To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Daktare, nemiga mane visai išsekino...

Daktare, nemiga mane visai išsekino. Ką daryti?
- Ar nebandėte skaičiuoti avių?
- Bandžiau, nepadeda.
- Tuomet tegu kiekviena avis papasakoja savo biografiją.

  • Maitinant kūdikį krūtimi, nuo 6 mėn. pradėkite primaitinti virtomis daržovėmis, košytėmis, o nuo 8 mėn. duokite virtos pertrintos mėsos. Mėsa padės išvengti mažakraujystės.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Cheminės medžiagos, esančios kai kuriuose plastikinėse maisto ir gėrimų pakuotėse, įskaitant ir kūdikių buteliukus, gali sukelti ankstyvą brendimą bei prostatos ar krūties vėžį, ...

Kaulų čiulpų donorystė

Daugeliui žmonių kaulų čiulpų donorystė asocijuojasi su sunkia operacija, dideliu skausmu, sveikatos sutrikimais. Tačiau nustebsi sužinojęs, jog tai yra tik mitai, neturintys nieko bendra su tikrove. Paskaityk, galbūt čia slepiasi Tavo baimė..

Mitas: Kaulų čiulpų donavimas yra labai skausminga procedūra.

Faktas: Kai kaulų čiulpai imami iš veninio kraujo, skausmingas tik pats adatos įdūrimas į veną, kaip kad imant kraują iš venos įprastiniam tyrimui. Juk tikriausiai esi tai patyręs duodamas kraują. O jei donoras pasirenka, kad čiulpai būtų paimti iš kaulo, tuomet tai atliekama bendrosios nejautros metu. Donoras miega ir skausmo nejaučia.

Mitas: Duodant kaulų čiulpus, paimami kaulo gabalėliai.

Faktas: Net ir donuojant kaulų čiulpus iš kaulo, nėra pašalinamas kaulo gabalėlis! Išgelbėti žmogaus gyvybę pakanka skystosios kaulų čiulpų dalies, kuri yra kaulo viduje. Ji ištraukiama specialia adata bakstelėjus į dubens kauliuką.

Mitas: Nedonuosiu, nes nenoriu turėti randų.

Faktas: Dažniausiai kaulų čiulpai surenkami ne iš kaulų, o iš venos, todėl ant tavo odos keletą dienų liks tik maža adatos dūrio žymelė, kuri labai greitai išnyks. Jei pasirinksi dovanoti kaulų čiulpus iš kaulo, jie taip pat bus surenkami per adatą.

Mitas: Donuojant ląsteles iš kraujo, neteksiu dviejų litrų kraujo.

Faktas: Dažniausiai kaulų čiulpai yra donuojami surenkant juos iš kraujo. Jie surenkami specialiu aparatu iš venos, prieš tai 5 dienas į paodį leidžiant specialų preparatą, kuris kamieninėms kraujodaros ląstelėms - būtent toms, kurios ir reikalingos transplantacijai - padeda pereiti į kraują. Procedūros metu kraujas iš venos teka pro aparatą, jis surenka tik kamienines kraujodaros ląsteles, o visą kitą kraujo dalį grąžina atgal donorui. Donuojant šiuo būdu iš donoro paimama tik 100-300 ml kraujo.

Mitas: Kaulų čiulpai paimami iš stuburo.

Faktas: Surenkant kaulų čiulpus, stuburas lieka nepaliestas. Donuojant kaulų čiulpus iš kaulo, ląstelės surenkamos iš klubakaulio (jis yra žemiau stuburo, platus dubens kaulas). Nėra net ir menkiausios nugaros smegenų pažeidimo rizikos. Tai atliekama bendrosios nejautros metu.

Mitas: Po donavimo procedūros kaule liks skylė.

Faktas: Net ir donuojant kaulų čiulpus iš kaulo, nepaimama jokia kietoji kaulų čiulpų dalis, todėl kaule nepadaroma skylė. Tai juk ne operacija! Sergančiajam reikalingos tik kaulų čiulpų kraujodaros ląstelės - skystoji kaulų čiulpų dalis.

Mitas: Jei donuosiu kaulų čiulpų ląsteles, jos neatsigamins.

Faktas: Dovanotos kaulų čiulpų ląstelės pilnai atsigamins per 2-6 savaites, Tu tikrai nepatirsi jokių ilgalaikių sveikatos sutrikimų.

Mitas: Esu iš didelės šeimos, todėl, net jei man ir prireiktų kaulų čiulpų transplantacijos, kuris nors iš mano šeimos narių tikrai tiktų kaip donoras.

Faktas: Reikalavimai donoro atitikimui yra kur kas didesni nei ta pati kraujo grupė (šiuo atveju ji netgi nėra svarbi). Donoro atitikimas nustatomas pagal imunologinius žymenis, kurių dalį paveldime iš mamos, dalį iš tėčio, o mūsų broliai ir seserys gali paveldėti nebūtinai tas pačias kombinacijas. Todėl tik vienam iš penkių ligonių galima rasti tinkamą donorą tarp šeimos narių, o likusiai daliai gelbėtojo ieškoma pasauliniame negiminingu kaulų čiulpų donorų registre.

Mitas: Donavęs kaulų čiulpus tapsiu neįgaliu ir nebegalėsiu dirbti.

Faktas: Donavęs kaulų čiuplus nepatirsi jokių ilgalaikių sutrikimų, nes kaulų čiulpai nuolat atsinaujina, net kai Tu miegi ar važiuoji automobiliu, jie gamina kraują, todėl didžioji dalis donorų sugrįžta į savo įprastą gyvenimą per keletą dienų. Galimi tik laikini nedideli negalavimai, tokie kaip bendras silpnumas.

Mitas: Kad atsistatytų kaulų čiulpai turėsiu vartoti labai brangius vaistus.

Faktas: Kaulų čiulpai pilnai atsinaujina savaime. Tau nebus reikalingi nei vaistai, nei nuolatinė gydytojo priežiūra.

Mitas: Ligoninėje teks praleisti labai daug laiko.

Faktas: Surinkus kalų čiulpus (o tai trunka apie 5 valandas), įvertinama donoro savijauta. Jis dažniausiai išvyksta namo tą pačią ar sekančią dieną.

Mitas: Kaulų čiulpų donorystė neigiamai veikia vyrišką potenciją.

Faktas: Kaulų čiulpų donorystė nėra susijusi su potencijos sutrikimais, nes tai visiškai nepriklauso nuo kaulų čiulpų.

Mitas: Donore gali būti tik negimdžiusi moteris.

Faktas: Kūdikio gimimas neturi jokių pasekmių nei kaulų čiulpams, nei donorystei. Tiek gimdžiausi, tiek negimdžiusi moteris gali tapti kaulų čiulpų donore.

Mitas: Taupysiu kaulų čiulpus: jų prireiks mano vaikui.

Faktas: Kaulų čiulpai organizme nesikaupia. Jie nuolatos atsinaujina ir senas ląsteles pakeičia naujos. Ląstelių kiekį reguliuoja sudėtingi organizmo mechanizmai, todėl nuolatos užtikrinamas optimalus ląstelių kiekis. Be to tėvai tinka kaip donorai savo vaikams tik išimtinais atvejais.

 

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Ar galiu būti kaulų čiulpų donore, jei man 75 m. ir būdama 31 m. sirgau gelta?

Stoviu kaulu ciulpu donoru eiluteje jau apie 3metus, bet dar niekam neprireike mano kaulu ciulpu... Sistema prastai veikia, o gal tiesiog dar neatsirado ligonis kuriam tiktu mano kraujo grupe... Mano kr.gr. 0 Rh D teigiamas. Jai kam reikia rasykite nianiop460@yahoo.com

galiu parduoti savo kaulu ciulpus 24metu vaikinas be zalingu iprociu kraujo grupe 4 teigema ka domina rasykit i emaila wolshadi@yahoo.com

nezinau ar ir Lietuvoje taip,ar tik Airijoj (siuo metu ten gyvenu),bet tapti kaulu ciulpu donoru ne taip paprasta.tiesa sakant as pasipiktinus tokia tvarka,uzsiregistravau,atsiunte atsakyma,kad mane pakvies duoti kraujo megini(patikrint ar tinku i donorus) ir stai laukiu jau kokie 5 menesiai...gal kaiptik siuo metu pasaulyje yra zmogus kuriam tiktu mano kaulu ciulpai,o niekas nieko nedaro jau tiek laiko...baisu..:(

Mano mylimam zmogui (36 m. vyras) skubiai reikalingas kaulu ciulpu donoras. Gal galite padeti, tel .+370 616 06977 (Lina)

Aš tapau kaulų čiulpų donorė

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai