To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Atėjo pacientas pas gydytoją...

Atėjo pacientas pas gydytoją:
- Gydytojau, ar razinos vaikšto sienomis?!
- Ne... - nustemba gydytojas!
- Na, velnias ir vėl tarakoną suvalgiau!

  • Per dieną suvalgykite apie 400 gramų daržovių ir vaisių (išskyrus bulves). Jie padės  išvengti nutukimo, sumažins vėžio riziką, cholesterolio kiekį kraujyje, aprūpins organizmą ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Ašaros susideda iš 99 proc. vandens ir 1 proc. mineralinių bei organinių medžiagų (daugiausia natrio chlorido - valgomosios druskos, todėl jos ir yra sūrios).

Kraujo

Sumažėjęs trombocitų kiekis

Sumazejes trombocitu kiekis.jpg

Liga, pasireiškianti sumažėjusiu trombocitų kiekiu kraujyje, vadinama trombocitopenija. Trombocitai - labai svarbios kraujo ląstelės, dar vadinamos kraujo plokštelėmis. Trombocitai atsako už kraujo krešėjimo funkciją, kuri yra labai svarbi žmogaus organizmui.

Kraujo spaudimas

Kraujo spaudimas.jpg

Kraujo spaudimas dar vadinamas kraujospūdžiu. Kraujospūdis - jėga, kuria kraujas tekėdamas kraujagyslėmis slegia jų sieneles.

Trombocitų funkcijos sutrikimas

Trombocitu funkcijos sutrikimas.jpg

Trombocitai - labai svarbūs kraujo forminiai elementai, dar vadinami kraujo plokštelėmis. Pagrindinė trombocitų funkcija - dalyvavimas kraujo krešėjime. Normalus trombocitų kiekis kraujyje yra nuo 150 iki 400 mln/ml.

Padidėjęs eritrocitų kiekis

Padidejes eritrocitu kiekis.jpg

Padidėjęs eritrocitų kiekis kraujyje dar vadinamas eritrocitoze arba policitemija. Eritrocitais vadinami raudonieji kraujo kūneliai. Jie yra labai svarbūs kraujo komponentai, kurie atlieka vieną svarbiausių kraujo funkcijų - aprūpina organizmą deguonimi.

Limfoma

Hodzkino limfoma.jpg

Limfoma - limfinės sistemos onkologinis susirgimas. Visos limfomos skirstomos į dvi stambias grupes: Hodžkino ir ne Hodžkino limfomas.

Mielominė liga

mielomine liga arba mieloma.jpg

Mielominė liga (kartais vadinama mieloma, daugine mieloma arba mielomatoze) yra plazminių ląstelių, kurios randamos kaulų čiulpuose, piktybinis susirgimas. Normalios plazminės ląstelės yra leukocitai, gaminantys antikūnus (dar vadinamus imunoglobulinais), kurie padeda kovoti su infekcija.

Anemija

Gelezies stokos anemija.jpg

Anemija (geležies stokos anemija) - tai mažakraujystė - hemoglobino sumažėjimas kraujyje. Ši mažakraujystė pasireiškia dėl geležies trūkumo organizme - tuomet sutrinka hemoglobino gamyba.

Ūminė leukemija

Umine leukemija.jpg

Ūminė leukemija kitaip vadinama ūmine leukoze. Tai leukemijų rūšis, ypatinga tuo, kad progresuoja labai greitai, pasireiškia itin audringa eiga. Liga paprastai išplinta per keletą mėnesių. Ūminė leukemija sudaro apie pusę visų leukemijų (apie leukemijų priežastis, vystymąsi bei požymius skaitykite „leukemija").

Lėtinė leukemija

Letine leukemija.jpg

Lėtinė leukemija kitaip vadinama leukoze, kraujo vėžiu. Tai - laukemijų grupė, kuriai būdinga tai, kad ji lėtai progresuoja, kartais praeina keleri metai, kol ji diagnozuojama, o sergantysis neretai gali išgyventi iki kelių dešimčių metų. Pagal tai, kurią leukocitų grupę pažeidžia, lėtinė laukemija skirstoma į mieloleukemiją ir limfoleukemiją (apie leukemijų priežastis, vystymąsi ir požymius skaitykite „leukemija").

Leukemija

Leukemija.jpg

Kiti šios ligos pavadinimai - leukozė, kraujo vėžys. Leukemija - kraujo sistemos navikas; šios ligos metu pažeidžiami kaulų čiulpai. Kaip ir kitų vėžių atveju, leukemijos priežastis - nekontroliuojamai besidauginančios ląstelės. Šiuo atveju tai - kaulų čiulpuose esančios ląstelės, iš kurių formuojasi baltieji kraujo kūneliai, kitaip tariant, leukocitų pirmtakės.

Hemofilija

Hemofilija.jpg

Hemofilija yra paveldima kraujo liga, kai trūksta tam tikrų krešėjimo faktorių ir kraujas nekreša, arba kreša labai sunkiai. Hemofilija skirstoma į tris grupes: A (kai trūksta VIII faktoriaus; tai - dažniausia ligos forma), B (trūksta IX faktoriaus) ir C (trūksta XI faktoriaus).
Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai