To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Susirūpinęs pacientas klausia gydytojo...

Susirūpinęs pacientas klausia gydytojo:
- Daktarėli, tik sakykite tiesą, ar aš tikrai pasveiksiu? Girdėjau, kad gydytojai kartais tyčia
neteisingai nustato diagnozę. Pavyzdžiui , gydo nuo plaučių uždegimo, o jie
numiršta nuo šiltinės

  • Gausios mėnesinės - kai higieninį paketą reikia keisti dažniau nei kas 2 valandas. Tai priežastis kreiptis į ginekologą.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Žmogaus somatinėse (kūno) ląstelėse yra 46 chromosomos (katės - 38, o bulvės - 48 chromosomos), šis skaičius vadinamas diploidiniu (2n) chromosomų rinkiniu.

Iškreiptas grožio suvokimas: besivaikant madų

Skirtingais laikotarpiais visada egzistavo mada ir nuo jos priklausomi žmonės. Tai tarsi visuotinis, masinis užkratas, kuris retą aplenkia ir nedaro įtakos. Visais laikais skirtinguose pasaulio kraštuose žmonės stengėsi ir stengiasi pažaboti savo kūną, suteikti jam formą, kurią diktuoja mada. Mados sukurti standartai dažnai prieštarauja natūraliai gamtos duotam siluetui. Visais laikais moterys, o dažnai ir vyrai stengėsi keisti kūno linijas, svarbiausiu dalyku laikydami žavesį, o ne gerą savijautą ir sveikatą. Mados reikalavimus ir standartus lemia tautų istorijos, kultūros, papročiai, ekonominės situacijos bei religija.

Su mada susijusios problemos yra svarbios tuo, kad žmonės, vaikydamiesi mados diktuojamų standartų, praranda sveiką nuovoką bei vergaudami savo išoriniam apvalkalui - kūnui, kenkia savo fizinei ir dvasinei sveikatai. Medikų, psichologų, pedagogų kalbos apie pavojų psichinei ir fizinei sveikatai neužkerta kelio priklausomybei nuo mados. Vartotojiškos visuomenės poreikiams tenkinti sukurta visa „gražinimosi" industrija: reikia - nusiurbsim riebalus, reikia - padidinsim krūtis, lūpas ir bet kokią kitą kūno vietą, nupjausim, prisiūsim ir viskas bus arčiau tobulybės. Kur šioje imperijoje yra vieta vienišai, nelaimingai, „pagerinto" žmogaus dvasiai? Juk serga protas, o ne kūnas.

Visais laikais egzistavo ir egzistuoja mados ir su tuo susijusios sveikatos problemos. Mada diktuoja savo įstatymus, ir žmonės yra jų aukos. Kūnas tampa ne gamtos, o mados produktas.

Viena iš lengviausiai pasiekiančių bei stipriausiai žmonių sąmonę veikiančių priemonių yra žiniasklaida. Žiniasklaida formuoja iškreiptą požiūrį į grožį, karjerą, sėkmę, sveikatą, merginos garbę ir orumą, sudarydama įspūdį, jog gražios merginos etalonas - „misės" ar manekenės. Beveik visi paaugliams skirti žurnalai, kuriuos vietoj grožinės literatūros mielai varto ir jaunesniojo mokyklinio amžiaus mergaitės, yra užpildyti mados ir grožio patarimais. Dominuoja straipsniai apie svečiose šalyse manekenės karjeros aukštumas pasiekusias merginas, sudarydami įspūdį, kad, norint gerai ir turtingai gyventi, užtenka būti lieknai ir vaikščioti podiumu.

Paauglės susirūpinusios savo išvaizda kreipiasi į žurnalus, redakcijas, pateikdamos įvairių klausimų, susijusių su figūra bei mada. Pavyzdžiui, daugelis paauglių mergaičių, negalėdamos pačios išspręsti „bjauriojo ančiuko" sindromo problemų, dalijasi jomis su žurnalų skaitytojais ar specialistais: „Esu labai aukšta, net pradėjau kūprintis, nes mano bendraklasiai už mane daug žemesni. Mano ūgis - 174 cm, svoris - 59 kg. Tai normalu? Jaučiuosi didelė ir stora."

Daugelį merginų kankina nevisavertiškumo kompleksas dėl savo kūno linijų ar svorio. Jos kankinasi išbandydamos įvairias žurnaluose siūlomas „greitas ir efektingas dietas", o kai nepavyksta pasiekti norimo rezultato, šaukiasi pagalbos: „Mano ūgis - 168 cm, dabar sveriu 65 kg, esu sau negraži ir atstumianti, bet blogiausia, kad nė dienos negaliu ištverti be jau minėtų vaistų (laisvinamieji, vidurius paleidžiantieji). Organizmas visiškai išsiderinęs, tačiau pati negaliu nutraukti šio užburto rato, tai ne mano valioje, lyg būčiau kokia ligonė. Prašau padėti man, nes nebeturiu jėgų taip toliau gyventi. Nekenčiu savęs už tai. Labai bijau eiti pas specialistus, nežinau, ko jie manęs paklaus, ką lieps daryti."

Tokių ir panašių merginų pagalbos šauksmų gali surasti kiekviename žurnalo numeryje. Tai rodo, kad joms trūksta artimųjų, medikų, psichologų ar pedagogų pagalbos.

Kitas veiksnys, lemiantis problemas, susijusias su mados aukomis, yra reklama. Reklama aptemdo žmonėms protus, skelbia nerealius, greitus rezultatus norint būti madingam, lieknam, patraukliam. Viena iš perkamiausių prekių vaistinėse yra liekninamieji preparatai. Skirtingos firmos siūlo savo prekes reklamuodamos efektingą jų poveikį: „Nori greitai numesti nereikalingus kilogramus? Laikaisi dietos, o svoris nekrinta? Reikia greito rezultato ypatingai progai?" Tokių ir dar daugiau panašių reklamų randame beveik visuose leidžiamuose žurnaluose, kuriuos, be abejonės, skaito paaugliai. Medikamentų sukeltas viduriavimas yra pavojingas tuo, kad sukelia organizmo pakitimų, suardo jo vientisumą, nes kiekvieną kartą netenkama daug vandens ir kt. medžiagų.

Jaunos merginos pakliuvusios į mados spąstus nežino, kaip iš jų išsivaduoti, kovoti su liesinimosi problemomis, nes suserga „populiariausiomis" šio amžiaus rykštėmis - bulimija ar anoreksija. Anoreksija viena iš dažniausių psichiatrinių diagnozių tarp jaunų moterų. Statistika byloja, kad 5-20 proc. sergančiųjų anoreksija mirs. Dažniausios mirties priežastys: organizmui visiškai išsekus sustoja širdis arba tokias problemas patiriantysis tiesiog nusižudo. Tuo tarpu bulimija paliečia 3-5 proc. paauglių ir jaunų moterų, kurių amžius svyruoja nuo paauglystės, t. y nuo 14 iki 25 metų, 80 proc. sergančiųjų sudaro moterys. Mirtingumas nuo šios ligos siekia 3 proc.

Žmones, liguistai norinčius atsikratyti nepageidaujamo svorio, kamuoja psichinis diskomfortas. Jiems reikalinga artimųjų ir profesionalių specialistų pagalba. Nenoras gyventi, savęs smerkimas vyksta po didelių apsirijimų. Svarbi yra artimųjų ir draugų pagalba, kurie gali laiku pastebėti ir padėti kovoti su šiomis problemomis.

Siekiant sveiko požiūrio į save, savo kūną, formuojant neiškreiptą grožio suvokimą, reikia daugybės pastangų, nes keistinas kiekvieno visuomenės nario mąstymas. Moteris nėra graži tik liekna. Ji yra savito, unikalaus grožio, todėl etikečių lipdymas (per stora ar apkūni) yra netinkamas nei vaikystėje, nei jaunystėje, nei vėlesniame amžiuje. Svarbų vaidmenį ugdant vaiko savo vertės suvokimą atlieka tėvai. Nuo jų meilės priklauso, ar vaikas suvoks save kaip vertingą asmenybę be jokių sąlygų, ar jis nuolat norės įtikti, keldamas sau tobulumo siekius.

Kita vertus, ne mažiau svarbus vaidmuo ugdant grožio suvokimą tenka ugdymo įstaigoms. Nuo diegiamų vertybių, moralės, prioritetų priklauso vaiko pasirinkimai: ar jis vertins intelektą, ar charakterio savybes, o gal drabužį bei kūno formas. Svarbu, kad vaikai suprastų, jog kiekvienas yra toks, koks yra, ir nebūtų žiaurūs tiek grožio standartus neatitinkantiems (raudonais, putliais skruostais), tiek neįgaliems ar kitokiems žmonėms. Vystant švietėjišką veiklą ugdymo institucijose, ugdant dvasines vertybes bei sveiką požiūrį į savo kūną, aprangą, madas, gali būti suformuotas pozityvus jaunos kartos mąstymas.

Žiniasklaida yra ta terpė, kuri turi ypač didelę įtaką žmonijos mąstymui, formuoja nuomones ir nuostatas. Tokie socialiniai veiksniai kaip visuomenės požiūris, nuomonės, nuostatos, vertybės yra vieni iš priežasčių, lemiančių problemos buvimą ar nebuvimą. Pirmas žingsnis - pripažinti problemą, o vėliau - bendromis jėgomis galimas ir jos sprendimas. Prieš sumokant prekės kainą, visada susimąstoma, ar verta. Visose gyvenimo situacijose žmogus turėtų laikytis šios logikos.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai