių sunku įsivaizduoti vasaros šventes, sporto šventes be gaivinančio, putojančio alaus bokalo. Kitiems tai neatsiejamas kasdieninis gėrimas po sunkios darbo dienos. Nors alus žinomas jau seniai, o apynys visoje Europoje auginamas daugiau kaip 1000 metų, iki dabar nėra visiškai aišku, kaip šis gėrimas veikia žmogaus organizmą.

Mitai apie ausies uždegimą

Ausų uždegimas - ne ta liga, kurią galima gydyti patiems. Kai kurios liaudiškos priemonės net gali pakenkti - gali prakiurti ausies būgnelis.

Tiesa ir 7 mitai apie gripą bei gripo vakciną

Kiekvienais metais milijonai žmonių Amerikoje serga gripu ir kitomis viršutinių kvėpavimo takų ligomis.

8 mitai apie moteris

Turbūt yra tekę girdėti tokių pasakymų, kaip „Visos moterys yra prastos vairuotojos" arba „visi vyrai - poligamiški". Moterys ir vyrai stengiasi suprasti vieni kitus, tačiau neretai vadovaujasi neaišku iš kur atsiradusiais stereotipais ir bendraudami pridaro daugybę klaidų. Mokslininkai pateikia labiausiai paplitusius mitus apie moteris.

Populiariausi mitai, kaip atsikratyti antsvorio

Aktyviai reklamuojamos priemonės ir metodai, kaip atsikratyti antsvorio. Tačiau žvelgiant medikų akimis dauguma tų metodų yra visiškas absurdas. Kokie gi mitai apie efektyvius svorio metimo būdus yra patys populiariausi?

Skiepai

Mitas: kai kurios ligos (tymai, kokliušas, raudonukė) labai retos arba jau dešimtis metų nepasitaiko, todėl nereikia nuo jų skiepytis ir skiepyti vaikų.

Šeši mitai apie krūties vėžį

Pirmas klausimas, kurį dažniausiai savo gydytojui užduoda moteris, sužinojusi, kad serga krūties vėžiu, dažniausiai būna toks: kiek liko laiko gyventi? Kad liga nemirtina ir daugeliu atvejų puikiai išgydoma, kai kurioms net neateina į galvą!

Mitai apie kraujospūdį

Pirmas Mitas

Jei pakyla kraujospūdis, atsiranda nemalonūs pojūčiai - skauda galvą, ji svaigsta, akyse matosi „musytės".

Penki mitai apie pieną

Daugelis mūsų yra ragavę dar garuojančio, šilto, močiutės ką tik pamelžto pieno. Nenuostabu, kad Lietuvoje, kur smulkus žemės ūkis itin paplitęs, gajos kaimo tradicijos ir bei visuomenėje susiformavę mitai apie šį produktą. Gerai, kad šiandienių mokslo pasiekimų dėka mes galime pamiršti mitus ir vadovautis faktais apie pieno naudingumą žmogaus organizmui arba analizuoti jo perdirbimo technologijas.

5 mitai apie sveikatą

Šiais laikais yra labai daug dalykų, dėl kurių žmonės jaudinasi. Ar nebūtų gerai kai ką išbraukti iš sąrašo?

Mitai apie stuburą

Dauguma žmonių nugaros skausmus laiko savaime suprantamu dalyku ir į medikus kreipiasi tik tada, kai nebeturi jėgų ištverti. Deja, net ir tie mūsų, kurie susipranta nelaukti, kol sveikatos būklė taps kritine, neretai tampa populiarių, bet klaidingų prietarų aukomis. Stuburo ligas gydančių specialistų teigimu, jų yra mažiausiai šeši.

Mitai apie nėštumą

Tapimas motina gali būti jūsų gyvenimą keičiančiu faktoriumi ir gali atrodyti, kad jums reikia atsisakyti labai daug dalykų.

Mitai apie alkoholizmą

Dauguma žmonių nesupranta alkoholizmo esmės. Alkoholizmas apipintas įvairiausiais prasimanymais, perduodamais iš kartos į kartą.

Kurį pasirinks egzema

Ši liga dažniausiai renkasi 20-45 metų moteris, kurioms tenka patirti itin didelį nervinį ir fizinį krūvį. Šiandien sergantiesiems egzema siūloma tiek įvairių procedūrų, vaistų ir gydymosi būdų, kad nevalingai kyla abejonių, ar išvis ši liga yra išgydoma. Matyt, nuo to ir pradėkime.

Mitai ir tiesa apie masažą

Svarbiausias masažuotojo instrumentas - rankos, nors masažams naudojami ir akmenys, ir lazdos, ir įvairiausi mišiniai, tepami ant odos. Šilti delnai gali sušvelninti skausmą, sumažinti raumenų įtampą, sušildyti ir nuraminti - šia prasme mes visi patys sau masažuotojai ir gydytojai. Tačiau profesionalus masažas - ypatingas darbas.

Mitai apie vaikus

Paplitę mitai apie vaikų auklėjimą yra aktualūs kiekvienai tėvų kartai. Tad pabandykite juos panagrinėti.

Prieššventiniai sveikatos mitai

Amerikiečių mokslininkai paskelbė ir paneigė daugybę su sveikata susijusių mitų, kurie jau daugelį metų klaidina žmones ir trukdo jiems normaliai gyventi.

Kava, vanduo, nagai ir smegenys

Jūs žinote tai, kaip turi būti? Jūs įsitikinęs, kad tai ką darote ir tai ką jums rekomenduoja yra teisinga? Nebūkite toks tikras. Šiam pasaulyje iš tikro niekas nieko nežino, tačiau visi mano, kad žino. Ir kai nepaisant viso jūsų žinojimo jūs sergate, depresuojate, matote daugybės „žinančių" degradaciją - tai rodo tik tai, kad žinojimas yra mitas, kuris anksčiau ar vėliau bus paneigtas ir pripažintas klaida.

Mitai apie prostatitą

Mūsų šalyje vyrų lytinės sveikatos apsaugai skiriama per mažai dėmesio, todėl sergamumas lytinių organų ligomis yra labai aukštas. Pavyzdžiui, periodiškas sveikatos tikrinimas dėl moteriškų ligų yra privalomas, o dėl vyriškų - laisvanoriškas. Žinant mūsų visuomenės sąmoningumo lygį, mažai tikėtina, kad vyrai patys reguliariai lankysis pas gydytojus, kol dar visai neblogai jaučiasi.

Išvenkite peršalimo: mitai ir tiesa

Tikriausiai niekam ne paslaptis, kad norint išvengti peršalimo ir gripo kiekvienas turėtų dažnai plauti rankas prieš valgį ir sugrįžęs iš lauko. Tam pakanka paprasto muilo.

Kaulų čiulpų donorystė

Daugeliui žmonių kaulų čiulpų donorystė asocijuojasi su sunkia operacija, dideliu skausmu, sveikatos sutrikimais. Tačiau nustebsi sužinojęs, jog tai yra tik mitai, neturintys nieko bendra su tikrove. Paskaityk, galbūt čia slepiasi Tavo baimė..

Soliariumas - dirbtinė saulė

Malonu, kai net šaltąjį metų sezoną oda auksinio atspalvio - įdegis leidžia puikai atrodyti, paslepia nuovargio žymes. Tad kodėl gi nenuėjus į soliariumą? Apie jį yra dvi nuomonės - vieni mano, kad dirbtinė saulė mažiau pavojinga už tikrąją, o kiti tam prieštarauja. Mokslininkai teigia, kad sveiko įdegio nebūna, tai visuomet didžiausias stresas odai. Todėl apie soliariumą sklando pačių įvairiausių mitų.

Sėklidžių nusileidimas

Mitas: gimus berniukui, jo sėlkidės būna nenusileidusios iš dubens, ir nusileidžia tik po kurio laiko.
Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai