To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Savo gydytojo praktikoje aš tik kartą padariau klaidą...

- Savo gydytojo praktikoje aš tik kartą padariau klaidą.
- Kokią gi?
- Išgydžiau pacientą per du vizitus, o po to sužinojau, kad jis milijonierius.

 • Per dieną suvalgykite apie 400 gramų daržovių ir vaisių (išskyrus bulves). Jie padės  išvengti nutukimo, sumažins vėžio riziką, cholesterolio kiekį kraujyje, aprūpins organizmą ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
 • Rūkorių kraujyje 10 proc. hemoglobino susijungęs su smalkėmis. Mirtinas skaičius yra 50 – 60 proc.

Kaip paaugliams atpažinti seksualinį priekabiavimą, ir kaip su juo kovoti?

Mokyklą ima lankyti naujokė, kuri netrukus pradeda susitikinėti su vaikinu. Po kurio laiko jie išsiskiria. Kiti mokiniai ima prasivardžiuoti ir skleisti apie ją seksualinio pobūdžio paskalas. Mokytojai žino, kas vyksta, tačiau tai ignoruoja.

Tai nėra tik patyčios. Tai jau seksualinis priekabiavimas. Ir jei taip nutiko ir tau - nesitaikstyk.

Čia rasite daugiau informacijos apie priekabiavimą ir kovos su juo priemones.

Kaip atrodo seksualinis priekabiavimas?

Seksualinis priekabiavimas turi daug pavidalų, sako Susan Fineran, Filosofijos mokslų daktarė. Ji yra profesorė Pietų Meino Universitete, tyrinėjanti šią problemą.
Į seksualinį priekabiavimą įeina:

 • Pravardžiavimas. Su asmens seksualumu susiję įžeidimai taip pat yra seksualinio priekabiavimo forma, pvz., kieno nors pavadinimas "kekše", "gėjumi" ar "pyderastu", sako Fineran. Kas tai sako, ir ar įžeidinėjamas asmuo yra gėjus ar heteroseksualus, vyras ar moteris, neturi reikšmės. Svarbu tai, jog šie žodžiai yra naudojami kaip įžeidimas, o tai ir yra priekabiavimas.
 • Nepageidaujamas prisilietimas. Jei kas nors paliečia merginos krūtis prieš jos valią, ar griebia vaikiną už genitalijų (net jei tai pokštas) - tai taip pat yra priekabiavimas.
 • Nepageidaujamas elgesys. Tai toks elgesys, kai kas nors vis kviečia tave į pasimatymą ar daro spaudimą dėl sekso, nors tu jau ne vieną kartą atsisakei. Į seksualinio priekabiavimo apibrėžimą taip pat gali įeiti persekiojimas, įsibrovimas į asmeninę erdvę, ar grasinantis elgesys.
 • Valdžią turinčio asmens spaudimas. Be kitų paauglių, priekabiauti gali ir suaugusieji. Jei tavo mokytojas užsimena, jog galėtų parašyti geresnį pažymį, ar viršininkas pasiūlo pereiti į geresnę pamainą už seksą ar kokią kitą fizinio pobūdžio paslaugą - tai seksualinis priekabiavimas. Net jei atlygis nesiūlomas, tačiau mokytojas "nužiūri" ar laido seksualinio pobūdžio komentarus, verčiančius mokinį jaustis nejaukiai, tai irgi yra aiškaus priekabiavimo atvejis, - sako Melissa Holt, Filosofijos mokslų daktarė ir pavaduojanti profesorė Bostono Universitete.
 • Erzinimas. Seksualiniu priekabiavimu galima laikyti ir tokį berniukų elgesį, kai klasėje mergaičių yra mažuma, ir berniukai ima jas erzinti, taip versdami mergaites jaustis nejaukiai.

Paprastai priekabiavimas būna tiesioginis, tačiau jis gali vykti ir internete: pavyzdžiui, kas nors išplatina nuotraukas, kuriose asmuo yra pusnuogis, ar tam tikroje seksualinio pobūdžio situacijoje.

Imkitės veiksmų, kad save apsaugotumėte

Jei manote, kad mokykloje prie jūsų yra seksualiai priekabiaujama, visų pirma įvardykite tai ne kaip patyčias, bet būtent kaip seksualinį priekabiavimą.

Vyriausybė yra aiškiai nurodžiusi, jog pačios mokyklos yra atsakingos už seksualinio priekabiavimo sustabdymą. Jei mokykla šio darbo neatlieka, galima pateikti valstybinį ieškinį, o tai jau bus didelės reikšmės įvykis. Be to, pavadinus šią problemą seksualiniu priekabiavimu, gali būti, jog mokykla į visą reikalą ims žiūrėti rimčiau.
Ir atminkite, įstatymas jus saugo, ir niekas negali jums keršyti ar atsilyginti tuo pačiu, už tai, jog pateikėte ieškinį.

Fineran taip pat pataria kovoti su priekabiavimu mokykloje tokiais būdais:

 • Netylėkite. Liepkite priekabiautojui liautis. Pasakykite, jog jo/ jos veiksmai ar žodžiai verčia jus jaustis nejaukiai.
 • Viską registruokite. Užsirašykite, kas prie jūsų priekabiavo, ką tas asmuo sakė ar darė, ir kaip į tai atsakėte jūs. Pasižymėkite, kada ir kur tai atsitiko. Taip pat neištrinkite elektroninių priekabiautojo laiškų, žinučių, ar pasisakymų internete.
 • Pasakykite tėvams ar suaugusiąjam, kuriuo pasitikite. Kartais sunku suprasti, kur yra riba tarp patyčių ir seksualinio priekabiavimo. Pokalbis su suaugusiuoju padės suprasti, kas vyksta ir kaip su tuo kovoti. Jeigu jūsų viršininkas sudaro jūsų darbo grafiką taip, kad dirbtumėte anksti ryte arba vėlai vakare, ir tokiu būdu jūs darbo vietoje dažnai liekate dviese, praneškite apie tokį elgesį kitam suaugusiąjam, kuriuo pasitikite.
 • Praneškite apie tai. Pasipasakokite mokytojui, kam nors iš personalo, mokyklos direktoriui. Pasidalinkite įrašais apie įvykį/-ius. Jei ir šie žmonės nepadeda, pasiskųskite mokyklos inspektoriui. Tėvai padės tai padaryti.
 • Pateikite ieškinį. Jei daugiau niekas nepadeda, pagalvokite ir apie tokią galimybę. Įtraukite į tai ir savo tėvus.
 • Pasakykite viršininkui. Jei problemų kelia jūsų viršininkas, tuomet informuokite apie tai jo/ jos vadovą. Įmones irgi galima paduoti į teismą, taigi, norėdamos to išvengti, jos bus priverstos imtis atitinkamų veiksmų. Jei nesiryžtate to imtis vieni, įtraukite ir tėvus ar kitus suaugusiuosius, kuriais pasitikite.
 • Pagalvokite apie galimybę mesti darbą, jei jaučiatės nesaugūs.

Kaip pačiam netapti priekabiautoju

Ar tai jau priekabiavimas, jei jūs ką nors nužiūrinėjate, juokaujate su savo draugais, ar atkakliai kviečiate jums patikusį asmenį į pasimatymą? Kartais tai sunku atpažinti.

Štai kelios užuominos:

 • Nepamirškite, kur esate. Holt įspėja, jog juokeliai ar komentarai, kuriuos jūs laidote būdami su savo draugais, gali būti visai netinkami bendraujant su žmogumi, kurio beveik nepažįstate.
 • Neklijuokite žmonėms etikečių. Nieko nevadinkite "kekše", o žodžio "gėjus" nevartokite kaip įžeidimo.
 • Nelieskite rankomis. Stenkitės neliesti žmonių - ypač intymiai - nebent jie patys tai leistų.
 • Elkitės pagarbiai. Jei žmonės paprašo jūsų liautis ką nors darius, nes tai juos trikdo, iškart baikite. Nesvarbu, ar tai žmogus, su kuriuo susitikinėjate, ar kažkas, ko jūs nepažįstate - jei jie sako "stop", tai ir sustokite.
 • Neskleiskite paskalų. Į pagarbų elgesį įeina ir susilaikymas nuo paskalų. Nesidalinkite intymiomis detalėmis ar nuotraukomis, kurių paviešinimas priverstų kitą žmogų jaustis nepatogiai.
 • Pastebėkite signalus. Jei atrodo, jog kitas žmogus jaučiasi nesmagiai ar net yra išsigandęs, kai bandote su juo pradėti pokalbį ar pakviesti į pasimatymą, liaukitės.


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
 • You may quote other posts using [quote] tags.
 • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai