To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Ar pas jus yra utelių...

- Ar pas jus yra utelių?
- Taip.
- O kuo jus jas gydote?
- Nieko jos pas mane ir taip sveikos.

  • Nėščioji turi kuo daugiau būti gryname ore. Tai jos kūdikiui padės išvengti rachito.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Žodis autopsija (skrodimas, sekcija) graikų kalboje reiškia: auto - aš, pats, opsis - stebiu - aš stebiu, įvertinu savo akimis, apžiūriu.

Vaikų

Galvos smegenų vandenligė

Galvos smegenų vandenligė - liga, kurios metu kaukolės ertmėje pradeda kauptis padidintas skysčio kiekis. Dėl padidėjusio skysčio kiekio, kaukolės ertmėje padidėja spaudimas ir susidaro labai pavojinga vaiko sveikatai būklė - intrakranijinė hipertenzija arba kitaip, padidėjęs galvospūdis. Hidrocefalija gali būti įgimta arba įgyta.

Autizmas

Autizmas - vaiko raidos sutrikimas, kuris pasireiškia per pirmuosius trejus gyvenimo metus. Autizmas pasireiškia per tris veiklos sritis - socialinę, kmunikacinę ir elgesio bei interesų. Lietuvoje autizmu serga nuo 10 iki 15 vaikų iš 10 000.

Vaikų cerebrinis paralyžius

Vaikų cerebrinis paralyžius - tai neurologinės kilmės sutrikimas, kuris lemia psichomotorinės, socialinės, kalbinės raidos sutrikimus.

Fimozė

Fimozė - dar kitaip vadinama apyvarpės susiaurėjimu. Šis terminas reiškia būklę, kai varpos apyvarpė neatsismaukia arba atsismaukia labai sunkiai.

Kiškio lūpa

Kiškio lūpa - viena dažniausių įgimtų patologijų, kuri diagnozuojama daugiau nei vienam iš 1000 gimusių naujagimių.

Kiaulytė (epideminis parotitas)

Kiaulytė - ūminė virusinė infekcija, dar vadinama epideminiu parotitu. Seniau šia liga daugiausia sirgdavo vaikai (nuo 5 iki 14 metų), dabar dažniausiai suserga vaikystėje neskiepyti suaugusieji.

Vaikų vidurių užkietėjimas

Vaikų vidurių užkietėjimas pasireiškia pasunkėjusiu tuštinimusi. Tai gana dažna vaikų sveikatos problema. Manoma, kad vidurių užkietėjimu serga iki 10 proc. visų vaikų.

Tridienė karštinė

Tridienė karštinė - liga, priskiriama vaikų ligų grupei, kuria perserga dauguma vaikų nuo pusės iki trejų metų. Tarp suaugusių šios ligos atvejų pasitaiko labai retai.

Cistinė fibrozė

Cistinė fibrozė - tai genetinė (paveldima autosominiu recesyviniu būdu) liga, kuri pasireiškia natrio, chloro ir vandens apykaitos sutrikimu žmogaus ląstelėse. Cistinė fibrozė - reta, liga. Kita vertus, tai - viena dažniausių genetiškai paveldimų ligų. Ja serga 1 iš 3000 naujagimių.

Dauno sindromas

Dauno sindromas (arba dauno liga) - tai genetinis sindromas, kurio metu ląstelėse būna papildoma 21-oji chromosoma (arba papildoma jos dalis). Dauno sindromo dažnumas - vienas iš 1000 naujagimių, o vyresnio amžiaus motinoms - dar dažniau.

Vaikų endokrininės ligos

Visi žino, kas yra pediatras, bet vaikų edokrinologas daugeliui kelia susidomėjimą. Kas yra vaikų endokrininė liga?

Vaikų alergija maistui

Kaip teigia statistika, kas trečias vaikas alergiškas keliems maisto produktams. Dėl to tėvams būna sunku paruošti tinkamą maistą. Paraudę vaiko žandukai ne visada liudija puikią jo sveikatą, labai dažnai tai yra atopinio dermatito, dar vadinamo diateze, požymis. Jis gali būti vietinis (ant skruostų, aplink lūpas, tarp raukšlių) ir išplitęs, kai ant kūno beveik nėra sveiko odos lopinėlio. Pažeistos vietos niežti.

Kūdikių burnos pienligė

Tai išskirtinai kūdikių susirgimas, kitaip dar vadinamas orofaringine kandidoze. Tai infekcinė liga, kurią sukelia grybelis Candida albicans (balkšvasis mieliagrybis) ir kuri pasireiškia balkšvu apnašu kūdikio burnoje.

Kokliušas

Kokliušas - tai infekcinė - bakterinė liga, kuri pasireiškia kosulio priepuoliais, o kūdikiams - dusuliu ir mėlynavimu. Kokliušas perduodamas oru.

Laringitas

Laringitas - tai ūminis virusinis gerklų uždegimas, pasireiškiantis krupo sindromu: kosuliu, balso užkimimu, dusuliu. Laringito pagrindinis požymis - užkimimas.

Bronchiolitas

Bronciolitas - tai ūminė infekcinė, labai sunki naujagimių ir vaikų kvėpavimo takų liga, kuri pasireiškia smulkiųjų bronchų ir brionchiolių obstrukcija (užsivėrimu, užsikimšimu). Liga serga vaikai iki 2 metų. Dažniausiai serga 4 - 8 mėnesių kūdikiai.

Vėjaraupiai

Vėjaraupiai - tai infekcinė virusinė liga, kuria dažniausiai sergama vaikystėje. Vėjaraupiai dažnai būna sunkesnės formos suaugusiems žmonėms, šiuo atveju dažniau pasitaiko komplikacijos.

Skarlatina

Skarlatina - tai infekcinė liga, kuria dažniausiai serga vaikai (retais atvejais serga ir suaugę). Skarlatina - bakterinė infekcija, kurios būdingiausias požymis yra ryškiai raudonas veido bėrimas.

Kūdikių pilvo skausmas

Kūdikiams pilvuką gali skaudėti ne tik dėl akivaizdžių, organinių, chirurginių ligų. Dažnai kūdikių pilvuko skausmas būna funkcinis - kai nėra jokios ligos ar anatominės patologijos, galinčios jį sukelti. Šis skausmas dar vadinamas kūdikių diegliais. Funkcinis kūdikių pilvo skausmas, arba diegliai būdingi visiems normaliems kūdikiams.

Rachitas

Rachitas, tai vaikų, dažniausiai iki 2 metų, liga, atsirandanti dėl vitamino D trūkumo. Rachito  ligos esmė - sutrikusi kalcio (Ca) ir fosforo (P) apykaita vaiko organizme. Dėl to pažeidžiamos įvairios organų sistemos (ypač kaulai), sutrinka vaiko imunitetas, vystymasis ir augimas.

Vaikų viduriavimas

Vaikų viduriavimų priežastys panašios į suaugusiųjų, tačiau turi savų niuansų. Jei vaikas pradėjo viduriuoti, pirmiausia reikia skirti, ar tai infekcinis, ar neinfekcinis viduriavimas. Abiejų grupių ne tik priežastys, bet ir požymiai bei gydymas skirtingi.

Vaikų osteomielitas

Vaikų osteomielitas - tai kaulų čiulpų uždegimas, kuris kartais išplinta ir į kaulą bei ankaulį.

Tymai

Tymai - tai užkrečiama virusinė liga, pasireiškianti karščiavimu, bėrimu ir kvėpavimo takų bei akių junginės uždegimu.

Hemangioma

Hemangioma yra  gerybinis navikas, sudarytas iš netvarkingai suaugusių kraujagyslių. Hemangioma - reta liga.

Raudonukė

Raudonukė - tai infekcinė virusinė liga. Raudonukė pasireiškia odos bėrimu, padidėjusiais limfmazgiais ir nežymia sloga.

Teratoma

Teratoma - tai įgimtas navikas, turintis labai įvairią struktūrą. Teratoma gali būti sudaryta iš cistų, mazgų, ertmių, prisipildžiusių įvairaus skysčio (riebalų, gleivių). Teratomose gali būti įvairių audinių ir organų užuomazgų – nervinių, raumeninių, kaulinių, kremzlinių, odos, plaukų ir kt.
Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai