To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Daktare, man uždraudė vakare valgyti todėl ir persišaldžiau!...

- Daktare, man uždraudė vakare valgyti todėl ir persišaldžiau!
- O kaip tai susiję?
- Na kaip gi! Aš visą naktį prastovėjau prie atidaro šaldytuvo ir žiūrėjau į viščiuką. Taip mane ir perpūtė

  • Planuodamos nėštumą pradėkite gerti folio rūgštį. Ją reikia gerti kelis mėnesius prieš nėštumą ir nėštumo metu – bent tris mėnesius.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Nepakankama miego trukmė vaikystėje yra susijusi su padidėjusia vaiko nutukimo rizika ir nerimu, agresija bei depresija vyresniame amžiuje.

Bėgte per gyvenimą nuo ligų ir senatvės

Bėgimas stiprina sveikatą, energiją, vadinasi, ir jaunystę. Tuo įsitikinęs Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos generalinis sekretorius Vidmantas Dobrovolskas kviečia pasekti jo pavyzdžiu.

Pomėgis saugo jėgas

Nėra blogo oro, yra tik netinkamai pasirinkta sportinė apranga. Su tokiu šūkiu jau beveik du dešimtmečius gyvena Kauno miesto bėgimo entuziastai. Nors už lango dar žiema, Panemunės šile dažnai galima išvysti ne striukėmis, o tik sportiniais kostiumais apsirengusių bėgimo mėgėjų būrį.

„Vis didesnis gyvenimo tempas ir nesibaigianti darbų karuselė verčia planuoti laiką minučių tikslumu, tačiau savo mylimam pomėgiui - bėgimui laiko atrandame visada", - teigia Kauno bėgimo mėgėjų klubo įkūrėjas, Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos generalinis sekretorius V.Dobrovolskas.

Kauno technologijos universitete kompiuterių techniku dirbantis ir savo leidybos įmonę turintis 44-erių vyras įsitikinęs, kad aktyvus gyvenimo būdas yra pagrindinė priežastis, kodėl jis jaučiasi energingesnis už daugelį savo bendraamžių. Jo pavyzdžiu pasekė visas būrys bendraminčių, tapusių klubo nariais.

Nė dienos be bėgimo

Bent nedidelę distanciją V.Dobrovolskas stengiasi įveikti kasdien. Bėgimo entuziastams šalta nebūna. Didžiausią malonumą jie patiria spaudžiant šaltukui, teko bėgti termometrui rodant net ir 17 laipsnių šalčio.

„Prisidengi veidą pirštine ir bėgi. Liga ar šaltas oras mums - ne problema", - nestokoja entuziazmo bėgikas.

Reguliariai ir aktyviai sportuojantis vyras prisipažįsta, kad dėl kokių nors priežasčių kelias dienas nepasimankštinęs pradeda jausti sąstingį. Bėgikas įsitikinęs, kad ne vieną mūsų šaltuoju metų laiku kamuojančios įprastos ligos: peršalimas ar gripas - bėgikus dažniausiai aplenkia.

„Neprisimenu, kada slogavau ar buvau peršalęs, nekalbant apie rimtas ligas. Esu įsitikinęs, kad, net ir ligai užklupus, žiemą sportuojant lauke galima greičiau pasveikti", - savo receptą pateikia V.Dobrovolskas.

Žiemą - daugiau vitaminų

Galbūt reikia būti kitokiam, kad sirgdamas ir bėgiodamas lauke pasveiktum, o ne plaučių uždegimą pasigautum? Kaip maitinasi, kokiu režimu gyvena bėgikas?

„Bėgimo profesionalams maistą reikia rinktis atidžiau, o mėgėjams tai nėra labai svarbu, - įsitikinęs beveik 30-yje varžybų kasmet startuojantis entuziastas. - Bėgikai valgo viską. Žiemą vitaminų stengiamės vartoti daugiau, tačiau dažniausiai viskas priklauso nuo nuotaikos ir fizinės būsenos. Prieš startą valgome lengvą, nesunkiai virškinamą maistą. Geriame ir energinius gėrimus. Nubėgti visą ilgą distanciją nepapildžius atsargų yra nelengva."

V.Dobrovolskas džiaugiasi, kad bėgimas - mažiausiai traumuojantis sportas. Vyras buvo patyręs vos keletą traumų. Paklaustas, ar savijautai turi reikšmės oro kaita, bėgikas teigė, kad, prieš pradedant distanciją, svarbiausia yra gerai apšilti, o ją įveikus staiga nesustoti.

Nė dienos be bėgimo

„Jaunystėje buvau labai aktyvus ir stengiausi išmėginti ne vieną sporto šaką. Save atradau bėgdamas. Pradėjau aktyviai sportuoti, buvau kviečiamas į Lietuvos rinktinę", - V.Dobrovolskas atskleidžia pomėgio ištakas.

Laikotarpiu, kai bėgiojo mažiau, V.Dobrovolskas labai greitai pajuto, kad sulėtėjęs gyvenimo tempas - ne jam.

"Sportuodamas jaučiuosi daug energingiau - tarsi būčiau atgavęs jėgas. Supratau, kad organizmas reikalauja kasdienio sporto. Būtent dėl šių priežasčių nusprendėme atgaivinti jaunystės pomėgį ir subūrėme bėgimo entuziastus", - savo gyvenimo patirtį perteikia kitiems iš Alytaus kilęs V.Dobrovolskas.

Taip susibūrė Kauno bėgimo mėgėjų klubas. Jau pirmose Panevėžyje vykusiose mėgėjų klubų varžybose bėgikas įsitikino, kad parako likę užtektinai: stipriai aplenkęs savo bendraamžius, V.Dobrovolskas tapo nugalėtoju. Ši pergalė entuziastą įkvėpė naujiems iššūkiams.

V.Dobrovolskas džiaugiasi, kad kasmet sportuojančių žmonių skaičius auga. Klubui priklauso daugiau kaip pusšimtis įvairaus amžiaus entuziastų - nuo studentų iki senjorų.

Surengia kelias varžybas

Dauguma vyresnio amžiaus lietuvių, pavargę po darbų, renkasi pasyvų laisvalaikį, bet V.Dobrovolskas tokio neįsivaizduoja.

„Visi mano draugai taip pat aktyviai sportuoja. Dažnai susitinkame šeimomis, pabendraujame. Bėgimas - puikus užsiėmimas, nes ne tik padeda išlaikyti gerą tonusą, bet ir leidžia pasigrožėti gamtos vaizdais, kurių paprastai akys neužfiksuoja", - įsitikinęs bėgimo entuziastas.

Dėl darbų ir užimtumo suorganizuoti treniruotes yra gana sudėtinga, todėl dažniausiai bėgikai sportuoja grupelėmis. Per metus mieste surengia 4-5 varžybas.

V.Dobrovolsko teigimu, į klubo veiklą gana aktyviai įsijungia ir studentai.

„Varžantis su akademiniu jaunimu paprakaituoti tenka daug labiau, bet azartas ir sportinis pyktis labai daug padeda", - šyptelėja pašnekovas.

Nauja aistra - maratonas

Prieš ketverius metus V.Dobrovolskas išsikėlė naują tikslą - įveikti maratoną. Ryžto nestokojantis sporto entuziastas šios tradicijos laikosi iki šiol - kasmet stengiasi dalyvauti keliuose maratonuose.

"Tai tikrai nelengva distancija. Per metus pasirenku vieną solidų tarptautinį maratoną. Praėjusiais metais dalyvavau dviejose tokiose varžybose Lenkijoje, o rugsėjį išbandžiau Berlyno maratoną. Tai vienas iš penkių garsiausių maratonų pasaulyje. Dalyvavo beveik 34 tūkst. dalyvių. Prisiminimai - kuo geriausi. Berlyno trasa nesunki, tinkama bėgikams", - pasakoja V.Dobrovolskas.

Jis 42 km 195 m ilgio distanciją taip pat yra įveikęs Kopenhagoje ir Reikjavike, o balandį ketina išbandyti savo jėgas Austrijoje, Vienos maratone. Būtent dėl šios priežasties bėgikas artimiausiu metu pradės sportuoti aktyviau ir įprastą distanciją planuoja nubėgti bent jau kas antrą dieną. Pasak pašnekovo, geriau pasirengus būna lengviau ir per pačias varžybas. Maratono bėgimo specifika yra ypatinga, nes labai sunku tolygiai paskirstyti jėgas ir anksčiau laiko nepervargti.

Kada nors Vidmantas išmėgins ir kalnų maratoną. Bėgikas yra girdėjęs daug gerų atsiliepimų apie bėgimą kalnų trasa iš Čekijos į Lenkiją, tačiau jame kol kas dalyvauti dar nesiryžta.

„Reikia specialaus pasirengimo", - prisipažįsta.

Padeda šeimos palaikymas

V.Dobrovolskas džiaugiasi, kad šeimos nariai jį puikiai supranta. Žmona kažkada taip pat bėgiojo, tad tokiam vyro užsiėmimui neprieštarauja. Abi dukterys - irgi sportininkės. Tiesa, jos pasirinko plaukimą. Vyresnėlė Aistė - viena pajėgiausių šalies plaukikių, kuriai priklauso keletas Lietuvos rekordų. Neseniai mokytis ir treniruotis ji išvyko į JAV.

Šventes šeima, o ir draugai švenčia ne prie valgiais ir alkoholiu nukrautų stalų, o sukdami ratus bėgimo trasose. V.Dobrovolskas pasakojo, kad kartą, Naujuosius sutikdami Paryžiuje su draugu, taip pat nusprendė įveikti keletą kilometrų vaizdinga Bolonės miško trasa.

Bėgikas neneigia, kad kartais mėgsta atsipalaiduoti su vyno taure ar alaus bokalu rankoje. Paklaustas apie rūkymą, šyptelėja: „Kategoriškai prieš! Iš visų mano pažįstamų maždaug 90 proc. yra nerūkantieji. Jei bėgant tenka pralenkti rūkantį žmogų, dūmų kvapą užuodžiu jau iš kelių metrų."

Prisidėti gali kiekvienas

Bėgimas - masinis sportas, tad užsimti juo gali kiekvienas. V.Dobrovolsko teigimu, aktyvaus gyvenimo būdo mėgėjams ir sporto entuziastams tai - vienas pigiausių užsiėmimų. Bėgikas džiaugiasi, kad Kaune yra daug vaizdingų vietų ir nemažai bėgimo takų.

Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos generalinį sekretorių džiugina, kad šalyje yra daugiau kaip 40 bėgimo entuziastus vienijančių klubų. Penkiolika jų kasmet dalyvauja beveik visose varžybose.

Kauno bėgimo mėgėjų klubas - vienas stipriausių Lietuvoje. Anot jo vadovo, pernai komandinėse varžybose kauniečiai laimėjo visus įmanomus trofėjus.

„Mėgstantiesiems sveiką gyvenimo būdą ir bėgimą mūsų klubo durys visuomet plačiai atvertos", - įvairiomis taurėmis papuoštame savo darbo kambaryje sakė V.Dobrovolskas.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai