To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Kai jus nusišypsote, man kyla noras pasikviesti jus į...

- Kai jus nusišypsote, man kyla noras pasikviesti jus į svečius.
- Mielai ateisiu. Kur jūs gyvenate?
- Geriau į polikliniką. Aš - dantų gydytoja.

  • Planuojant nėštumą, folio rūgštį reikia gerti abiem! Kai moteris pastoja, ji folio rūgštį turėtų vartoti dar keletą mėnesių.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Naujausiais epidemiologiniais tyrimais įrody­ta, jog socialinė fobija pasireiškia 13,3 proc. įvairaus amžiaus žmonių. Tai trečiasis pagal pa­plitimą psichikos sutrikimas, po ...

Negydomas uždegimas baigiasi komplikacijomis

Žiemą daugelį žmonių pradeda kamuoti viršutinių kvėpavimo takų infekcijos. Vargina sloga, čiaudulys, peršti gerklę. Kartais peršalimas tuo nesibaigia, bet ima ir suskausta ausį. Aštrus skausmas dažniausiai prasideda staiga, jis vis stiprėja, pasikartoja smilkinių ar pakaušio srityse, gali net pereiti į dantis ir sukelti nepakeliamas kančias. Ausų ligų yra gana daug ir negydomos kai kurios baigiasi komplikacijomis.

Būtina išsiaiškinti

Pagrindinės ausų skausmą sukeliančios ligos - įvairūs uždegimai ir infekcijos. Ausies uždegimas dažniausiai prasideda paūmėjus viršutinių kvėpavimo takų katarams, persirgus virusinėmis ligomis, susirgus gripu.

Kartais skausmą ar klausos pažeidimą gali sukelti ir sieros kamštis. Jis atsiranda, kai į ausį patenka vandens, nuo jo kamštis išburksta ir užkemša landą. Sie-ra atlieka tam tikrą apsauginę funkciją, tačiau, užsikimšus landai, ji nepraleidžia oro ir garso. Todėl klausa pablogėja. Tačiau pašalinus kamštį viskas normalizuojasi.

Ausies skausmą gali sukelti ne tik ausies, bet ir kitos ligos, pavyzdžiui, dantų patologija.

Viena iš dažniausių ausų ligų yra ūminis ausies uždegimas. Ši liga pirmiausia pasireiškia ausies skausmu. Tai iš karto žmogui sukelia didelį nerimą, todėl jis dažniausiai kreipiasi į gydytoją.

Bet ne mažiau pavojingos yra ir kitos ausų ligos, pavyzdžiui, prikurtimas, į jį taip smarkiai nereaguojama, nes manoma, kad tai gali praeiti.

Tačiau nesvarbu, kokie simptomai, patariama kreiptis į gydytoją ir išsiaiškinti ligos priežastį. Žmonės dažnai per mažai dėmesio skiria ausų ligoms ir sunerimsta tik tada, kai tai sukelia didelių nepatogumų.

Patenka mikrobų

Iš visų ausies struktūrų problemiškiausia - vidurinė ausis. Kadangi ji ribojasi su smegenimis, laiku nepradėtas gydyti uždegiminis procesas pereina į jas. Išplitęs į smegenis, jis gali sukelti meningitą, smegenų abscesus, o tai išgydyti sunku ir komplikacijos kartais baigiasi mirtimi.

Vienas iš pagrindinių vidurinės ausies uždegimų požymių - skausmas. Tačiau ne visada jis reiškia, kad prasidėjo vidinės ausies uždegimas. Ausies skausmas gali pasireikšti ir esant išorinės ausies uždegimui ar net tuo atveju, kai pažeista ne ausis, o gretimi organai. Esant pulpitui, sinusitui, anginai taip pat gali skaudėti ausį, nes nervinis skausmas nukeliauja būtent į šį organą.

Susilpnėjusi klausa - kitas būdingas ausies uždegimo požymis. Dar vienas simptomas - išskyros. Esant ūminiam otitui, išskyros būna skaidrios, kartais gleivingos ar net su krauju, nes trūksta ausies būgnelis. Tuomet skausmas susilpnėja, sumažėja temperatūra.

Vidurinės ausies uždegimui būdingi bekvapiai pūliai. Nemalonų kvapą turintys pūliai dažniau būdingi išoriniam otitui. Dvokiantys pūliai būdingi ir sergant lėtiniu otitu.

Dažniausiai manoma, kad vidurinės ausies uždegimo priežastis - skersvėjis ar peršalimas. Tačiau, pasak specialistų, tai - klaidingas įsitikinimas. Vidurinės ausies uždegimo priežastis - sloga. Vidurinė ausis sujungta su nosiarykle. Susirgus sloga, mikrobų patenka į vidurinę ausį, čia jie dauginasi ir taip vystosi uždegimas.

Plyšta ausies būgnelis

Pūlinis vidurinės ausies uždegimas gana dažnai pasibaigia ausies būgnelio plyšimu. Dėl pūlių spaudimo būgnelis pratrūksta. Tada simptomai keičiasi: sumažėja skausmas, krenta temperatūra, tačiau iš ausies pasirodo pūlių.

Pūlių susidarymas priklauso nuo ligos sukėlėjų mikrobų ir nuo organizmo stiprumo. Jei vystosi nepūlinis ausų uždegimas, tai ausies būgnelis dažniausiai lieka nepažeistas. Kuo sunkesnė ausų uždegimo eiga, silpnesnis ligonio organizmas, tuo greičiau prakiūra būgnelis.

Ausies būgnelio plyšimas sergant ūminiu pūliniu ausies uždegimu - normali ligos eiga. Ilgai neplyštant būgneliui, gydytojai jį specialiai įpjauna, kad pūliai turėtų kur ištekėti, nes jie uždaroje ertmėje pavojingi. Be to, prapjautas ausies būgnelis geriau sugyja nei tada, kai trūksta savaime.

Dėl plyšimo dažniausiai nekyla rimtų komplikacijų, tačiau, jei ausies būgnelis prakiūra keletą kartų per metus, tai rodo, kad nusilpęs imunitetas ir reikalingi išsamūs tyrimai. Dažnai pasikartojantys ausų uždegimai gali palikti sąaugas ertmėje, jos deformuoja sugijusį būgnelį, o tai sutrikdo klausą.

Kitų ligų simptomas

Vyresnio amžiaus žmonės neretai skundžiasi ūžesiais ausyse. Pasak specialistų, tai dažniausiai yra hipertoninės ligos ar aterosklerozės požymis. Tokiais atvejais reikia kreiptis į gydytoją, kad jis paskirtų gydymą. Atsiradus ūžesiams ausyse, galėtų padėti refleksoterapija (pavyzdžiui, kiniška akupunktūra), kraujagyslių plečiamieji vaistai.

Ausų skausmas gali pasireikšti ir sergant kitomis, su ausimis nesusijusiomis ligomis, pavyzdžiui, sinusitu, nosies, ryklės, seilių liaukų ligomis, tonzilitu. Ausis gali skaudėti nuo šalčio poveikio, taip pat ir be jokios aiškios priežasties.

Jei pradėjo skaudėti ausį, patartina naudoti visiems žinomas priemones. Žalos tikrai nepadarys šiltas kompresas - pusiau skiestu spiritu suvilgytas vatos tamponėlis ir kompresas dedamas už ausies, apgaubiant ausies kriauklelę ir paliekant atvirą landą. Galima dėti kelis tokius sluoksnius ir, apvyniojus polietileno plėvele, palaikyti valandą vakare prieš miegą. Kartais žmonės bando gydytis į ausis dėdami įvairių augalų, žolių mišinių, tačiau, jei jie ne visai tinkami, gali ir pakenkti.

Padės tik specialistas

Jei žmogų vargina stiprūs ausų skausmai, jis turi kreiptis į gydytoją. Tačiau apie ligą pravartu šiek tiek žinoti ir pačiam ligoniui. Jeigu atrodo, kad ausyje kliuksi vanduo, o staiga įkvėpus nusmelkia skausmas, tikriausiai išsivystė Eustachijaus vamzdelio, jungiančio nosį su vidine ausimi, uždegimas. Jei nėra infekcijos, tikriausiai užteks į nosį purškiamų vaistų arba tinimą mažinančių ir uždegimą malšinančių tablečių. Sunkesniu atveju gydytojas gali paskirti antibiotikų.

Jeigu skausmas atlėgo, bet klausa nepagerėjo, o iš ausies pradėjo tekėti kažkoks skystis, tikriausiai išsivystė otitas. Baimintis nereikia, nes tokiu būdu pats organizmas stengiasi kovoti su infekcija.

Bet vis tiek būtina kreiptis į specialistą, kad paskirtų reikiamų vaistų. Jeigu būgnelis per dvi savaites neužgyja, vėl reikia eiti pas gydytoją.

Jei skausmo beveik nejaučiama, bet klausa susilpnėjo, tikriausiai ausį užkimšo sieros kamštis. 3 ar 4 kartus per dieną patartina įlašinti į ausį keletą lašų alyvuogių aliejaus arba šilto sodos tirpalo. Jeigu negelbsti, būtina kreiptis į specialistą - jis išplaus ausį specialiu švirkštu, ir kamštis pasišalins.

Jei skauda ausies paviršių, paspaudus jos spenelį, veikiausiai išsivystė išorinis otitas, sukeltas infekcijos arba bakterijų. Būtina kreiptis į gydytoją.

Jeigu stiprus ausies skausmas persiduoda į žandikaulį, ypač kramtant, matyt, jį sukėlė pūlingas uždegimas klausos kanale. Ligą nustatys specialistas, jis ir paskirs gydymą.

Reikia saugoti

Geriausia profilaktika - organizmo grūdinimas, tinkamas darbo ir poilsio režimas, fizinis aktyvumas, subalansuota mityba. Be to, būtina žinoti, kaip prižiūrėti ausis.

Valyti ar plauti ausis reikia, bet jokiu būdu negalima gremžti, stipriai spausti valant ausų krapštukais, negalima traumuoti ausies landos. Dėl stipraus valymo ausies odelė pažeidžiama ir atsiranda palankesnės sąlygos ten patekti infekcijai, prasidėti uždegimui. Ausis reikėtų valyti rankšluosčiu tiek, kiek pasiekia pirštas.

Yra specialių ausų priežiūros priemonių - įvairių purškalų, apsaugančių nuo sieros kamščių. Jomis galima prasiplauti ausis. Tačiau ši procedūra neturėtų būti toks įprotis, kaip, tarkim, dantų valymas, nes ji nėra būtina.

Ausis reikia saugoti - stengtis neperšalti, vengti tiesioginio vėjo, skersvėjų, šaltuoju metų laiku dėvėti kepurę, gydytis slogą, nes ji taip pat gali komplikuotis ausies uždegimu.

Sergantieji lėtiniais ausų uždegimais ir tie, kurių kiauri ausų būgneliai, privalo labai saugoti ausis nuo vandens. Toks žmogus, plaudamas galvą ar maudydamasis, turi užsikimšti ausis vata, suvilgyta riebaluose, arba naudoti specialius kamštukus.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai